Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-12-27, 13:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wybierz się w podróż z piosenkami Sławka Kusza i jego zespołu – koncert w Studiu M już 10 stycznia!

[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
Docenia dobre teksty, lubi piosenki, w których coś nie jest powiedziane wprost, hołubi od lat piosenkę literacką – Sławek Kusz, który ze swoim zespołem właśnie wydał debiutancką płytę - 10 stycznia wystąpi w Studiu M im. SBB. Początek koncertu o godz. 20:00. Sprzedaż biletów w internetowym sklepie Radia Opole już ruszyła!
Sławek Kusz z wykształcenia jest rolnikiem, muzykiem, pedagogiem, mediatorem. Z doświadczenia: dziennikarzem, pijarowcem i animatorem. Z zamiłowania: autorem tekstów piosenek i kompozytorem. Jest laureat wielu festiwali promujących piosenkę literacką, m.in. „Korowód” w Krakowie, Festiwalu Autorów i Kompozytorów "SMAK" w Myśliborzu, łódzkiej "Yapy", Festiwalu Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, "Tartaku" w Warszawie, Spotkań z Poezją w Biłgoraju, Festiwalu Poezji Śpiewanej w Oleśnie czy "Wrzosowiska" w Kędzierzynie-Koźlu.

Na scenie już ponad 25 lat, ale dopiero w tym roku wydał swoją debiutancką płytę. Płyta nosi tytuł „Nic nie umiera”, a została nagrana w Studiu M pod czujnym uchem naszego realizatora dźwięku – Andrzeja Czubińskiego.

Na płycie słychać wpływy różnych stylistyk, od rzeczy balladowych, przez reggae, a także elementy klasyczne. Taki urodzaj wziął się z faktu, że płyta powstawała długie lata, a w proces zaangażowany był cały zespół wybitnych muzyków: Radek Wocial – instrumenty klawiszowe, Kuba Mitoraj - gitara, Grzegorz Łyga - trąbka, akordeon, Grzegorz Posłuszny – bas, Tomek Łukasiewicz – perkusja oraz gościnnie Dalibor Drčelić na basie.

Choć koncerty grają bardzo rzadko, zespół istnieje od kilkunastu lat w jednym składzie. - Bo my się po prostu lubimy – tłumaczy ten fakt lider grupy. Na koncercie pojawią się dodatkowe elementy, których nie słuchać na płycie.

Dwa utwory z nowego albumu zamieszczamy poniżej. O debiucie Sławek Kusz opowiedział w audycji „Dobre Granie” (21.11.2018) – wywiad Tomasza Wojtyłki można zobaczyć: tu.

Pierwsza godzina wydarzenia będzie tradycyjnie transmitowana, a jeszcze przed samym koncertem zespół pojawi się w audycji Dobre Granie. Bilety na koncert w cenie 10 zł są do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu.

Sponsorem koncertu jest firma "Doradcy Turystyczni Wakacyjny Świat - Sunny Heaven Opole".
"Nic nie umiera"
"W niebie"

Patronaty - polecamy

2019-02-20, godz. 18:04 Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uświetni spotkanie z prof. Dorotą Simonides Integracja wokół problematyki różnorodności językowej oraz poczucia tożsamości w obrębie wspólnego dziedzictwa historycznego i życia w zjednoczonej Europie - ... » więcej 2019-02-20, godz. 13:35 Już wkrótce Terepaczków. Zobacz, co w programie! Radio Opole będzie na miejscu! Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne Terepaczków rozpoczną się w piątek 1 marca. Do niedzieli (03.03) będzie okazja posłuchania koncertów z kręgu piosenki turys ... » więcej 2019-02-19, godz. 15:23 XV Opolska Gala Żużla na Lodzie już w sobotę W najbliższą sobotę (23.02) już po raz 15. na lodowisku Toropol odbędzie się Opolska Gala Żużla na Lodzie. To impreza wzbudzająca emocje, nie tylko z powodu r ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:38 Mediacje w prezencie - inicjatywa Fundacji Mediatio Promowanie idei dialogu oraz bezpłatnej możliwości skorzystania z mediacji to cel przedsięwzięcia pod nazwą 'Siłą jest dialog - słowa w sercu'. Ideą jest poka ... » więcej 2019-02-19, godz. 12:33 Od swinga do klasyki zagrają w Nysie na szczytny cel „Od swinga do klasyki” to tytuł charytatywnego koncertu noworocznego, który odbędzie się piątek (22.02) o godz. 18:00 w Nyskim Domu Kultury. Głównym celem wyd ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:19 Nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej. Wernisaż już w piątek! Naturalistyczny koszmar nadużyć, seksizmu oraz społecznych i internetowych patologii, a wszystko… w baśniowo-kolorowym sztafażu, w krainie zapełnionej przez d ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:42 Ofiary Marszu Śmierci zostaną upamiętnione w Racławicach Śląskich Wojewódzkie uroczystości upamiętniające więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau - zamordowanych i zamęczonych w styczniu 1945 roku podczas „Marszów Śmi ... » więcej 2019-02-14, godz. 10:23 Poznaj źródła folkloru opolskiego „Pieśni wracają do domu. Historyczne źródła dźwiękowe folkloru opolskiego” to tytuł konferencji, która w najbliższą sobotę (16.02) odbędzie się w Muzeum Śląsk ... » więcej 2019-02-11, godz. 19:50 Kim jest Filip Mizia? Koncertem w Studiu M zespół otwiera nowy rozdział... Kup bilet i przyjdź! W czwartek 21 lutego w Studiu M im. SBB odbędzie się koncert wrocławskiego songwritera Filipa Mizi w nowej odsłonie. Ich muzykę nazwano elektrycznym eklektyzm ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:43 W piątek (15.02) w Opolu uczczona zostanie 77. rocznica utworzenia Armii Krajowej 14 lutego minie 77 lat od rozkazu generała broni Władysława Sikorskiego powołującego powstanie Armii Krajowej - zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »