Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z dr Joanną Rajfur o korzyściach wynikaj ...
2019-09-08, 08:50 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z dr Joanną Rajfur o korzyściach wynikających z fizjoterapii

Rozmowa z dr Joanną Rajfur o korzyściach wynikających z fizjoterapii
8 września, w Światowym Dniu Fizjoterapii, naszym gościem była dr Joanna Rajfur, dziekan Wydziału Fizjoterapii Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Zapytaliśmy o to, czym zajmuje się fizjoterapeuta, a także, czy nie brakuje chętnych do tego zawodu.
- Światowy Dzień Fizjoterapii został ustanowiony 23 lat temu i stworzył nam możliwość dotarcia do szerokiego grona pacjentów z informacją, czym zajmuje się fizjoterapia, na czym polega praca fizjoterapeuty. Chodzi tu przede wszystkim o likwidowanie skutków objawów chorobowych, bądź ich łagodzenie, utrzymanie sprawności ruchowej pacjenta – informowała dr Rajfur.

- Dziś, jako fizjoterapeuci mamy znacznie większe możliwości, kompetencje niż kiedyś. Teraz lekarz specjalista lub lekarz rodzinny wystawia skierowanie na fizjoterapię i to fizjoterapeuta dokonuje diagnostyki, przeprowadza wywiad. Dopiero wtedy zajmujemy się pacjentem kompleksowo – dodała Joanna Rajfur.

- Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty wprowadziła studia jednolite, pięcioletnie na kierunku. Ani długość, ani poziom trudności tych studiów nie zmniejszyły jednak popularności tego kierunku wśród kandydatów. Z roku na rok, nieznacznie, ale liczba kandydatów wzrasta – stwierdziła dziekan Wydziału Fizjoterapii PMWSZ w Opolu.

Zobacz także

2019-09-19, godz. 09:44 Rozmowy z Przemysławem Dacą o walce z suszą i nowelizacji prawa wodnego oraz Aleksandrą Czerkawską o Jesiennej Konfere ... Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - Mam tę przyjemność, że mogę Państwu zakomunikować, że mamy proces negocjacji za sobą, ... » więcej 2019-09-18, godz. 10:19 Dr Bogdan Tomaszek i wiceminister Marcin Ociepa o Odrze Dr Bogdan Tomaszek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. – Odra jest dla nas bardzo ważna, nasze dwa zakłady – w Kędzierzynie-Koźlu i Policach ... » więcej 2019-09-17, godz. 09:59 Adrian Czubak i Ryszard Galla o Drugim Kongresie Żeglugi Śródlądowej Adrian Czubak, wojewoda Opolski - Drugi Kongres Żeglugi Śródlądowej to swego rodzaju podsumowanie nie tylko roku, który minął od pierwszego kongresu, ale takż ... » więcej 2019-09-16, godz. 10:23 Rozmowy z Patrykiem Jakim i Stanisławem Rakoczym Patryk Jaki, europoseł PiS – Przyjechałem wspierać całą listę Prawa i Sprawiedliwości. Mam głębokie przekonanie, że rządy Zjednoczonej Prawicy są dla Opolszcz ... » więcej 2019-09-15, godz. 08:30 Agnieszka Kamińska o projekcie „Zaczytane Opolskie” Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu Wystartowała trzecia edycja projektu „Zaczytane Opolsk ... » więcej 2019-09-14, godz. 08:35 Izabela Żbikowska o wydarzeniu Global Studies& Festiwal Human DOC Izabela Żbikowska z fundacji HumanDOC - Nie wskazywałabym żadnej kategorii wiekowej, ale raczej chodzi o nasz sposób postrzegania świata. Nasz festiwal jest d ... » więcej 2019-09-13, godz. 10:20 Roland Wrzeciono i Zbigniew Kubalańca o gospodarczych kontaktach naszego regionu z Chinami Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - W ostatnim czasie Chińczycy ograniczają inwestycje zagraniczne, mniej więcej od 2016 roku. ... » więcej 2019-09-12, godz. 10:23 Sławomir Kłosowski i prof. Krystian Heffner o podciągnięciu do Opola ciepła z Elektrowni Opole Sławomir Kłosowski, były poseł, minister i europoseł, który w kampanii wyborczej startuje z listy PiS do Sejmu - Opolanie dosłownie śpią na cieple i nic z teg ... » więcej 2019-09-11, godz. 10:01 Marcelina Zawisza i Janusz Kowalski o programie wyborczym Lewicy Razem Marcelina Zawisza z Lewicy Razem - Nie przyjechałam namawiać kobiety do aborcji. Przyjechałam, by mówić o tym, jak rozwiązać problem brakujących porodówek, za ... » więcej 2019-09-10, godz. 09:05 Jacek Wilk i Grzegorz Kuliś o podniesieniu płacy minimalnej Jacek Wilk, który otwiera listę kandydatów Konfederacji do Sejmu w naszym okręgu wyborczym - Nasz program gospodarczy jest bardzo prosty: trzeba wrócić do kor ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »