Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Monika Kawa o 25. Festynie Fundacji DOM
2019-06-16, 08:40 Autor: Ewa Skrabacz

Monika Kawa o 25. Festynie Fundacji DOM

Monika Kawa o festynie organizowanym przez Fundację DOM
Fundacja DOM po raz 25. organizuje swoje doroczne święto, które jest nie tylko szansą na poznanie podopiecznych fundacji, ale także okazją do wspólnej zabawy. O szczegółach niedzielnego festynu opowiedział organizatorka, Monika Kawa.

- W tym roku nasz festyn organizujemy pod hasłem „Pomoc ma MOC”. Nasza impreza usytuowana w samym środku miasta, na pl. Wolności, wpisuje się w świąteczny nastrój panujący w tych dniach w Opolu. Jesteśmy takim kolorowym akcentem na mapie Opola, szczególnie przeznaczonym dla rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych. Będzie nas słychać i widać – mówiła organizatorka.
Z Moniką Kawą rozmawia Ewa Skrabacz
- Fundacja DOM od blisko trzydziestu lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Działamy bardzo szeroko, bo zarówno rehabilitujemy maluszki, jak i prowadzimy działania dla osób dorosłych, m.in. poprzez warsztaty terapii zajęciowej. Bardzo kompleksowo pracujemy z osobami niepełnosprawnymi – informowała Monika Kawa.

- Festyn ma już długą historię i jego rola oraz charakter zmieniały się. Początkowo był pomyślany jako przedwakacyjne spotkanie naszych fundacyjnych rodzin. Przez lata impreza rozrastała się i dziś świętujemy w centrum z mieszkańcami Opola – stwierdziła Kawa.

- Dziś będzie można skorzystać z warsztatów plastycznych, ceramicznych, poligraficznych, będzie prowadzona papieroplastyka. To wszystko przygotowane przez naszych podopiecznych, którzy takimi technikami zajmują się na co dzień. Będą o tym opowiadać, wejdą w rolę instruktorów. Będzie również tor sprawności fizycznej dla dzieci i możliwość skonsultowania z terapeutami, naszymi pracownikami, swoich spostrzeżeń dotyczących motorycznego rozwoju dziecka – informowała organizatorka z Fundacji DOM.

W ramach festynu zorganizowano akcję poboru krwi dla chorej na białaczkę Magdalenki Gierlik, a także możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku.

Zobacz także

2019-07-23, godz. 10:00 Rozmowy z Pawłem Grabowskim oraz dr. Grzegorzem Balawajderem o przedwyborczych politycznych układankach Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz'15 - Mieliśmy w niedzielę w Warszawie walne zebranie delegatów stowarzyszenia Kukiz '15. Było obecnych 39 na 41 okręgów, mi ... » więcej 2019-07-22, godz. 09:26 Józef Swaczyna i Katarzyna Gołębiowska-Jarek o powiatowych i gminnych przewozach pasażerów Józef Swaczyna, szef konwentu starostów województwa opolskiego - Wybieram się na spotkanie w sprawie funduszu rozwoju przewozów autobusowych, choć wszystko ws ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:30 Elżbieta Kampa o inwentaryzacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zakończyła się inwentaryzacja. Dyrektor placówki, Elżbieta Kampa, podsumowała dla nas to przedsięwzięcie. Zapytaliśm ... » więcej 2019-07-20, godz. 08:30 Agnieszka Bąkowska o tym, jak przygotować dziecko na wyjazd na pierwszą kolonię lub obóz Okres wakacyjny to czas pierwszych kolonii i obozów. Jak przygotować dziecko na taki wyjazd? Co zrobić, gdy w słuchawce usłyszymy rozpaczliwe: „Zabierz mnie d ... » więcej 2019-07-19, godz. 09:55 Marcin Oszańca i Piotr Woźniak o tegorocznych wyborach parlamentarnych Marcin Oszańca, rzecznik opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicja Polska jest projektem, który Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował już ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »