Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-16, 11:07 Autor: Marzena Śmierciak

"Pomaganie ma moc". Fundacja Jednorogów zaprasza na piknik

Zdjęcie z festynu w 2016 roku [fot. Daria Placek]
Zdjęcie z festynu w 2016 roku [fot. Daria Placek]
Monika Kawa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Monika Kawa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Festyn Fundacji Jednorogów [Fot.arch.RO]
Festyn Fundacji Jednorogów [Fot.arch.RO]
Festyn Fundacji Jednorogów [Fot.arch.RO]
Festyn Fundacji Jednorogów [Fot.arch.RO]
Ta impreza to już tradycja. Po raz 25. Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu zaprasza na festyn. Zabawa organizowana pod hasłem "Pomaganie ma moc" rozpocznie się dziś (16.06) o 11.00 na Placu Wolności i potrwa do 19.00.
- Przygotowania do tego festynu trwały od wielu miesięcy i na każdym etapie byli w nie zaangażowani nasi podopieczni oraz pracownicy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy", Monika Kawa z fundacji DOM. - Przygotowują plakaty, przypinki okolicznościowe, planują swoje występy na scenie, opracowują program artystyczny, razem z nami - terapeutami, przygotowują swoje stoiska tematyczne. Bo na miejscu będzie można skorzystać z warsztatów plastycznych, ceramicznych, poligraficznych, papieroplastyka będzie też prowadzona i to wszystko we współpracy z naszymi podopiecznymi, którzy na co dzień tymi technikami się zajmują i będą opowiadać, jak to zrobić, wejdą w rolę organizatora, instruktora - mówił nasz poranny gość.

Oprócz warsztatów, na miejscu będzie można zobaczyć liczne występy m.in. osób niepełnosprawnych oraz odwiedzić stoiska z wyrobami artystycznymi, które na co dzień powstają w ośrodkach fundacji. Nie zabraknie loterii fantowej, kiermaszu książek oraz zabawek.

Wśród atrakcji muzycznych znalazł się koncert Stwora Głodomora, a gwiazdą wieczoru będzie zespół FRELE.

Będzie też strefa kulinarna, jak i akcenty sportowe. - To właśnie pokazuje, jak przekrojowo działa fundacja, jakimi obszarami się zajmujemy. Sportowe stoiska przygotowali fizjoterapeuci z ul. Szymanowskiego. Pod okiem fizjoterapeutów nasze dzieci będą mogły poskakać po piłeczkach, przejść tor sprawności fizycznej, będzie można poobserwować ich motorykę i ewentualnie na gorąco skonsultować swoje niepokoje z terapeutami - powiedziała Monika Kawa.

Jak przypomniała, festyn ma bardzo długą historię i jego zadania oraz rola na przestrzeni tych 25 lat zmieniały się. - Początkowo było to przedwakacyjne spotkanie dla naszych rodzin fundacyjnych - dzieci, rodziców i ich przyjaciół - dodał gość Radia Opole.

W tej chwili z pomocy Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu, korzysta doraźnie lub systematycznie 1500 rodzin.

Radio Opole objęło patronatem medialnym 25. Festyn Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym "Pomaganie ma moc".
Monika Kawa
Monika Kawa

Wiadomości z regionu

2020-01-26, godz. 20:45 Najbliższa "Środa z profilaktyką" pod znakiem aktywności fizycznej Kolejna z serii akcja opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pod nazwą „Środa z Profilaktyką” poświęcona będzie aktywności fizycznej. » więcej 2020-01-26, godz. 19:15 Marznące opady, gołoledź na drogach. Jest ostrzeżenie meteo W nocy w całym regionie możliwe jest wystąpienie marznących opadów. IMGW wydało ostrzeżenie meteo. Opady marznącego deszczu będą powodować gołoledź. Co oznacza… » więcej 2020-01-26, godz. 18:30 "Chcemy pamiętać o tych wszystkich, którzy zostawili tutaj swoje życie". W Łambinowicach upamiętniono ofiary wojny oraz… '75. rocznica zakończenia wojny i powojennej tragedii Niemców'- taki tytuł przyświecał niedzielnym uroczystościom w Łambinowicach. Organizatorem uroczystości… » więcej 2020-01-26, godz. 17:28 Będzie drugi oddział żłobkowy w Wołczynie. Gmina otrzymała rządową dotację z programu Maluch Plus Ponad 350 tysięcy złotych z rządowego programu Maluch Plus otrzymała gmina Wołczyn na utworzenie drugiego oddziału żłobkowego. » więcej 2020-01-26, godz. 15:45 Pierwszy "Bieg Morsa" w Opolu Dobra rozgrzewka, zajęcie odpowiednich miejsc i strat. Na kąpielisku Bolko w Opolu odbył się po raz pierwszy Bieg Morsa o Puchar Zakładu Komunalnego w Opolu. Wystartowało… » więcej 2020-01-26, godz. 13:00 Jechał bez przerwy blisko 15 godzin, kartę kierowcy schował do kieszeni. Interwencja WITD na opolskiej autostradzie Kierowcę lawety, wiozącego 3 samochody osobowe zatrzymał do kontroli na opolskim odcinku autostrady A4 patrol inspekcji transportu drogowego delegatury śląskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Nie tylko estetyka i funkcjonalność, ale również dbałość o artystów. Rozpoczął się drugi etap remontu komprachcickiej sali… Wymieniona podłoga i okna, remont sanitariatów i nowy system ogrzewania. Rozpoczął się drugi etap przebudowy sali widowiskowej z zapleczem w Samorządowym Ośrodku… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Trwa remont rynku w Strzeleczkach. To już ostatni etap Trwa czwarty - ostatni - etap remontu rynku w Strzeleczkach. Od kilku lat zabytkowe centrum miejscowości zyskiwało powoli nowe oblicze. Wyremontowana została już… » więcej 2020-01-26, godz. 09:45 Samorząd dla zwierząt. Swoje M w Opolu mają m.in. ptaki, jeże i wiewiórki Budki dla wiewiórek, domki zimowe dla jeży oraz karmniki dla ptaków - to najnowsze zakupy opolskiego ratusza poczynione z myślą o zwierzętach zamieszkujących stolicę… » więcej 2020-01-26, godz. 08:27 W Cisku zmierzą prędkość i natężenie ruchu Gmina Cisek zakupiła elektroniczną tablicę, która mierzy prędkość przejeżdżających samochodów oraz natężenie ruchu. Urządzenie na razie stanęło między Ciskiem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »