Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-16, 11:07 Autor: Marzena Śmierciak

"Pomaganie ma moc". Fundacja Jednorogów zaprasza na piknik

Zdjęcie z festynu w 2016 roku [fot. Daria Placek]
Zdjęcie z festynu w 2016 roku [fot. Daria Placek]
Monika Kawa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Monika Kawa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Festyn Fundacji Jednorogów [Fot.arch.RO]
Festyn Fundacji Jednorogów [Fot.arch.RO]
Festyn Fundacji Jednorogów [Fot.arch.RO]
Festyn Fundacji Jednorogów [Fot.arch.RO]
Ta impreza to już tradycja. Po raz 25. Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu zaprasza na festyn. Zabawa organizowana pod hasłem "Pomaganie ma moc" rozpocznie się dziś (16.06) o 11.00 na Placu Wolności i potrwa do 19.00.
- Przygotowania do tego festynu trwały od wielu miesięcy i na każdym etapie byli w nie zaangażowani nasi podopieczni oraz pracownicy - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy", Monika Kawa z fundacji DOM. - Przygotowują plakaty, przypinki okolicznościowe, planują swoje występy na scenie, opracowują program artystyczny, razem z nami - terapeutami, przygotowują swoje stoiska tematyczne. Bo na miejscu będzie można skorzystać z warsztatów plastycznych, ceramicznych, poligraficznych, papieroplastyka będzie też prowadzona i to wszystko we współpracy z naszymi podopiecznymi, którzy na co dzień tymi technikami się zajmują i będą opowiadać, jak to zrobić, wejdą w rolę organizatora, instruktora - mówił nasz poranny gość.

Oprócz warsztatów, na miejscu będzie można zobaczyć liczne występy m.in. osób niepełnosprawnych oraz odwiedzić stoiska z wyrobami artystycznymi, które na co dzień powstają w ośrodkach fundacji. Nie zabraknie loterii fantowej, kiermaszu książek oraz zabawek.

Wśród atrakcji muzycznych znalazł się koncert Stwora Głodomora, a gwiazdą wieczoru będzie zespół FRELE.

Będzie też strefa kulinarna, jak i akcenty sportowe. - To właśnie pokazuje, jak przekrojowo działa fundacja, jakimi obszarami się zajmujemy. Sportowe stoiska przygotowali fizjoterapeuci z ul. Szymanowskiego. Pod okiem fizjoterapeutów nasze dzieci będą mogły poskakać po piłeczkach, przejść tor sprawności fizycznej, będzie można poobserwować ich motorykę i ewentualnie na gorąco skonsultować swoje niepokoje z terapeutami - powiedziała Monika Kawa.

Jak przypomniała, festyn ma bardzo długą historię i jego zadania oraz rola na przestrzeni tych 25 lat zmieniały się. - Początkowo było to przedwakacyjne spotkanie dla naszych rodzin fundacyjnych - dzieci, rodziców i ich przyjaciół - dodał gość Radia Opole.

W tej chwili z pomocy Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu, korzysta doraźnie lub systematycznie 1500 rodzin.

Radio Opole objęło patronatem medialnym 25. Festyn Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym "Pomaganie ma moc".
Monika Kawa
Monika Kawa

Wiadomości z regionu

2019-07-18, godz. 20:45 Park niemodlińskiego zamku wypięknieje. "Chcemy łączyć historyczną przestrzeń" Umowa na dotację podpisana. W sierpniu ruszą prace renowacyjne w parku okalającym niemodliński zamek. » więcej 2019-07-18, godz. 20:00 Opolscy strażacy OSP organizują zbiórkę sprzętu dla druhów z Ukrainy Strażacy ochotnicy z Opolszczyzny chcą pomóc druhom z Ukrainy. Ruszyła akcja zbiórki sprzętu, który trafi za wschodnią granicę, tam, gdzie dopiero tworzone są ... » więcej 2019-07-18, godz. 19:25 Niebezpieczne popołudnie w regionie. Na A4 zginął motocyklista, pod Brzegiem na torowisku doszło do śmiertelnego potrą ... Do zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym doszło na autostradzie A4 między węzłami Brzezimierz a Brzeg, na 190 km autostrady. Motocyklista nie żyje. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Śląski Wawel do remontu. Zamek Piastów Śląskich będzie miał nowy dach Ruszyły prace budowlane na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Jeden z najcenniejszych zabytków Opolszczyzny zyska między innymi nowe pokrycie dachowe. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Powiat opolski w ochronie dziedzictwa. Ponad 26 tysięcy złotych dofinansowania na grupę zabytkowych rzeźb "Ukrzyżowani ... Grupa rzeźb pod nazwą 'Ukrzyżowanie', które oglądać można w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim doczeka się renowacji. Pieniądze na ten cel, ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Dodatkowe patrole policji w Namysłowie. Sfinansuje je gmina Będzie więcej patroli w Namysłowie. Policja otrzymała finansowe wsparcie gminy, a pieniądze zostaną wykorzystane głównie na dodatkowe, ponadnormatywne służby. » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Przychówek w opolskim zoo. Na świat przyszedł lemur bandro Para lemurów bandro z opolskiego zoo doczekała się potomka. Nie wiadomo jeszcze czy to samiec czy samiczka. Ustalenie płci zwierzęcia może być możliwe nawet p ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:40 Autostrada A4 do końca września w remoncie. Utrudnienia są w rejonie Góry św. Anny Uwaga na utrudnienia na autostradzie A4. Powodem jest remont trasy na wysokości Góry św. Anny. Prace odbywają się na 7-kilometrowym odcinku, między węzłami Kę ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:35 7,7% opolskich uczniów nie dostało się do wybranych przez siebie szkół. Kuratorium Oświaty podsumowuje nabór podwójneg ... O przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiegali się w tym roku absolwenci gimnazjów i podstawówek, w sumie prawie 17 tysięcy uczniów w regionie. Z danych kura ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:15 Za 107 dni ma być gotowy żłobek w Prószkowie. Gmina zdobyła dofinansowanie z rządowego programu Maluch+ 32 miejsca będą czekały w nowym żłobku na najmłodszych mieszkańców Prószkowa. Gmina podpisała umowę z wykonawcą, który w poniedziałek (22.07) wejdzie na plac ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »