Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-16, 13:26 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Fundacja DOM zaprasza na charytatywny festyn do centrum Opola. Jest moc atrakcji dla dzieci i dorosłych [ZDJĘCIA]

25. festyn Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym [fot. A. Pospiszyl]
25. festyn Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym [fot. A. Pospiszyl]
25. festyn Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym [fot. A. Pospiszyl]
25. festyn Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym [fot. A. Pospiszyl]
25. festyn Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym [fot. A. Pospiszyl]
25. festyn Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym [fot. A. Pospiszyl]
Po raz 25. Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym zaprasza mieszkańców Opola na festyn, który odbywa się na pl. Wolności. Jest kilkanaście różnych warsztatów i zajęć, są atrakcje dla dzieci, strefa gastronomiczna, występy a także możliwość spotkania z terapeutą.
- Jest to 25. festyn naszej fundacji, przygotowania rozpoczynamy od stycznia. Są warsztaty rękodzielnictwa, warsztaty tworzenia na drukarce 3D, Środowiskowy Dom Samopomocy ma strefę relaksu, dobrej książki, popcorn, mają watę cukrową i przygotowali również niespodzianki dla dzieci – mówią Teresa i Kazimierz Jednorogowie.

- Malujemy twarze, będzie więc kolorowo i z uśmiechem. Jest nas dzisiaj sporo, myślę że koło dziesiątki nas tutaj będzie i skorzystać może każdy, i duży, i mały – mówią Ewa Biegun i Agata Honisz.

- Były przebieranki, już jesteśmy po śmiesznej sesji. Jesteśmy chyba czwarty rok na tym festynie, od czasu jak dołączyłam do fundacji. Na pewno malowane twarze, pokaz zumby, zapraszamy na kawusię z pysznym ciastem. Zapraszamy wszystkich państwa, krewnych, sąsiadów, przyjaciół, bo nasza kuchnia bardzo dobrze piecze – mówiły Katarzyna i jej mama Beata.

Piknik na pl. Wolności potrwa przynajmniej do godziny 19:00. Na 18:00 zaplanowano występ zespołu Frele, wcześniej na scenie pojawi się Kazimierz Mazur, zwycięzca programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, który wygraną przekazał właśnie opolskiej fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na bieżące potrzeby placówki.
Teresa i Kazimierz Jednorogowie, Ewa Biegun i Agata Honisz, Katarzyna i jej mama Beata

Wiadomości z regionu

2019-07-21, godz. 07:48 Najpierw półkolonie, potem kolonie? Wakacje, to czas pierwszych, samodzielnych wyjazdów na letni wypoczynek Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jakim wieku można posłać dziecko na obóz, czy kolonię. Chodzi o samodzielność, bezpieczeństwo, aklimatyzację w grupie. » więcej 2019-07-21, godz. 00:50 Feeria barw na Jeziorze Nyskim. Jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody Tuż przed godz.23.00 rozpoczęło się pirotechniczne widowisko nad Jeziorem Nyskim. Już po raz 10. w niebo wystrzeliły fajerwerki a tegoroczne pokazy były wyjąt ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:52 Głubczyce pełne aktywnych ludzi! Radio Opole gościło na miejscu [ZDJĘCIA] Za nami kolejny wakacyjny plenerowy program Radia Opole! Tym razem gościliśmy w Głubczycach. W naszym studiu przy centrum przesiadkowym pojawiły się osoby zaa ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości w Namysłowie. "Chcemy pokazać, że rodzina jest wielką wartością" Na namysłowskim rynku trwa piknik rodzinny zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Wśród atrakcji można znaleźć gry i zabawy, poczęstunek, czy występy art ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Złot brodaczy w Opolu, czyli o modzie na brodę i pomocy dla ciężko chorej Cysi Po Katowicach przyszedł czas na Opole. W stolicy naszego regionu odbył się pierwszy 'Zlot brodaczy'. Celem akcji jest integracja mężczyzn z długim zarostem a ... » więcej 2019-07-20, godz. 17:53 Śmiertelny wypadek w powiecie strzeleckim. Zginął kierowca ciągnika, przygnieciony przez kierowany pojazd Śmiertelny wypadek na drodze rolniczej w powiecie strzeleckim. O 11:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym, że na drodze polnej między Wysoką a Niwkami c ... » więcej 2019-07-20, godz. 17:08 Nysa już po raz 10. stanie się areną zmagań pirotechników. Przed nami jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody Już dziś (20.07) na plaży Jeziora Nyskiego odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Ognia i Wody, święta fajerwerków. » więcej 2019-07-20, godz. 16:35 Bliżej pacjenta. Bezpłatne badania przy okazji zakupów w Turawa Park Bliżej pacjenta - pod tym hasłem w Centrum Handlowym Turawa Park Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi dzień otwarty. Bernadetta Trawka - rzecznik prasowa NFZ tłu ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:53 Trwa Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Dziś usłyszymy mistrzów wiolonczeli klasy europejskiej 'Perły muzyki polskiej' będzie można usłyszeć dziś (20.07) na koncercie realizowanym w ramach festiwalu muzycznego towarzyszącego VI Międzynarodowej Akademii ... » więcej 2019-07-20, godz. 09:10 Bliżej pacjenta - dziś Dzień Otwarty z NFZ w Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą dzisiaj (20.07) w Centrum Handlowym Turawa Park między godziną 11.30 do 17.00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »