Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Agnieszka Adamiec o istocie i popularność dogote ...
2019-06-15, 08:40 Autor: Ewa Skrabacz

Agnieszka Adamiec o istocie i popularność dogoterapii

Agnieszka Adamiec o istocie i popularności dogoterapii
W Ogólnopolskim Dniu Dogoterapii rozmawialiśmy o znaczeniu tej formy kontaktu z psami. O istotę i popularność dogoterapii zapytamy Agnieszkę Adamiec, która wraz ze swoimi psami prowadzi zajęcia w centrum „Przyjaciel Pudel”.
Z Agnieszką Adamiec rozmawia Ewa Skrabacz
- Dwa psy, które przyprowadziłam, koloru białego i morelowego, to Sojer i Jacob. To są pudle duże. Wybór tej rasy do mojej pracy z dziećmi był bardzo świadomy. Chciałam mieć psy odpowiednio duże, które nie mają sierści i typowego psiego zapachu. Pudle są też psami bardzo szybko uczącymi się, są w czołówce psiej inteligencji – uzasadniała Agnieszka Adamiec.

- W praktyce terapeuta wykonuje swoją pracę i psa do tej pracy dołącza. Ja jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą pedagogicznym, więc ja w tym kierunku psy dołączam do pracy i one bardzo pomagają. Inaczej robią to fizjoterapeuci. Zależy zatem kto jest specjalistą, terapeutą w danej dziedzinie, to ma swój sposób na połączenie pracy z psem – informowała terapeutka.

- Na dogoterapię mogą przyjść wszyscy. Przychodzą np. dzieci, które mają problemy rozwojowe, różne dysfunkcje, problemy z odbiorem świata. Przychodzą też dzieci nieśmiałe, mające problem z niskim poczuciem własnej wartości. Pies działa tu rewelacyjnie. Poprzez psa można dotrzeć do dziecka bardzo szybko – wyjaśniała Agnieszka Adamiec.

Zobacz także

2019-07-23, godz. 10:00 Rozmowy z Pawłem Grabowskim oraz dr. Grzegorzem Balawajderem o przedwyborczych politycznych układankach Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz'15 - Mieliśmy w niedzielę w Warszawie walne zebranie delegatów stowarzyszenia Kukiz '15. Było obecnych 39 na 41 okręgów, mi ... » więcej 2019-07-22, godz. 09:26 Józef Swaczyna i Katarzyna Gołębiowska-Jarek o powiatowych i gminnych przewozach pasażerów Józef Swaczyna, szef konwentu starostów województwa opolskiego - Wybieram się na spotkanie w sprawie funduszu rozwoju przewozów autobusowych, choć wszystko ws ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:30 Elżbieta Kampa o inwentaryzacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zakończyła się inwentaryzacja. Dyrektor placówki, Elżbieta Kampa, podsumowała dla nas to przedsięwzięcie. Zapytaliśm ... » więcej 2019-07-20, godz. 08:30 Agnieszka Bąkowska o tym, jak przygotować dziecko na wyjazd na pierwszą kolonię lub obóz Okres wakacyjny to czas pierwszych kolonii i obozów. Jak przygotować dziecko na taki wyjazd? Co zrobić, gdy w słuchawce usłyszymy rozpaczliwe: „Zabierz mnie d ... » więcej 2019-07-19, godz. 09:55 Marcin Oszańca i Piotr Woźniak o tegorocznych wyborach parlamentarnych Marcin Oszańca, rzecznik opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicja Polska jest projektem, który Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował już ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »