Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szcz ...
2019-03-14, 11:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS

Paweł Fudala z opolskiego NFZ w rozmowie "W cztery oczy"
Paweł Fudala z opolskiego NFZ
- Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Paweł Fudala z opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ przypomina i zachęca rodziców do zgłoszenia swoich dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to obowiązkowe, choć jeśli nie nastąpi, dziecko i tak otrzyma pomoc medyczną. - Za niezgłoszenie dziecka jest pewna sankcja, ale staramy się z niej nie korzystać, stąd akcja edukacyjna - wyjaśnia Fudala.
Paweł Fudala mówił także o indywidualnym koncie pacjenta. Ten system już działa, mogą z niego korzystać wszyscy, którzy mają Profil Zaufany. W ten sposób mogą się zalogować i na swoim koncie sprawdzić historię choroby i na przykład skierowania do specjalistów, a w przyszłości będą również widoczne e-recepty.

Gość porannej rozmowy zaznaczył także, że Europejskie Karty Ubezpieczenia Społecznego (EKUZ) od jesieni ubiegłego roku są ważne dłużej, bo przez 18 miesięcy, a nie przez rok. - Jeśli wyrobimy ją już dzisiaj, będzie ważna przez dwa sezony wakacyjne - podkreślił. - Dla dzieci, emerytów i rencistów okres ważności karty został wydłużony do 5 lat - dodał.
Sebastian Szczurek w "Poglądach i osądach" (15.03.19)
Sebastian Szczurek z opolskiego ZUS
Opolski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych włączył się w akcję NFZ "Kasa za bobasa". - To istotne dla mieszkańców województwa opolskiego. Niezgłoszenie dziecka często wynika z niewiedzy lub braku czasu. Apelujemy do rodziców, aby o tym obowiązku pamiętali, a do pracodawców o przypominaniu o tym obowiązku pracownikom - powiedział Sebastian Szczurek, rzecznik ZUS w Opolu w "Poglądach i osądach".

Przypomniał również o waloryzacji rent i emerytur, która nastąpiła w marcu. Rozmawialiśmy także o olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. - Cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem młodzieży. W dzisiejszym wojewódzkim etapie konkursu bierze udział 39 szkół ponadgimnazjalnych. Zainteresowanie każdego roku jest coraz większe, a w finale ogólnopolskim można wygrać indeksy na wyższe uczelnie - podkreślił.
Z Pawłem Fudalą rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Z Sebastianem Szczurkiem rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza

Zobacz także

2019-03-25, godz. 10:30 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Szymonem Ogłazą o przebiegu prac nad strategią dla Opolszczyzny Marcin Ociepa, wojewódzki radny klubu PiS, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Sytuacja na całym świecie podlega tak gwałtownym zmianom, że skutec ... » więcej 2019-03-24, godz. 08:45 Janusz Oszytko o Narodowym Dniu Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką Rok temu ustanowiony został Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Janusza Oszytko z Delegatury IPN w Opolu zapytaliśmy o gen ... » więcej 2019-03-23, godz. 08:45 Magdalena Matyjaszek o obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej O tegorocznych opolskich obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (20-22.03), a także o codziennej współpracy z miastem partnerskim Székesfehérvár, rozmawi ... » więcej 2019-03-22, godz. 09:11 Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem Nowakiem Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu – W piątek rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Wody w Opolu panelem dyskusyjnym – powiedział w p ... » więcej 2019-03-21, godz. 09:40 Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu -13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt d ... » więcej 2019-03-20, godz. 08:48 Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski i komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz o wyborach do Parlamentu Europejskiego Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15 - To nie jest kara, tu chodzi o pragmatykę - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15, ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:34 Rozmowy z wojewodą opolskim Violettą Porowską i starostą kluczborskim Mirosławem Bireckim Wicewojewoda opolski Violetta Porowska - 350 mln zł trafi do szpitali powiatowych, by koszty w związku ze wzrostem wynagrodzeń i zakupem sprzętu były zrekomp ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:45 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą o naborze do Funduszu Dróg Samorządowych Adrian Czubak, wojewoda opolski Ruszył nabór wniosków do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. - Ogromne zainteresowanie było już przed ogłoszeniem n ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:35 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o uroczystościach upamiętniających 74. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf 17 marca przypada 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. O niedzielnych uroczystościach w Łambinowicach, a także o świadkach historii opowiadała dr Vio ... » więcej 2019-03-16, godz. 08:35 Michał Jakubik o Festiwalu Grand OFF oraz Sputniku nad Opolem O filmach nagrodzonych w 12. edycji festiwalu Grand OFF, a także o kinie rosyjskim, czyli kolejnej odsłonie festiwalu „Sputnik nad Opolem” rozmawialiśmy z Mic ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »