Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem…
2019-03-14, 11:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Pawłem Fudalą z NFZ i Sebastianem Szczurkiem z ZUS

Paweł Fudala z opolskiego NFZ w rozmowie "W cztery oczy"
Paweł Fudala z opolskiego NFZ
- Akcja edukacyjna "Kasa za bobasa" będzie trwała, choć dobiega końca jej pierwszy etap - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Paweł Fudala z opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ przypomina i zachęca rodziców do zgłoszenia swoich dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to obowiązkowe, choć jeśli nie nastąpi, dziecko i tak otrzyma pomoc medyczną. - Za niezgłoszenie dziecka jest pewna sankcja, ale staramy się z niej nie korzystać, stąd akcja edukacyjna - wyjaśnia Fudala.
Paweł Fudala mówił także o indywidualnym koncie pacjenta. Ten system już działa, mogą z niego korzystać wszyscy, którzy mają Profil Zaufany. W ten sposób mogą się zalogować i na swoim koncie sprawdzić historię choroby i na przykład skierowania do specjalistów, a w przyszłości będą również widoczne e-recepty.

Gość porannej rozmowy zaznaczył także, że Europejskie Karty Ubezpieczenia Społecznego (EKUZ) od jesieni ubiegłego roku są ważne dłużej, bo przez 18 miesięcy, a nie przez rok. - Jeśli wyrobimy ją już dzisiaj, będzie ważna przez dwa sezony wakacyjne - podkreślił. - Dla dzieci, emerytów i rencistów okres ważności karty został wydłużony do 5 lat - dodał.
Sebastian Szczurek w "Poglądach i osądach" (15.03.19)
Sebastian Szczurek z opolskiego ZUS
Opolski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych włączył się w akcję NFZ "Kasa za bobasa". - To istotne dla mieszkańców województwa opolskiego. Niezgłoszenie dziecka często wynika z niewiedzy lub braku czasu. Apelujemy do rodziców, aby o tym obowiązku pamiętali, a do pracodawców o przypominaniu o tym obowiązku pracownikom - powiedział Sebastian Szczurek, rzecznik ZUS w Opolu w "Poglądach i osądach".

Przypomniał również o waloryzacji rent i emerytur, która nastąpiła w marcu. Rozmawialiśmy także o olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. - Cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem młodzieży. W dzisiejszym wojewódzkim etapie konkursu bierze udział 39 szkół ponadgimnazjalnych. Zainteresowanie każdego roku jest coraz większe, a w finale ogólnopolskim można wygrać indeksy na wyższe uczelnie - podkreślił.
Z Pawłem Fudalą rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Z Sebastianem Szczurkiem rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza

Zobacz także

2019-12-15, godz. 08:35 Monika Grad i Igor Skrzypczak o cyklu spotkań pt. "Skuteczne Wychowanie 2019" Stowarzyszenie Opolskie Centrum Profilaktyki Środowiskowej kończy cykl spotkań pt. "Skuteczne Wychowanie 2019". O wnioski z warsztatów, poczynione obserwacje i… » więcej 2019-12-14, godz. 08:35 Mł. bryg. Dariusz Gieroń o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwalają uniknąć zagrożenia pożarowego Zima to czas szczególnego zagrożenia pożarowego. Podstawowe zasady bezpieczeństwa, które pozwalają uniknąć groźnych sytuacji, przypomniał mł. bryg. Dariusz Gieroń… » więcej 2019-12-13, godz. 11:23 Dr Zbigniew Bereszyński i dr Tomasz Greniuch o wprowadzenie stanu wojennego na Opolszczyźnie i działaniach IPN o tym w… Dr Zbigniew Bereszyński, legendarny opozycjonista i historyk, od lat bada dzieje opozycji w czasach PRL – Pracowałem na moją monografią rewolucji solidarnościowej… » więcej 2019-12-12, godz. 10:02 Małgorzata Adamska i Michał Wojczyszyn o innowacjach i wsparciu dla przedsiębiorców Małgorzata Adamska, dyrektor OCRG ds. wyboru projektów - Nabór jest skierowany do najszerszej grupy przedsiębiorców, bo to jest jedyny nabór w którym duży przedsiębiorca… » więcej 2019-12-11, godz. 09:06 Adrian Czubak i Tomasz Wiciak o wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych dla samorządów Adrian Czubak, wojewoda opolski - Definitywnie zamykamy rok 2019, a rok 2020 już otworzyliśmy, bo jesteśmy już po naborach.– mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy”… » więcej 2019-12-10, godz. 10:37 Tomasz Kostuś i Paweł Kampa o tym, jak opozycja szykuje się do wyborów prezydenckich i zaskakującej kandydaturze Szymona… Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur partii w Opolu – Odpowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej były najbardziej trafne, przemyślane i najbardziej odnoszące się… » więcej 2019-12-09, godz. 10:05 Violetta Porowska i Dariusz Kaśków o zadaniach pełnomocników w kampanii prezydenckiej Violetta Porowska, poseł, szefowa PiS w regionie - Traktujemy te wybory bardzo poważnie – powiedziała w rozmowie „W 4 oczy” poseł Violeta Porowska, szefowa PiS… » więcej 2019-12-08, godz. 08:30 Dr Magdalena Gołowkin-Hudała i dr Aleksandra Wilk o bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Opolszczyzny O bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Opolszczyzny, o zaangażowaniu studentów i ich pierwszych krokach w świecie realnych problemów opowiedziały dr Magdalena… » więcej 2019-12-07, godz. 08:30 Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom w czasie zimy Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt i dlatego z troską pochyla się nad nimi fundacja Psie Marzenie. Dziś (7.12) wolontariusze zapraszali na Mikołajkowy… » więcej 2019-12-06, godz. 10:09 Rozmowa z Maciejem Milewskim o zmianach w przepisach ruchu drogowego oraz Tomaszem Zawadzkim o karcie Opolce Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu - Sytuacja w których dochodzi do znacznego spowolnienia ruchu są codziennością. Jeśli mamy kilka pasów ruchu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »