Radio Opole » Gospodarka
2019-03-15, 11:00 Autor: Marzena Śmierciak

Marcowa waloryzacja rent i emerytur

Rośnie liczba Polaków ubiegających się o międzynarodowe emerytury [fot. Agnieszka Lubczańska]
Rośnie liczba Polaków ubiegających się o międzynarodowe emerytury [fot. Agnieszka Lubczańska]
Sebastian Szczurek [fot. Wanda Kownacka]
Sebastian Szczurek [fot. Wanda Kownacka]
ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
Świadczenia emerytalno-rentowe w marcu wzrosły o wskaźnik ustawowej waloryzacji. Uprawnieni otrzymają na konta co najmniej 70 złotych podwyżki.
Dzięki waloryzacji, minimalna emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wynosi 1100 złotych, a w przypadku najniższej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy jest to 825 złotych.

- Tegoroczny wskaźnik waloryzacji rent i emerytur wynosi 102,86 procent - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego ZUS-u.

- Każdy świadczeniobiorca, każdy emeryt, rencista, osoby, które pobierają inne świadczenia, mogą sobie policzyć, jaka będzie waloryzacja. Wystarczy przemnożyć swoją emeryturę, rentę, swoje świadczenie przez ten wskaźnik. Natomiast ta podwyżka świadczeń nie może być niższa w przypadku emerytur, rent, świadczeń przedemerytalnych niż 70 złotych - powiedział rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu.

Waloryzacja emerytur i rent jest po to, aby dostosować wysokość świadczeń do bieżących warunków ekonomicznych.

Dodajmy, emeryci i renciści w całym kraju otrzymają listownie informacje dotyczące wysokości ich świadczeń po waloryzacji.
Sebastian Szczurek

Gospodarka

2019-03-20, godz. 21:00 Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o pona ... » więcej 2019-03-20, godz. 15:45 Kolejne inwestycje w Otmuchowie opóźnią się przez brak wykonawców. "Albo nikt się nie zgłasza, albo oferują ceny nie d ... Opóźnia się remont otmuchowskiego domu kultury. Do dziś wykonawcy mogli składać oferty w drugim przetargu na ten cel. Do magistratu nie wpłynęła jednak żadna ... » więcej 2019-03-19, godz. 18:30 Namysłowski Velux zainwestuje w tym roku 50 milionów złotych. Fabryka wymieni oświetlenie i zautomatyzuje produkcję, a ... Nawet 50 milionów złotych zainwestuje w tym roku w rozwój namysłowska fabryka okien Velux. Jednym z najważniejszych zadań realizowanych obecnie przez zakład j ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:00 Jest wykonawca remontu mostu Pamięci Sybiraków w Opolu Konsorcjum firm PBW Inżynieria oraz RADPOL sp.z o.o. zajmie się przebudową mostu Pamięci Sybiraków nad Odrą w ciągu ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu. » więcej 2019-03-18, godz. 11:30 Opolskie samorządy będą starać się o rządową dotację z programu "Mosty dla Regionów". Program potrwa do 2025 roku. Na jego realizację Rząd RP przeznaczył około 2,3 miliarda złotych. » więcej 2019-03-17, godz. 13:15 Wyremontują... połowę drogi. W Chrząstowicach niedługo ruszy przebudowa ulicy Polnej W Chrząstowicach ruszy niebawem remont ulicy Polnej. Dla mieszkańców ulicy istotnej, ponieważ znajduje się przy niej kilka ważnych punktów usługowo-handlowych ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:30 Kalendarium prac przy budowie obwodnicy Brzegu gotowe 1 kwietnia ma dojść do podpisania umowy na prace projektowe Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego i Koncepcji Programowej obwodnicy Brzegu, która przy ... » więcej 2019-03-16, godz. 18:00 Opolanie chętnie rozliczają PIT w galeriach handlowych. Trwa akcja „Przyjdź i poznaj usługę Twój e-PIT" Pomagają w skorzystaniu z ulg podatkowych i w poznaniu nowej usługi 'Twój e-PIT'. Dziś (16.03) do godziny 20:00 pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej dy ... » więcej 2019-03-16, godz. 10:00 PIT rozliczysz podczas zakupów. Administracja Skarbowa zachęca do udziału w akcji „Przyjdź i poznaj usługę Twój e-PIT" Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w tę sobotę (16.03) dyżurować będą w centrach handlowych naszego województwa. Służą pomocą wszystkim zainteresowan ... » więcej 2019-03-16, godz. 09:00 Ma być wygodnie, ale przede wszystkim bezpieczniej. Komprachcice szykują się do budowy kolejnej ścieżki pieszo-rowerow ... Powstanie ciąg pieszo-rowerowy łączący Komprachcice z Osinami. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie 300-metrowego odcinka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »