Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z nowym starostą brzeskim Jackiem Monkie ...
2018-11-26, 09:25 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z nowym starostą brzeskim Jackiem Monkiewiczem i Konradem Gęsiarzem, starosta namysłowskim

Jacek Monkiewicz o sytuacji Brzeskiego Centrum Medycznego
- Musimy pamiętać, że nastąpiła zmiana po 12 latach urzędowania naszych poprzedników. Przejmujemy władzę, nie po to, żeby kontynuować, czy nic nie zmieniać, ale po to, żeby dążyć do rozwoju powiatu brzeskiego - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Jacek Monkiewicz (KO) nowy starosta brzeski. Jego zdaniem problemem numer jeden jest sytuacja finansowa powiatu a także sytuacja Brzeskiego Centrum Medycznego. - Za wcześnie jeszcze na deklaracje personalne - stwierdził, pytany o zmianę dyrektora BCM-u. Jeśli chodzi o finanse powiatu, to zadłużenie jest duże, a skarbnika nie ma. - Dotychczasowa pani skarbnik została wójtem gminy Świerczów. - Prowadzę rozmowy z kandydatami, ale skarbnik potrzebny jest "na już" - zaznaczył.
Konrad Gąsiarz o przyszłości powiatu namysłowskiego
Kontynuację dotychczasowych działań zapowiada z kolei starosta namysłowski Konrad Gęsiarz (PiS), który w poprzedniej kadencji był wicestarostą. - Musimy dokończyć budowę ścieżek rowerowych i projekt z dziedzictwa kulturowego, gdzie musimy opracować platformę internetową - wyliczył starosta Gęsiarz. Wskazał także na szpital powiatowy. - Musimy zadbać o wnętrze szpitala. Zaczynamy pierwsze prace związane z budową drugiej windy. Planujemy remonty i doposażenie szpitala - powiedział. Jeśli chodzi o remonty dróg w powiecie, najpilniejsze są remonty dróg wojewódzkich 454 i 451. - Możemy jedynie rozmawiać, lobbować i prosić, aby było to zauważone - stwierdził.

Zobacz także

2019-03-26, godz. 09:52 Rozmowa z Katarzyną Czocharą i Genowefą Prorok o majowych wyborach do parlamentu europejskiego Katarzyna Czochara, posłanka PiS - Moja kariera polityczna jest krótka, ale można powiedzieć, że rozwijała się bardzo dynamicznie. W 2014 roku zostałam samorz ... » więcej 2019-03-25, godz. 10:30 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Szymonem Ogłazą o przebiegu prac nad strategią dla Opolszczyzny Marcin Ociepa, wojewódzki radny klubu PiS, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Sytuacja na całym świecie podlega tak gwałtownym zmianom, że skutec ... » więcej 2019-03-24, godz. 08:45 Janusz Oszytko o Narodowym Dniu Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką Rok temu ustanowiony został Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Janusza Oszytko z Delegatury IPN w Opolu zapytaliśmy o gen ... » więcej 2019-03-23, godz. 08:45 Magdalena Matyjaszek o obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej O tegorocznych opolskich obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (20-22.03), a także o codziennej współpracy z miastem partnerskim Székesfehérvár, rozmawi ... » więcej 2019-03-22, godz. 09:11 Rozmowy z Ireneuszem Jakim i prof. Arkadiuszem Nowakiem Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu – W piątek rozpoczynamy obchody Światowego Dnia Wody w Opolu panelem dyskusyjnym – powiedział w p ... » więcej 2019-03-21, godz. 09:40 Rozmowy z podinsp. Marzeną Grzegorczyk i majorem Wojciechem Bakalarzem Podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu -13 seniorów z Opolszczyzny straciło od początku roku 300 tys. zł. To efekt d ... » więcej 2019-03-20, godz. 08:48 Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski i komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz o wyborach do Parlamentu Europejskiego Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15 - To nie jest kara, tu chodzi o pragmatykę - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Paweł Grabowski z Kukiz'15, ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:34 Rozmowy z wojewodą opolskim Violettą Porowską i starostą kluczborskim Mirosławem Bireckim Wicewojewoda opolski Violetta Porowska - 350 mln zł trafi do szpitali powiatowych, by koszty w związku ze wzrostem wynagrodzeń i zakupem sprzętu były zrekomp ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:45 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i Andrzejem Kasiurą o naborze do Funduszu Dróg Samorządowych Adrian Czubak, wojewoda opolski Ruszył nabór wniosków do rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. - Ogromne zainteresowanie było już przed ogłoszeniem n ... » więcej 2019-03-17, godz. 08:35 Dr Violetta Rezler-Wasielewska o uroczystościach upamiętniających 74. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf 17 marca przypada 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. O niedzielnych uroczystościach w Łambinowicach, a także o świadkach historii opowiadała dr Vio ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »