Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z nowym starostą brzeskim Jackiem Monkiewiczem…
2018-11-26, 09:25 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z nowym starostą brzeskim Jackiem Monkiewiczem i Konradem Gęsiarzem, starosta namysłowskim

Jacek Monkiewicz o sytuacji Brzeskiego Centrum Medycznego
- Musimy pamiętać, że nastąpiła zmiana po 12 latach urzędowania naszych poprzedników. Przejmujemy władzę, nie po to, żeby kontynuować, czy nic nie zmieniać, ale po to, żeby dążyć do rozwoju powiatu brzeskiego - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Jacek Monkiewicz (KO) nowy starosta brzeski. Jego zdaniem problemem numer jeden jest sytuacja finansowa powiatu a także sytuacja Brzeskiego Centrum Medycznego. - Za wcześnie jeszcze na deklaracje personalne - stwierdził, pytany o zmianę dyrektora BCM-u. Jeśli chodzi o finanse powiatu, to zadłużenie jest duże, a skarbnika nie ma. - Dotychczasowa pani skarbnik została wójtem gminy Świerczów. - Prowadzę rozmowy z kandydatami, ale skarbnik potrzebny jest "na już" - zaznaczył.
Konrad Gąsiarz o przyszłości powiatu namysłowskiego
Kontynuację dotychczasowych działań zapowiada z kolei starosta namysłowski Konrad Gęsiarz (PiS), który w poprzedniej kadencji był wicestarostą. - Musimy dokończyć budowę ścieżek rowerowych i projekt z dziedzictwa kulturowego, gdzie musimy opracować platformę internetową - wyliczył starosta Gęsiarz. Wskazał także na szpital powiatowy. - Musimy zadbać o wnętrze szpitala. Zaczynamy pierwsze prace związane z budową drugiej windy. Planujemy remonty i doposażenie szpitala - powiedział. Jeśli chodzi o remonty dróg w powiecie, najpilniejsze są remonty dróg wojewódzkich 454 i 451. - Możemy jedynie rozmawiać, lobbować i prosić, aby było to zauważone - stwierdził.

Zobacz także

2020-02-23, godz. 08:20 Tomasz Błach o Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo -Od wielu, wielu lat robimy poważne imprezy rangi mistrzowskiej w różnych grupach wiekowych, dajemy więc gwarancję, że organizacja Pucharu będzie w stu procentach… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej 2020-02-14, godz. 09:29 Marta Kuśnierz o nietypowej propozycji, jaką Stowarzyszenie Horyzonty ma na walentynkowy dzień dla wszystkich zakochan… - Podziel się miłością poprzez oddawanie krwi, to taka nasza polska wersja święta zakochanych - mówiła w rozmowie W cztery oczy Marta Kuśnierz, prezes Stowarzyszenia… » więcej 2020-02-13, godz. 08:48 Insp. Transportu Drogowego Krzysztof Chmiel o stanie technicznym pojazdów na naszych drogach - Naprawdę jest kiepsko. Autokary zza wschodniej granicy są bardzo wiekowe, w bardzo kiepskim stanie technicznym - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Krzysztof… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »