Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-26, 14:15 Autor: Marzena Śmierciak

"Chcemy dążyć do rozwoju powiatu" - Jacek Monkiewicz, nowy brzeski starosta o swoich planach na 5-letnią kadencję

Jacek Monkiewicz [fot. Paula Hołubowicz]
Jacek Monkiewicz [fot. Paula Hołubowicz]
- Jest zupełnie nowy zarząd i nowy starosta, więc to już jest główna zmiana po 12 latach naszych poprzedników. Przejmujemy władzę nie po to, żeby kontynuować i nic nie zmieniać, ale żeby dążyć do rozwoju powiatu - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" nowy brzeski starosta - Jacek Monkiewicz z Koalicji Obywatelskiej.
Jak ocenił, jest wiele tematów, które wymagają poprawy.

- Największym problemem jest niestety pogarszająca się z roku na rok sytuacja finansowa powiatu brzeskiego - stwierdził nowy brzeski starosta. - Jeżeli mówimy o sytuacji finansowej, to oczywiście nie możemy pominąć Brzeskiego Centrum Medycznego, którego sytuacja z roku na rok staje się tak naprawdę już dramatyczna. Za wcześnie jeszcze na deklaracje personalne z tego względu, że nie tylko w BCM i innych jednostkach podległych, ale także w starostwie już zaczęliśmy przeprowadzać pełne rozpoznanie, pełną analizę sytuacji i dopiero wtedy będziemy wiedzieć, czy te zmiany personalne będą - tłumaczył nasz poranny gość. - Ale poprawa sytuacji finansowej BCM-u na pewno nie będzie łatwa. Wiemy, że szpitale publiczne, zwłaszcza te powiatowe wszędzie borykają się problemami finansowymi - tłumaczył Jacek Monkiewicz.

- Chcemy też znacząco zwiększyć pozyskiwanie środków zewnętrznych, zarówno, jeśli chodzi o środki unijne i regionalne - mówił o innych planach na 5-letnią kadencję nowy brzeski starosta. - Myślę, że dosyć korzystny zbieg okoliczności nastąpił, że koalicja w powiecie brzeskim jest podobna do koalicji w samorządzie województwa. Wstępne rozmowy, jakieś deklaracje marszałka o wsparciu były, więc myślę, że te środki uda nam się jakoś pozyskiwać - dodał Jacek Monkiewicz.

Przypomnijmy, w wyniku wyborów samorządowych po 12 latach z funkcją starosty powiatu brzeskiego pożegnał się Maciej Stefański z Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił go Jacek Monkiewicz reprezentujący Koalicję Obywatelską, która zawiązała porozumienie w powiecie brzeskim z PSL-em i ugrupowaniem Kukiz'15.
Jacek Monkiewicz
Jacek Monkiewicz

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »