Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglu ...
2018-09-19, 09:25 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta

Adrian Czubak o procesie odbudowy polskiej żeglugi
Adrian Czubak, wojewoda opolski
- Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudowy polskiej żeglugi - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Adrian Czubak, wojewoda opolski. Dzisiaj (19.09) rozpoczyna się I Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu. - Przed nami jeszcze wiele do zrobienia, ale biorąc pod uwagę ilość uczestników i to z jakich są instytucji i przedsiębiorstw widać, że sprawy żeglugi są bardzo ważne i potrzebne - dodał gość Radia Opola.

Zaznaczył on, że żegluga to nie tylko Odra i województwo opolskie, ale przede wszystkim połączenie rzek z portami morskimi. Nie można także patrzeć na żeglugę w oderwaniu od sąsiednich krajów. - Rzeki nie znają granic państwowych, transport musi być tak zorganizowany, żeby mógł swobodnie odbywać się nie tylko na kierunku północ-południe, ale też wschód-zachód. Każde z państw doskonale wie, gdzie musi dokonać udoskonaleń, żeby transport wodny był opłacalny i bezpieczny - zaznaczył wojewoda Adrian Czubak.
Violetta Porowska o swoich kandydatach do rady miasta Opola
Violetta Porowska, kandydatka na urząd prezydenta Opola
- Bardzo się cieszę, że pan Arkadiusz Szymański kandyduje do rady miasta Opola, zdecydował się na powrót do tej rady, w której kiedyś aktywnie pracował. Sądzę, że nasza wygrana jest bardzo możliwa i należy naszą drużynę wesprzeć - powiedziała w "Poglądach i osądach" Violetta Porowska, kandydatka PiS na prezydenta Opola.

W południe przedstawi ona oficjalnie kandydatów do rady miasta stolicy regionu. - To są osoby bardzo mocne, kompetentne z pomysłem na Opole, które traktują swoją pracę w radzie jako misję - dodała. Violetta Porowska zaznaczyła, że bardzo zależało jej na tym, aby listy kandydatów składały się z różnorodnych propozycji osobowościowych, zarówno z bardzo dużym doświadczeniem jak i osoby nowe ze świetnymi pomysłami, które chcieli by zrealizować będąc radnymi.
Z Adrianem Czubakiem rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Z Violettą Porowską rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza

Zobacz także

2018-10-18, godz. 09:12 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Marcinem Gambcem o poparciu Norberta Honki z MN dla urzędującego prezydenta oraz d ... - Dla mnie poparcie Norberta Honki nie było zaskoczeniem. Przez ostatnie miesiące mocno współpracowaliśmy, podjęliśmy różne inicjatywy skierowane do mieszkańc ... » więcej 2018-10-17, godz. 09:48 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Zbigniewa Kubalańcy Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii - Marszałek Andrzej Buła raz mówił, że nie będzie debatował, bo do niego nie zadzwoniłem. Później ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:33 Rozmowa z Barbarą Barańską i Violettą Porowską o zanieczyszczeniu powietrza w regionie Barbara Barańska, naczelnik wydziału monitoringu środowiska WIOŚ - Ostatnie przekroczenie normy dla benzenu w Kędzierzynie-Koźlu było w 2012 roku. Od tego cza ... » więcej 2018-10-15, godz. 09:28 Rozmowy z Barbarą Kamińską i Apolonią Klepacz o odwołanej debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola Barbara Kamińska , kandydatka KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - Byliśmy przekonani, że debata będzie miała standardy, takie jak w cywilizowanym ... » więcej 2018-10-14, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Markiem Mazurkiewiczem o organizowanej przez Instytut Śląski konferencji pt. Colloquium Opole 2018 - To jedna z najstarszych konferencji naukowych w regionie, zawsze podejmujemy aktualne tematy albo jubileuszowe - powiedział w "Poglądach i osądach" dr Marek ... » więcej 2018-10-14, godz. 08:30 Rozmowa z Jerzym Szyndlerem o programie Komitetu Wyborczego Wolni i Solidarni - Udało się zarejestrować listy we wszystkich okręgach, co nie było rzeczą łatwą. Na każdej z list jest minimalna wymagana liczba, pięciu kandydatów w tym dwi ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Adamem Drosikiem o tym, jak przeprowadza się badanie exit poll O godzinie 21:00 w niedzielę 21 października przedstawimy sondażowe wyniki wyborów na prezydenta Opola. Sondaż exit poll wykona dla Radia Opole i NTO Instytut ... » więcej 2018-10-13, godz. 08:30 Rozmowa z Rafałem Tkaczem, dyrektorem opolskiej delegatury KBW, o tworzonym na Opolszczyźnie programie obliczającym wy ... - Robimy wszystko, aby tym razem system nie zawiódł. Jesteśmy po dwóch testach. 3 października okazało się, że sieć była źle skonfigurowana i zrobiły się pewn ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:29 Rozmowy z Jarosławem Gowinem i Krzysztofem Dryndą Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jeżdżę po Polsce i uczestniczę w inauguracjach roku akademickiego na różnych uczelniach, ... » więcej 2018-10-11, godz. 10:11 Rozmowa z Radosławem Dimitrowem o tegorocznej kampanii wyborczej – Pamiętamy, jakie cztery lata temu były problemy z liczeniem głosów, ale mamy nadzieję, że w tym roku wszystko spraw nie zadziała i będziemy mogli w miarę sz ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »