Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem i komentarz Le ...
2018-06-05, 09:12 Autor: Marek Świercz (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Arkadiuszem Kapuścikiem i komentarz Lecha Waloszczyka

Arkadiusz Kapuścik o tym, jak inspekcja pracy pilnuje, by żniwa były bezpieczne
Arkadiusz Kapuścik, okręgowy inspektor pracy w Opolu
- W zeszłym roku mieliśmy w regionie 15 wypadków śmiertelnych i 34 zakończonych poważnymi obrażeniami. W tym roku mamy odpowiednio 4 wypadki śmiertelne i 13 poważniejszych. Wypadki zdarzają się głównie w budowlance i przetwórstwie przemysłowym. Ale trzeba koniecznie dodać, że nasze rolnictwo jest najbezpieczniejsze w kraju. Wspólnie z KRUS-em bardzo dbamy o prewencję - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Arkadiusz Kapuścik, opolski okręgowy inspektor pracy.

Nasz gość mówił także o poniedziałkowej konferencji "PiP w stulecie niepodległości Państwa Polskiego". - Inspekcja została powołana do życia w styczniu 1919 roku, bo Naczelnik Józef Piłsudski rozumiał potrzebę stworzenia takiej instytucji - stwierdził Kapuścik. - Wczoraj rozmawialiśmy między innymi o tym, że konieczna jest ścisła współpraca z samorządowcami, którzy najlepiej znają problemy rynku pracy na swoim terenie - dodał.
Lech Waloszczyk o XVI edycję konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"
Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału KRUS
- Opolszczyzna nie jest potentatem, jeśli chodzi o ilość gospodarstw zgłaszanych do konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", bo jesteśmy małym regionem, ale nasi rolnicy zajmują w tym konkursie wysokie miejsca, mieliśmy już i pierwsze, i drugie, i trzecie miejsce w kraju - mówił w "Poglądach i osądach" Lech Waloszczyk, dyrektor opolskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Finał konkursu, połączonego z konkursem rysunkowym dla dzieci, zaplanowano na 12 czerwca. Dodajmy, że w poprzednich 15 edycjach w skali kraju wzięło w nim udział około 18 tysięcy gospodarstw.

Zobacz także

2019-10-17, godz. 10:01 Prof. Krzysztof Zuba i dr Marek Kawa o kompetencjach senatu Prof. Krzysztof Zuba, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, znawca polskiego systemu politycznego. - Senat jest ustrojowo słabo uposażony, nie jest graczem, kt ... » więcej 2019-10-16, godz. 10:09 Sebastian Szczurek i Renata Cygan o obcokrajowcach na opolskim rynku pracy Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Na początku września mieliśmy zarejestrowanych ponad 20 tysięcy cudzoziemców ... » więcej 2019-10-15, godz. 09:06 Rafał Bartek i Paweł Nakonieczny o I Konwencie Przewodniczących Sejmiku, Rad Powiatu i Rad Gmin Województwa Opolskiego Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - Jestem zadowolony z wyniku wyborczego Mniejszości Niemieckiej. Oc ... » więcej 2019-10-14, godz. 09:58 Joanna Maksymowicz i red. Bogusław Mrukot o pierwszych wynikach wyborów parlamentarnych 2019 Joanna Maksymowicz, komisarz wyborczy – Wybory przebiegły spokojnie i bardzo sprawnie, pierwsze protokoły z gmin przywieziono nam już około godzony 23:00. I ... » więcej 2019-10-13, godz. 08:41 Cezary Obermajer o tym, jak oddać ważny głos, a także czego unikać, by nie naruszyć trwającej ciszy wyborczej W niedzielny poranek sprawdziliśmy, czy komisje wyborcze w naszym województwie zaczęły swoją pracę planowo. Cezary Obermajer, zastępca przewodniczącego obwodo ... » więcej 2019-10-12, godz. 08:35 O. Wojciech Ziółek o tym, że musiał przebyć 1 850 km, aby oddać głos w niedzielnych wyborach Dzień przed wyborami parlamentarnymi zachęcaliśmy do czynnego udziału w wyborach. O swojej podróży do lokalu wyborczego opowiedział jezuita z dalekiej Syberii ... » więcej 2019-10-11, godz. 10:22 Witold Zembaczyński i Paweł Kukiz o podsumowaniu kampanii wyborczej i politycznych planach na przyszłość Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej i jedynka na opolskiej liście Koalicji Obywatelskiej – Śledzę sondaże przedwyborcze, ale zastanawiam się, jak one są ro ... » więcej 2019-10-10, godz. 09:21 Marcelina Zawisza i Ryszard Galla o dobiegającej końca kampanii wyborczej oraz programach politycznych Marcelina Zawisza, polityczka Lewicy Razem, jedynka na opolskiej liście SLD do Sejmu - Czy jest jedna lewica? Jest jeden komitet lewicy, porozumieliśmy się w ... » więcej 2019-10-09, godz. 08:56 Violetta Porowska i Jacek Wilk o sondażach, programach i możliwych scenariuszach powyborczych Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i jedynka na opolskiej liście PiS - To nie jest czas na liczenie mandatów, które możemy otrzymać, teraz musimy skupić ... » więcej 2019-10-08, godz. 09:22 Barbara Pawlos i Katarzyna Czochara o stanie rehabilitacji dzieci i młodzieży w regionie Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ – W tej chwili rehabilitacja dzienna dla dzieci prowadzona jest wyłącznie w ośrodku w Kup przy Stobra ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »