Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Jolanty ...
2018-04-25, 09:29 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Jolanty Pałosz

Violetta Porowska o plusach wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
Środowe rozmowy poranne poświęciliśmy wdrażaniu elektronicznych zwolnień lekarskich i planowanym zmianom dotyczących e-zwolnień. W rozmowie "W cztery oczy" zapytaliśmy o to Violettę Porowską, wicewojewodę opolskiego, odpowiedzialną ze strony rządu za te procesy. Opolszczyzna jest w pierwszej połowie województw, które wystawiają najwięcej e-zwolnień. Lekarze zostali przeszkoleni i są wśród nich nawet rekordziści, którzy tylko w ten sposób wystawiają już zwolnienia. To oszczędza ich czas, dotąd aż 4/5 czasu poświęcanego pacjentowi zajmowały im czynności biurokratyczne, teraz proporcje odwróciły się.
Jolanta Pałosz o e-składkach na ZUS
Jolanta Pałosz, zastępca dyrektora ZUS w Opolu ds. dochodów
W "Poglądach i osądach" temat poszerzyła i pogłębiała Jolanta Pałosz, zastępca dyrektora ZUS w Opolu ds. dochodów, która mówiła też o ułatwieniach w składaniu do ZUS e-składki na emeryturę, fundusz społeczny i zdrowotny. Do końca ub. roku np. samozatrudniony musiał dokonać nawet 4 wpłat w miesiącu, teraz obowiązuje go jedna, zbiorcza, nie musi też wypełniać wielu rubryk.

Zobacz także

2018-09-21, godz. 09:45 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i Piotrem Woźniakiem o kandydatach KWW Arkadiusza Wiśniewskiego i KW SLD LEWICA RAZE ... Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola - Idea jaka przyświecała przy konstruowaniu list to działanie na rzecz miasta. Tu nie ma osób z partii polityczny ... » więcej 2018-09-20, godz. 10:10 Rozmowy z Katarzyną Czocharą i Andrzejem Bułą Katarzyna Czochara, przewodnicząca PiS na Opolszczyźnie – Wiele osób na naszych listach sejmikowych kandydowało już w poprzednich wyborach samorządowych, aczk ... » więcej 2018-09-19, godz. 09:25 Rozmowa z Adrianem Czubakiem o I Kongresie Żeglugi Śródlądowej i Violettą Porowską o jej kandydatach do rady miasta Adrian Czubak, wojewoda opolski - Celem jest podsumowanie tego wszystkiego, co już udało się dokonać. Zebranie wszystkich osób zaangażowanych w proces odbudow ... » więcej 2018-09-18, godz. 09:14 Rozmowa z Rafałem Bartkiem o programie wyborczym MN oraz komentarz Natalii Klimaschki na temat działalności TSKN na Śl ... Rafał Bartek, przewodniczący TSKN - Są to przede wszystkim ludzie stąd, znani społecznicy, aktywiści, fachowcy różnych branż - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej 2018-09-17, godz. 09:00 Rozmowy z Rafałem Tkaczem i Joanną Maksymowicz o przygotowaniach do październikowych wyborów samorządowych Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego O północy kończy się termin na zgłoszenie kandydatów na radnych gmin, powiatów i sejmiku ... » więcej 2018-09-16, godz. 09:00 Roman Jerye o Polskiej Kolei i nie tylko W dniu maszynisty gościem Poglądów i osądów był Roman Jerye, maszynista, instruktor Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nasz gość opowiedział o problem ... » więcej 2018-09-16, godz. 08:30 Józef Włodasz o Dobrodzieńskiej Secie Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Józef Włodarz, który mówił o niedzielnej "Dobrodzieńskiej secie", czyli maratonie kolarskim o bardzo długiej i chlubnej tr ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:00 Rozmowa z Joanną Kasprzak-Dżyberti i Bogumiłą Wosik o III Opolskim Marszu Nordic Walking Gośćmi "Poglądów i osądów" były panie Joanna Kasprzak - Dżyberti oraz Bogumiła Wosik, które opowiedziały o sobotniej III edycji Opolskiego Marszu Nordic Walki ... » więcej 2018-09-15, godz. 08:30 O. Miron Górecki o weekendowym jarmarku w Opolu - Połącznie tego co dla ciała i dla ducha - tak program tegorocznego Jarmarku Franciszkańskiego, rozpoczynającego się w dziś (sobota) w Opolu podsumował ojcie ... » więcej 2018-09-14, godz. 09:17 Rozmowa z Kamilą Jarońską o stanie opieki nad kobietami i komentarz Sabiny Wiatkowskiej - Do wyborów w sejmiku idziemy z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich" - mówiła w porannej rozmowie "W cztery oczy" Kamila Jarońska, z partii Razem. Wy ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »