Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Jolanty ...
2018-04-25, 09:29 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Jolanty Pałosz

Violetta Porowska o plusach wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
Środowe rozmowy poranne poświęciliśmy wdrażaniu elektronicznych zwolnień lekarskich i planowanym zmianom dotyczących e-zwolnień. W rozmowie "W cztery oczy" zapytaliśmy o to Violettę Porowską, wicewojewodę opolskiego, odpowiedzialną ze strony rządu za te procesy. Opolszczyzna jest w pierwszej połowie województw, które wystawiają najwięcej e-zwolnień. Lekarze zostali przeszkoleni i są wśród nich nawet rekordziści, którzy tylko w ten sposób wystawiają już zwolnienia. To oszczędza ich czas, dotąd aż 4/5 czasu poświęcanego pacjentowi zajmowały im czynności biurokratyczne, teraz proporcje odwróciły się.
Jolanta Pałosz o e-składkach na ZUS
Jolanta Pałosz, zastępca dyrektora ZUS w Opolu ds. dochodów
W "Poglądach i osądach" temat poszerzyła i pogłębiała Jolanta Pałosz, zastępca dyrektora ZUS w Opolu ds. dochodów, która mówiła też o ułatwieniach w składaniu do ZUS e-składki na emeryturę, fundusz społeczny i zdrowotny. Do końca ub. roku np. samozatrudniony musiał dokonać nawet 4 wpłat w miesiącu, teraz obowiązuje go jedna, zbiorcza, nie musi też wypełniać wielu rubryk.

Zobacz także

2018-11-21, godz. 10:45 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Michałem Nowakiem Piotr Mielec, przewodniczący klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego w opolskiej Radzie Miasta – Myślę, że to będzie spokojna i merytoryczna kadencja, a jeśli ... » więcej 2018-11-20, godz. 09:32 Piotr Regeńczuk i Leszek Patrzek w porannych rozmowach Piotr Regeńczuk z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Mniej więcej połowa opolskich samorządów z sobie znanych przyczyn z nami nie współpracuje. Nie wiem ... » więcej 2018-11-19, godz. 09:49 Rozmowa z podkom Grzegorzem Filipkiem i dr. Bartoszem Maziarzem o cyberprzestępczości Podkom. Grzegorz Filipek z KWP w Opolu - W polskim kodeksie karnym nie ma jednej definicji cyberprzestępczości, raczej tworzone są doraźne definicje. Mamy tu ... » więcej 2018-11-18, godz. 08:00 Rozmowa z Agnieszką Mikucką, zastępcą dyrektora opolskiej delegatury KBW - 20 stycznia odbędą się wybory uzupełniające w dwóch okręgach w gminie Turawa - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:10 Rozmowa z Pawłem Kampą, dyrektorem III Biegu Tarnowskiego "Leśna draka" Gościem rozmowy był Paweł Kampa, który opowiadał o III Biegu Tarnowskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów Opolski i Nadleśnictwa Opole. Bieg odbędzie się w najbliżs ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:35 Rozmowa z Markiem Tomkowem, prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej - E-recepta będzie ułatwieniem dla wszystkich. Kończy się era recept papierowych. Apteki muszą być na e-recepty gotowe do końca tego roku. Lekarze mają czas j ... » więcej 2018-11-16, godz. 10:43 Rozmowy z Piotrem Mielcem i Łukaszem Sowadą Piotr Mielec, radny Opola – Odbyło się wiele spotkań radnych komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego, zgłaszali oni swoje aspiracje do pełnienia różnych funkcji w n ... » więcej 2018-11-15, godz. 10:25 Rozmowy z dr. hab. Tomaszem Halskim i prof. Markiem Masnykiem włączenie PMWSZ w struktury UO Dr hab. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – Jednym z dwóch podstawowych warunków utworzenia kierunku lekarskiego na ... » więcej 2018-11-14, godz. 10:13 Rozmowy z Aleksandrą Szubryt i Piotrem Bębenkiem o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Aleksandra Szubryt z Parku Naukowo-Technologicznego "Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości" - pod takim hasłem w Opolu odbywa się Światowy Tydzień Przedsię ... » więcej 2018-11-13, godz. 09:36 Rozmowa z ks. Arnoldem Drechslerem o Światowym Dniu Ubogich i komentarz Małgorzaty Kozak - Z inicjatywy biskupa opolskiego Andrzeja Czai i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego spotkamy się w niedzielę na rynku - powiedział w porannej rozmowie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »