Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Jolanty ...
2018-04-25, 09:29 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Paula Hołubowicz)

Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Jolanty Pałosz

Violetta Porowska o plusach wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
Środowe rozmowy poranne poświęciliśmy wdrażaniu elektronicznych zwolnień lekarskich i planowanym zmianom dotyczących e-zwolnień. W rozmowie "W cztery oczy" zapytaliśmy o to Violettę Porowską, wicewojewodę opolskiego, odpowiedzialną ze strony rządu za te procesy. Opolszczyzna jest w pierwszej połowie województw, które wystawiają najwięcej e-zwolnień. Lekarze zostali przeszkoleni i są wśród nich nawet rekordziści, którzy tylko w ten sposób wystawiają już zwolnienia. To oszczędza ich czas, dotąd aż 4/5 czasu poświęcanego pacjentowi zajmowały im czynności biurokratyczne, teraz proporcje odwróciły się.
Jolanta Pałosz o e-składkach na ZUS
Jolanta Pałosz, zastępca dyrektora ZUS w Opolu ds. dochodów
W "Poglądach i osądach" temat poszerzyła i pogłębiała Jolanta Pałosz, zastępca dyrektora ZUS w Opolu ds. dochodów, która mówiła też o ułatwieniach w składaniu do ZUS e-składki na emeryturę, fundusz społeczny i zdrowotny. Do końca ub. roku np. samozatrudniony musiał dokonać nawet 4 wpłat w miesiącu, teraz obowiązuje go jedna, zbiorcza, nie musi też wypełniać wielu rubryk.

Zobacz także

2018-07-22, godz. 08:35 Rozmowa z Ewą Trojok o niedzielnych wycieczkach rowerowych W niedzielny poranek do rowerowej aktywności zachęcaliśmy z Ewą Trojok z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej Rajder. Wycieczki, rajdy to pasja członków i sym ... » więcej 2018-07-21, godz. 08:35 Rozmowa z asp. Karolem Brandysem o bezpiecznych wakacjach O dobre wspomnienia z wakacji zatroszczyliśmy się razem z asp. Karolem Brandysem z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o tym ... » więcej 2018-07-20, godz. 09:30 Rozmowa z Henrykiem Fersterem i komentarz Dariusza Gieronia Jak nie susza, to ulewy i zagrożenie powodziowe. Od dwóch dni telewizje straszą nas obrazkami wylewających rzek i zalanych łąk. Czy na Opolszczyźnie stosowne ... » więcej 2018-07-19, godz. 10:24 Rozmowy z Mieczysławem Wojtaszkiem i Tomaszem Turbą Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Program Dostępność Plus będzie jedną z największych inwestycji rząd ... » więcej 2018-07-18, godz. 09:37 Rozmowa z o. Kamilem Tymeckim i komentarz ks. Łukasza Kniecia Ojciec Kamil Tymecki - współorganizator Święta Młodzieży na Górze świętej Anny Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci p ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:23 Rozmowy z dr. Stankomirem Nicieją i prof. Wiesławą Piątkowską-Stepaniak Dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego Uniwersytetu UO Po 3 latach działalności, English Summer School przyjmuje formułę Summer University. 60 uczestników ... » więcej 2018-07-16, godz. 09:24 Rozmowa z Antonim Piechniczkiem i komentarz Józefa Żymańczyka Antoni Piechniczek, były trener kadry W poniedziałek "pomundialowy" wróciliśmy w porannych rozmowach do naszych gości, z którymi rozmawialiśmy tuż przed mistr ... » więcej 2018-07-15, godz. 08:30 Rozmowa z Wojtkiem Mieczysławskim o czytaniu i szanowaniu książek Statystyki pokazują, że niechętnie sięgamy po książki. Czy widać ten problem z perspektywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu? O tym, czy sięgamy po słow ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:00 Rozmowa z Mirosławem Aranowiczem o IX Festiwalu Ognia i Wody w Nysie Przed nami 9. edycja Festiwalu Ognia i Wody, który tradycyjnie odbędzie się nad Jeziorem Nyskim. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Co jest wyjątkoweg ... » więcej 2018-07-14, godz. 08:35 Rozmowa z Jackiem Skowrońskim o kajakowym spływie „Z nurtem Opola” W trzy wakacyjne soboty będzie można popłynąć „Z nurtem Opola”. Już po raz drugi organizowany jest spływ kajakowy na Odrze i Młynówce. Kilka godzin przed star ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »