Radio Opole » Muzyka » Felietony muzyczne » Gitarowe brzmienie i dobre melodie. Pop-rockowy ...
2017-05-29, 14:09 Autor: Tomasz Bazan

Gitarowe brzmienie i dobre melodie. Pop-rockowy Sen promuje debiutancki album

Utwory z płyty "W dobrą stronę" zespół Sen zaprezentuje 16 czerwca podczas koncertu „Dobre granie” w Radiu Opole.
Utwory z płyty "W dobrą stronę" zespół Sen zaprezentuje 16 czerwca podczas koncertu „Dobre granie” w Radiu Opole.
Opolsko-wrocławski zespół Sen pokazuje, jak szybko polscy muzycy potrafią się uczyć na światowych wzorcach. Nie jest to jednak naśladownictwo, ale próba połączenia nowych trendów z doświadczeniem młodych muzyków i poszanowanej dla tradycji polskiego pop-rocka.

Największym atutem wydanego niedawno albumu W dobrą stronę jest jego spójność brzmieniowa. Muzycy wiedzą dokładnie, jak komponować i produkować piosenki, by utrzymać je w stylistycznych ryzach. Co więcej, szukają dobrych refrenów, czego przykładem są Nad ranem, Jedna, Drogowskazy, które pilotują album.

Gitarowe brzmienie zespołu, za które odpowiada Waldek Orłowski, jest zdecydowane, pełne i odpowiednio umiejscowione w całości brzmienia. Przez to muzyka zespołu Sen zyskuje na dojrzałości. Trudno się dziwić wysokiej jakości tego produktu, gdy spojrzymy na listę wykonawców, z którymi grali członkowie Snu: Patrycja Markowska, Ewelina Lisowska, czy IRA.

Materiał z nowej płyty zespół Sen zaprezentuje 16 czerwca podczas koncertu „Dobre granie”, w ramach Nocy Kultury w Radiu Opole. Będzie to nie tylko możliwość przetestowania utworów na żywo, ale też okazja zobaczenia w akcji zespołu, który przy odpowiedniej promocji może zagrozić tuzom polskiego pop-rocka.

Zespół Sen, założony w maju 2014, tworzą obecnie: Waldemar Orłowski, Wojciech Sitnik, Paweł Kwaśny, Paweł Mrocheń, Marcin „Joseph” Bracichowicz.

Zobacz także

2017-09-25, godz. 10:54 "Mocne Granie" - to były wyjątkowe urodziny w opolskim amfiteatrze Druga taka okazja najprawdopodobniej się nie zdarzy. Ci, którzy postanowili przyjść na piątkowy, jubileuszowy koncert Radia Opole: "Mocne Granie", na pewno ni ... » więcej 2017-09-18, godz. 13:01 Legendy polskiego rocka zagrają na urodzinach Radia Opole Kiedy planowaliśmy skład koncertu rocznicowego Radia Opole, chcieliśmy podarować naszym słuchaczom nie tylko zestaw kilkunastu utworów po prostu odegranych na ... » więcej 2017-08-16, godz. 15:12 Przebojowa "Duma" Andrzeja Nowaka i Złych Psów już we wrześniu na winylu! „Duma” Andrzeja Nowaka i Złych Psów to album doskonale znany słuchaczom Radia Opole. Chociaż płyta trafiła do oficjalnej sprzedaży 9 czerwca, mieliśmy przyjem ... » więcej 2017-08-08, godz. 11:47 Klasyczne rozterki Jak mówić o muzyce, jak ją nazywać i określać? To rozterki, które pojawiają się, gdy trochę mocniej wchodzi się w muzyczny świat. Słabość do muzyki "Bacha, Be ... » więcej 2017-07-24, godz. 23:50 Muzyka zawsze jest rozrywką. O zaskakujących obliczach wiolonczeli Nie tak dawno przeżyliśmy jeden z koncertów urodzinowych zorganizowany pod budynkiem Radia Opole. Co wspólnego może mieć to wydarzenie z zakończoną właśnie IV ... » więcej 2017-07-11, godz. 11:54 Mozart: do kotleta czy na półce z rockiem? Podczas niedzielnego (09.07) koncertu promenadowego, w którym dominowała muzyka Mozarta, trudno było oprzeć się wrażeniu, że na chwilę wróciliśmy do czasów ws ... » więcej 2017-06-21, godz. 18:07 Echo w Pokoju W jednej ze scen "Pana Tadeusza": "(...) wszystkim się zdawało, że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało". W niewielkiej miejscowości o wdzięcznej nazwie ... » więcej 2017-06-14, godz. 14:47 Nowa płyta zespołu HORYZONT to konsekwentna kontynuacja debiutu Pochodzący z Nysy zespół, jest jednym z najbardziej wyrazistych w naszym regionie. Muzycy mają masę pomysłów i determinacji, czego dowodem jest drugi już albu ... » więcej 2017-06-04, godz. 21:58 Czy godzi się... poprawiać mistrza? Ile razy można poprawiać mistrza? Takie pytanie można sobie zadać, kiedy natrafia się na coraz to nowsze wersje tego samego utworu. Kto ma odwagę by jakkolwie ... » więcej 2017-05-11, godz. 12:13 Współpraca Radia Opole i szkoły muzycznej przyniosła niezwykły album. Zapis koncertu jubileuszowego z okazji 70-lecia ... » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »