Radio Opole » Muzyka » Felietony muzyczne » Nowy singiel Sabiny SAGO - 'Wolna'. Krok w stron ...
2017-03-23, 13:51 Autor: Tomasz Bazan

Nowy singiel Sabiny SAGO - "Wolna". Krok w stronę nowych brzmień

Posłuchaj nowego singla Sabiny SAGO - "Wolna"
Mamy energetyczną zapowiedź płyty Sabiny SAGO. Wybrana na singiel piosenka „Wolna” trafiła do stacji radiowych i wyostrza apetyt na cały album pochodzącej z Opola wokalistki.
Sabina Golanowska jest obdarzona charakterystyczną barwą głosu, ostrą, z lekką chrypką, jednym słowem - nietuzinkową.

Potrafi łączyć w muzyce „ogień z wodą”, sprawdza się zarówno w stylistyce muzyki rockowej, soulowej, jak i popowej. Kiedy rozmawiałem z nią kilka dni temu powiedziała, że stara się przełamać muzyczne schematy, ale jednocześnie tworzyć muzykę atrakcyjną i przystępną. Trzeba przyznać, że nie brakuje jej wyobraźni i świadomości nowych brzmień, co słychać nie tylko w piosence "Wolna", ale też w drugim singlu „Feeling”.

SAGO współpracowała między innymi z takimi artystami jak: zespół BRACIA, Jacek MEZO Mejer, DJ Adamus, Opole Gospel Choir (Nagroda Dziennikarzy na KFPP w Opolu 2006) czy Patrycja Markowska. Nad autorskim solowym albumem pracuje z gitarzystą Marcinem Juszczyszynem.

W sierpniu 2014 roku ukazała się jej płyta „ACOUSTIC”, na której można usłyszeć nagrane w wersjach akustycznych wybrane utwory z repertuarów innych wykonawców oraz kilka autorskich kompozycji Sabiny. Wystąpiła również w popularnym programie THE VOICE OF POLAND, w którym swoimi występami podbiła serca jurorów i zdobyła wielu wiernych fanów.

Jej artystyczna ofensywa jest dowodem na to, że z naszego regionu pochodzą naprawdę świetne wokalistki. Są zdecydowane, pewne siebie i swoich możliwości. Nie boją się manifestować poglądów i nie mają żadnych kompleksów. A my radiowcy, czekamy na ich nowe piosenki z nadzieją na ogólnopolski przebój.

Zobacz także

2017-09-25, godz. 10:54 "Mocne Granie" - to były wyjątkowe urodziny w opolskim amfiteatrze Druga taka okazja najprawdopodobniej się nie zdarzy. Ci, którzy postanowili przyjść na piątkowy, jubileuszowy koncert Radia Opole: "Mocne Granie", na pewno ni ... » więcej 2017-09-18, godz. 13:01 Legendy polskiego rocka zagrają na urodzinach Radia Opole Kiedy planowaliśmy skład koncertu rocznicowego Radia Opole, chcieliśmy podarować naszym słuchaczom nie tylko zestaw kilkunastu utworów po prostu odegranych na ... » więcej 2017-08-16, godz. 15:12 Przebojowa "Duma" Andrzeja Nowaka i Złych Psów już we wrześniu na winylu! „Duma” Andrzeja Nowaka i Złych Psów to album doskonale znany słuchaczom Radia Opole. Chociaż płyta trafiła do oficjalnej sprzedaży 9 czerwca, mieliśmy przyjem ... » więcej 2017-08-08, godz. 11:47 Klasyczne rozterki Jak mówić o muzyce, jak ją nazywać i określać? To rozterki, które pojawiają się, gdy trochę mocniej wchodzi się w muzyczny świat. Słabość do muzyki "Bacha, Be ... » więcej 2017-07-24, godz. 23:50 Muzyka zawsze jest rozrywką. O zaskakujących obliczach wiolonczeli Nie tak dawno przeżyliśmy jeden z koncertów urodzinowych zorganizowany pod budynkiem Radia Opole. Co wspólnego może mieć to wydarzenie z zakończoną właśnie IV ... » więcej 2017-07-11, godz. 11:54 Mozart: do kotleta czy na półce z rockiem? Podczas niedzielnego (09.07) koncertu promenadowego, w którym dominowała muzyka Mozarta, trudno było oprzeć się wrażeniu, że na chwilę wróciliśmy do czasów ws ... » więcej 2017-06-21, godz. 18:07 Echo w Pokoju W jednej ze scen "Pana Tadeusza": "(...) wszystkim się zdawało, że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało". W niewielkiej miejscowości o wdzięcznej nazwie ... » więcej 2017-06-14, godz. 14:47 Nowa płyta zespołu HORYZONT to konsekwentna kontynuacja debiutu Pochodzący z Nysy zespół, jest jednym z najbardziej wyrazistych w naszym regionie. Muzycy mają masę pomysłów i determinacji, czego dowodem jest drugi już albu ... » więcej 2017-06-04, godz. 21:58 Czy godzi się... poprawiać mistrza? Ile razy można poprawiać mistrza? Takie pytanie można sobie zadać, kiedy natrafia się na coraz to nowsze wersje tego samego utworu. Kto ma odwagę by jakkolwie ... » więcej 2017-05-29, godz. 14:09 Gitarowe brzmienie i dobre melodie. Pop-rockowy Sen promuje debiutancki album Opolsko-wrocławski zespół Sen pokazuje, jak szybko polscy muzycy potrafią się uczyć na światowych wzorcach. Nie jest to jednak naśladownictwo, ale próba połąc ... » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »