Radio Opole » Gospodarka
2020-05-16, 12:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: bezrobocie mniejsze niż przed rokiem i nie brakuje pieniędzy na jego zwalczanie

Podczas pandemii Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku obsługuje petentów m.in. online [zdj. Jan Poniatyszyn]
Podczas pandemii Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku obsługuje petentów m.in. online [zdj. Jan Poniatyszyn]
8 mln złotych przeznaczono w powiecie prudnickim na walkę z recesją gospodarczą. Tamtejszy urząd pracy realizuje cztery zadania z rządowej tarczy antykryzysowej. Na jego terenie bezrobocie jest nieco mniejsze, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Nie ma zwolnień grupowych.
- Ciągle mamy sporo pieniędzy na aktywizację bezrobotnych i pracodawców - mówi Grażyna Klimko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku. - W związku z pandemią jesteśmy opóźnieni w realizacji naszych podstawowych zadań. Mamy jeszcze blisko trzy mln. złotych na uruchomienie działalności gospodarczej, na refundację stanowiska pracy, staże oraz inne formy przeciwdziałania bezrobociu. Zachęcam pracodawców do skorzystania z tych możliwości. Wszystkie wnioski można składać online. Jest wtedy mniej błędów w ich wypełnianiu.

Jednak większość samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców z powiatu prudnickiego chce obecnie uzyskać wsparcie bieżącej działalności gospodarczej. Na ten cel mogą otrzymać pięć tysięcy złotych bezzwrotnej pożyczki. O taką pomoc wystąpiło blisko 1500 wnioskodawców.
Grażyna Klimko

Gospodarka

2020-07-11, godz. 10:30 NFZ zachęca placówki medyczne do przywracania normalnego trybu leczenia pacjentów. Argumentem są dodatkowe pieniądze Są dodatkowe pieniądze dla opolskich placówek medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2020-07-11, godz. 10:00 Dlaczego dane wrażliwe wyciekają z różnych firm? Czasami przedsiębiorczy nawet nie wiedzą, że dane wrażliwe dotyczące ich firmy wyciekły - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej 2020-07-08, godz. 18:00 Myszy nie odpuszczają rolnikom. Plaga gryzoni w całym regionie Małe zwierzę, ale problem bardzo duży. Rolnicy w regionie zmagają się z plagą myszy. Duża populacja tych gryzoni w tym roku wiąże się z kilkoma czynnikami. To… » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Coroplast planuje zwolnienia grupowe Kilkuset pracowników mogą zwolnić spółki grupy Coroplast w Strzelcach Opolskich. Firmy związane z Coroplastem działające w Strzelcach Opolskich otrzymały z budżetu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »