Radio Opole » Gospodarka
2020-03-29, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Targowisko w Namysłowie wznawia działalność. "Bezpieczniej kupować na świeżym powietrzu, niż w zamkniętych sklepach"

Owoce na straganie [fot. Beata Śliwińska]
Owoce na straganie [fot. Beata Śliwińska]
Od jutra (30.03) będzie można ponownie robić zakupy na targowisku w Namysłowie. Miasto zdecydowało o oddaniu do dyspozycji sprzedawców 10 stanowisk ustawionych w bezpiecznej od siebie odległości.
To odpowiedź na rekomendacje ministra rolnictwa, który w czwartek (26.03) zachęcał, aby nie ograniczać handlu na świeżym powietrzu. Wcześniej targowisko zostało zamknięte ze względu na epidemię koronawirusa. Burmistrz Bartłomiej Stawiarski zapewnia, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo będą dbały o to, by handel nie stwarzał zagrożenia dla zdrowia.

- Będziemy pilnować, żeby tam nie gromadziło się aż tak dużo ludzi i żeby zachowywali normalne odstępy, tak jak w przypadku sklepów, marketów, czy aptek. Głosy się też pojawiają takie, że jednak lepiej, ze względu na bezpieczeństwo, robić zakupy na świeżym powietrzu, niż w zamkniętych małych sklepach, czy w zamkniętych marketach - dodaje.

Ponadto, decyzja ma uchronić lokalnych sprzedawców, w tym także rolników, przed problemami finansowymi.

Magistrat wskazuje jednocześnie, że plac targowy jest na tyle duży, by w razie potrzeby pomieścić, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, dodatkowe stanowiska. Te będą mogły być udostępniane, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.
Bartłomiej Stawiarski

Gospodarka

2020-05-29, godz. 21:10 Ostatni weekend na rozliczenie się z fiskusem. Można dopisać lub zmienić wspieraną organizację pozarządową Ostatni dzwonek na złożenie rocznego rozliczenia PIT. W tym roku wyjątkowo można to zrobić do 1 czerwca, a nie do 30 kwietnia. » więcej 2020-05-29, godz. 10:30 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach przeznaczył zarząd województwa opolskiego Jako pomoc bezzwrotna to działanie jest skierowane do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatów brzeskiego, nyskiego, namysłowskiego, prudnickiego i… » więcej 2020-05-29, godz. 10:30 100 tysięcy do wzięcia na wymianę kopciuchów Mieszkańcy gminy Reńska Wieś mogą sięgnąć po dotacje na wymianę starych palenisk na ekologiczne. To pierwszy rok, gdy samorząd przeznacza na to pieniądze ze swojego… » więcej 2020-05-28, godz. 15:15 753 przedsiębiorców z woj. opolskiego sięgnęło już po pieniądze z tarczy antykryzysowej Blisko 92 miliony złotych rozdysponowały do tej pory powiatowe urzędy pracy na pomoc opolskim przedsiębiorcom stratnym z powodu pandemii. Tak wynika z 'licznika… » więcej 2020-05-28, godz. 13:00 Opolanie coraz chętniej decydują się na urlopy ojcowskie Coraz więcej mężczyzn korzysta z urlopu ojcowskiego. Od stycznia do końca kwietnia z tej formy opieki nad dzieckiem skorzystało w naszym regionie ponad 1400 O… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Po ubiegłorocznych problemach z wodą inwestują w studnie i hydrofory Rozpoczynają się prace przy wartym niemal 4 miliony zł projekcie poprawy gospodarki wodnej w gminie Ujazd. Do przyszłego roku ma być zrealizowanych kilka inwestycji… » więcej 2020-05-28, godz. 09:30 Ruszył remont części ulicy Plebiscytowej w Opolu. Będą dwa tygodnie utrudnień Rozpoczął się remont odcinka ulicy Plebiscytowej w Opolu. » więcej 2020-05-28, godz. 06:00 Plac zabaw z kołem młyńskim i staw wiejski powstaną w Starym Ujeździe Zamiast zarośniętego chwastami terenu, ma być nowy plac rekreacyjny a miejsce, o którym tylko najstarsi mieszkańcy pamiętają, że był tam staw ma zyskać swój pierwotny… » więcej 2020-05-27, godz. 09:45 Epidemię i wakacje wykorzystają na remont szkoły. Placówka w Kałkowie doczeka się termomodernizacji oraz wymiany instalacji… Szkoła podstawowa w Kałkowie doczeka się poważnego remontu. Inwestycja wpłynie pozytywnie na środowisko, a także zapewni oszczędności gminnej kasie. » więcej 2020-05-26, godz. 18:00 Zmienia się otoczenie Centrum Tradycji Strażackiej w Rudnikach. Gmina remontuje też swoje drogi Gmina Rudniki na razie nie wstrzymuje inwestycji. W ostatnich dniach zakończyły się prace budowlane wokół wyremontowanego Centrum Tradycji Strażackiej i Historii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »