Radio Opole » Gospodarka
2020-03-23, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Gmina Kluczbork kupiła udziały w Powiatowym Centrum Zdrowia

Gmina Kluczbork przystąpiła do spółki Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Gmina Kluczbork przystąpiła do spółki Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. [fot. www.facebook.com/Powiat Kluczborski]
Gmina Kluczbork stała się akcjonariuszem Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Magistrat kupił od starostwa 32 tysiące akcji za 800 tysięcy złotych, co stanowi 6 procent wartości spółki.
Transakcję podzielono na dwie transze - teraz gmina zapłaciła 400 tysięcy złotych, a za miesiąc przeleje drugą połowę kwoty. Burmistrz Jarosław Kielar mówi, że transakcja wynika z uchwały podjętej przez radnych w lutym.

- Planowaliśmy, żeby te udziały zostały przeznaczone na doposażenie szpitala. Nie ma jednak co ukrywać, że obecne wydarzenia z koronawirusem mogą co najmniej w części zmienić nasze pierwsze ustalenia dotyczące usprzętowienia. Na ten moment szpital ma chyba trochę inne potrzeby.

Starosta Mirosław Birecki uważa, że to bardzo dobra decyzja magistratu.

- Decyzja, która pomoże funkcjonować szpitalowi w tych trudnych czasach. Wiadomo, że służba zdrowia jest niedofinansowana, więc każdy dodatkowy pieniądz ma znaczenie. Cieszę się bardzo, że gmina Kluczbork podjęła taką decyzję. Myślę, że to pozwoli ustabilizować sytuację finansową szpitala przynajmniej na jakiś czas.

Przypomnijmy, dotychczas sto procent akcji PCZ należało do powiatu kluczborskiego. Starostwo powołało spółkę w 2003 roku, przekształcając zadłużony Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej.
Jarosław Kielar
Mirosław Birecki

Gospodarka

2020-03-31, godz. 22:00 Uwaga kierowcy. Droga powiatowa z Tułowic do Skarbiszowic zamknięta na pół roku Rozpoczyna się remont odcinka drogi powiatowej między ulicą Opolską w Tułowicach a Skarbiszowicami. » więcej 2020-03-31, godz. 13:11 Tranzyt wyprowadzony poza Kluczbork. W środę zostanie otwarty ostatni odcinek obwodnicy miasta Ostatni fragment obwodnicy Kluczborka będzie dostępny dla kierowców od jutrzejszego (01.04) poranka. To da możliwość zupełnego ominięcia miasta prawie 9-kilometrowym… » więcej 2020-03-31, godz. 12:35 Opole: rośnie liczba bezrobotnych Ponad 600 nowych osób bezrobotnych zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu. Do tej pory nie odnotowano jeszcze żadnych zwolnień grupowych. Według… » więcej 2020-03-31, godz. 11:11 Trudna sytuacja właścicieli zakładów kosmetycznych i fryzjerskich. Choć nie ma prawnych ograniczeń ich działalności, większość… Szacunki mówią, że ponad 70 procent salonów kosmetycznych i fryzjerskich zawiesiło swoją działalność - tak wynika z danych systemu dla tzw. branży beauty. Do tej… » więcej 2020-03-30, godz. 18:11 Wołczyńscy przedsiębiorcy mogą spodziewać się pomocy od gminy w związku z zastojem gospodarczym Gmina Wołczyn pomoże swoim przedsiębiorcom w trudnej sytuacji wynikającej z epidemii koronawirusa. » więcej 2020-03-30, godz. 15:45 Działają, ale drogą elektroniczną. RIO w Opolu prowadzi cztery kontrole Gogolin, Polska Cerekiew, Zdzieszowice i Brzeg. W tych czterech samorządach aktualnie kontrole prowadzi Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu. Jak informuje Grzegorz… » więcej 2020-03-30, godz. 08:35 Monosol szybciej niż planował zaczął budowę nowej fabryki 300 milionów złotych ma kosztować budowa zakładu produkującego folie biodegradowalne, która właśnie ruszyła w strefie gospodarczej gminy Ujazd. Amerykańska firma… » więcej 2020-03-29, godz. 17:00 Targowisko w Namysłowie wznawia działalność. "Bezpieczniej kupować na świeżym powietrzu, niż w zamkniętych sklepach" Od jutra (30.03) będzie można ponownie robić zakupy na targowisku w Namysłowie. Miasto zdecydowało o oddaniu do dyspozycji sprzedawców 10 stanowisk ustawionych… » więcej 2020-03-29, godz. 12:30 Opolscy przedsiębiorcy złożyli już pierwsze wnioski do ZUS o odroczenie składek Przedsiębiorcy i samozatrudnieni z całej Polski złożyli już ponad 18,4 tysięcy wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek w związku z pandemią koronawirusa… » więcej 2020-03-29, godz. 09:45 ZUS priorytetowo potraktuje wnioski przedsiębiorców o przyznanie ulg w ramach rozwiązań tarczy antykryzysowej Przedsiębiorcy, którzy w związku z pandemią koronawirusa ponieśli straty, mogą już korzystać z rządowych rozwiązań proponowanych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »