Radio Opole » Gospodarka
2019-12-11, 10:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Pracodawcy z Opola w przyszłym roku nadal będą korzystać ze staży, a bezrobotni z pieniędzy na tworzenie firm

Spotkanie z przedsiębiorcami. Opole [fot.P.Wójtowicz]
Spotkanie z przedsiębiorcami. Opole [fot.P.Wójtowicz]
Staże dla bezrobotnych, pomoc na zakładanie firm czy szkolenia dla pracowników. Z takiej pomocy, również w przyszłym roku, będą mogli korzystać pracodawcy i bezrobotni z Opola. Tomasz Kwiatek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu zapewnia, że nadal będzie można korzystać z dotacji (20 tys. zł) na zakładanie firm. Pracodawcy na doposażenie stanowisk pracy będą mogli pozyskać do 28 tysięcy złotych - tłumaczy dyrektor PUP w Opolu.
Przedsiębiorca Marcin Koźlik z Opola pozytywnie odnosi się do ofert pośredniaka w Opolu, jednak problemem pozostaje biurokracja. - W ubiegłym roku próbowaliśmy wziąć udział w dofinansowaniu dotyczącym unowocześnienia stanowiska pracy pod względem jakości powietrza, jednak "papierologia" była nie do przebrnięcia. Próbowaliśmy poprawiać wniosek, ale nie przyniosło to rezultatu.

Andrzej Jakiel, prowadzący firmę na rynku nieruchomości w Opolu, zaznacza, że sprawdza się program finansowania staży. Program polega na tym, że urząd pracy przez pół roku utrzymuje pracownika, natomiast pracodawca po tym okresie musi go zatrudnić co najmniej na 3 miesiące. - Dzięki tej pomocy pracownik może się wdrożyć i znam wiele przypadków, kiedy ludzie dzięki stażom, zdobywali fakultatywne licencje pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Kolejnym pomysłem Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu jest stworzenie od nowego roku, Senioralnego Centrum Pracy, czyli miejsca gdzie emeryci będą mogli znaleźć oferty od pracodawców. To program, który ma umożliwić dorobienie do emerytury. Centrum będzie działało przy urzędzie pracy na osiedlu Armii Krajowej przy ul. Hubala 21 w Opolu.
Tomasz Kwiatek
Marcin Koźlik
Andrzej Jakiel

Gospodarka

2020-01-29, godz. 16:00 Znany jest przebieg S11 w powiatach kluczborskim i oleskim. Będą 4 węzły drogowe Cztery węzły drogowe będzie mieć 46-kilometrowy odcinek planowanej drogi ekspresowej S11 między Kępnem a Kolonią Ciarki w gminie Lasowice Wielkie. » więcej 2020-01-29, godz. 14:00 Senioralne Centrum Pracy powstaje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu Utworzenie Senioralnego Centrum Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu to odpowiedź na potrzeby opolan. Obecnie w stolicy regionu jest 36,5 tysiąca osób powyżej… » więcej 2020-01-29, godz. 11:00 Wiadomo już, gdzie przebiegnie nowy łącznik do obwodnicy Kędzierzyna-Koźla Władze miasta wybrały wersję droższą, ale mniej uciążliwą dla mieszkańców. Trasa prowadzić będzie od obwodnicy, od wysokości Bażanciarni, minie osiedle Miejsce… » więcej 2020-01-29, godz. 07:33 Ludzie chcą budować domy, więc gmina musi budować sieć wodną i kanalizacyjną Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Dobrej to jedna z największych tegorocznych inwestycji realizowanych w gminie Strzeleczki. Zapotrzebowanie generują nowi… » więcej 2020-01-28, godz. 21:45 Nyski urząd pracy zapoznał przedsiębiorców ze zmianami w prawie i nowymi możliwościami wspierania firm. "Takie spotkania… Zmiany w prawie istotne dla prowadzenia firmy, czy możliwości sięgania po dotacje na zwiększanie zatrudnienia. To część tematów poruszanych w czasie dzisiejszej… » więcej 2020-01-28, godz. 19:17 Po podwyżkach płacy minimalnej szpitale potrzebują więcej pieniędzy Po wzroście pensji minimalnej koszty funkcjonowania szpitali należących do urzędu marszałkowskiego mogą wzrosnąć o 30 mln złotych. Według wyliczeń samorządu regionu… » więcej 2020-01-28, godz. 17:30 Były starosta nyski został dyrektorem w miejscowym PKS. "Jego obszerna wiedza przyniesie korzyści spółce" Były starosta nyski Czesław Biłobran otrzymał posadę w spółce należącej do powiatu. Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami, został on dyrektorem… » więcej 2020-01-28, godz. 16:00 Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej na starej linii kolejowej Z prawie dwuletnim opóźnieniem rozpoczęły się prace przy budowie ścieżki rowerowej na nieczynnym torowisku prowadzącym przez gminę Reńska Wieś. Ścieżka powstaje… » więcej 2020-01-28, godz. 15:00 Gmina utwardzi drogę do nowo budowanego domu seniora Za kilka tygodni w Solarni (gm. Bierawa) ma ruszyć budowa prywatnego domu spokojnej starości. Gmina wspiera inwestorów i przygotowuje utwardzenie drogi prowadzącej… » więcej 2020-01-28, godz. 12:44 Nowe studnie i oczyszczalnia - to plan gminy Ujazd na poprawę gospodarki wodno-ściekowej Pod koniec ubiegłego roku zakończono modernizację oczyszczalni w Ujeździe. W tym roku rozpocznie się budowa nowej, która będzie obsługiwać firmy z terenu strefy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »