Radio Opole » Gospodarka
2019-12-07, 08:30 Autor: Daniel Klimczak

Nysa zastanawia się nad budową spalarni odpadów

Spalarnia odpadów w Krakowie [fot. UM Kraków]
Spalarnia odpadów w Krakowie [fot. UM Kraków]
Instalacja mogłaby być odpowiedzią nie tylko na coraz bardziej ograniczoną powierzchnię do składowania odpadów, ale też zapewnić tańsze ogrzewanie i energię elektryczną.
Najbardziej prawdopodobną lokalizacją instalacji są okolice składowiska odpadów w Domaszkowicach. Jak jednak wskazuje prezes spółki EKOM, Damian Nowakowski, na razie nie można jeszcze mówić o dalszych konkretach.

- Rozmowy są prowadzone cały czas, z mniejszymi lub większymi przerwami. Rozmawiamy z instytutami, w których takie projekty wstępne są opracowywane. Wszystko rozbija się o to, że musimy znaleźć takie źródło finansowania, żeby było to dofinansowanie, a nie, na przykład, kredyt - dodaje.

Znalezienie dopłaty z zewnątrz jest o tyle ważne, że miasta nie stać na samodzielne pokrycie kosztów inwestycji. Według wstępnych szacunków, budowa spalarni może pochłonąć około 35 milionów złotych.
Damian Nowakowski

Gospodarka

2021-01-28, godz. 07:30 Opole: komisja rewizyjna wnioskuje o budowę i remonty mieszkań komunalnych. Ratusz odpowiada, że zalecenia są zgodne… Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego funkcjonuje dobrze, ale są konieczne remonty mieszkań socjalnych i komunalnych. To wnioski z kontroli komisji rewizyjnej… » więcej 2021-01-27, godz. 19:00 Dwa konsorcja złożyły oferty na odbiór odpadów, ale prawdopodobnie to Remondis utrzyma się na rynku w Opolu Remondis prawdopodobnie nadal będzie odbierał śmieci od Opolan. Konsorcjum firm Remondis i Elkom zaproponowało ofertę, która opiewa na 49,5 mln i zapewnia… » więcej 2021-01-27, godz. 14:30 Nowy blok OTBS przy ul. Oleskiej w Opolu. 15 mieszkań czeka jeszcze na chętnych Opole kończy budowę 50 mieszkań w ramach OTBS. Budynek powstał przy ulicy Oleskiej 33 i nadal 15 mieszkań czeka na chętnych. Wiceprezydent miasta Maciej… » więcej 2021-01-27, godz. 14:10 Mieszkańcy Opola mogą starać się o dopłaty do czynszu z tytułu przeciwdziałania pandemii COVID-19 Mieszkańcy stolicy regionu mogą starać się o dopłaty do czynszu z tytułu przeciwdziałania pandemii COVID-19. Taka pomoc przysługuje osobom, które wynajmują… » więcej 2021-01-27, godz. 11:15 Po remoncie wiejska świetlica ma być samowystarczalna energetycznie Trwa remont świetlicy wiejskiej w Dobieszowicach, w gminie Walce. Po zakończeniu prac budynek ma być nie tylko ładniejszy, ale przede wszystkim bardziej ekonomiczny… » więcej 2021-01-27, godz. 09:15 Pandemia nie namieszała w budżecie gminy Polska Cerekiew Tegoroczny budżet gminy Polska Cerekiew niewiele różni się od tych z poprzednich lat. Pandemia nie namieszała w gminnych finansach, choć do inwestycji samorządowcy… » więcej 2021-01-26, godz. 16:16 Absolwenci Politechniki Opolskiej mogą liczyć na wsparcie. Uczelnia chce też zbierać informacje o ich sytuacji na rynku… Politechnika Opolska chce pozostać w kontakcie ze swoimi absolwentami. Chodzi o wypełnienie krótkiej i anonimowej ankiety z pytaniem o zgodę na dalszy kontakt… » więcej 2021-01-26, godz. 12:00 Zawadzkie: nasz budżet jest "oszczędny i ostrożny" Jedna dwunasta budżetu gminy Zawadzkie jest przeznaczona na inwestycje. Najwięcej będzie kosztować znacznie droższy niż planowano remont hali sportowej… » więcej 2021-01-26, godz. 09:30 Największe inwestycje drogowe w gminie Bierawa Gmina Bierawa zamierza w tym roku zrealizować dwie duże inwestycje drogowe, które są warte niemal 3 miliony złotych. Prace przy jednej już się rozpoczęły… » więcej 2021-01-26, godz. 07:30 Nyska uczelnia będzie produkować co najmniej połowę zużywanego przez siebie prądu. Jej pany są ambitniejsze, ale… Nyska uczelnia planuje spore inwestycje w energię odnawialną. Dzięki panelom słonecznym, rachunki za prąd, które płaci instytucja, mogą znacząco się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »