Radio Opole » Gospodarka
2019-10-09, 22:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Rozpoczyna się remont ul. Opolskiej w Krapkowicach

Podpisanie umowy na remont ul. Krapkowickiej [fot. A. Pospiszyl]
Podpisanie umowy na remont ul. Krapkowickiej [fot. A. Pospiszyl]
Dzisiaj (9.10) podpisanie umowy, a już jutro będzie można zobaczyć budowlańców na ul. Opolskiej w Krapkowicach. Do końca roku wyremontowany będzie odcinek od torów kolejowych do wyjazdu w stronę Gwoździc. Droga jest już w bardzo złym stanie.
- Jest końcówka pieniędzy unijnych, nie mieliśmy w budżecie na ten rok tyle, żeby sfinansować gruntowny remont – mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. – Pan burmistrz Andrzej Kasiura zaproponował sfinansowanie dokumentacji na ulicę Opolską, drogę 415, od centrum w stronę torów, w stronę fabryki. Stwierdziliśmy z panem marszałkiem, że zrobimy szerszy remont i stąd kwota 1,9 mln zł.

Przebudowa ma objąć usunięcie kostki brukowej znajdującej się pod mocno dziurawym asfaltem i wykonanie nowej podbudowy. Na tym odcinku gotowa jest już kanalizacja sanitarna i deszczowa.

- Również powiat dokłada się finansowo do remontu tej drogi, bo wiemy, że gmina już bardzo dużo wydała na przebudowę mostu – mówi starosta krapkowicki Maciej Sonik. – Zdajemy sobie sprawę, że gmina Krapkowice w tej sytuacji nie jest w stanie partycypować w remoncie dróg powiatowych, więc my pokazujemy, że możemy współpracować. Tutaj chodzi zarówno o rozwój gospodarczy naszego miasta, a także korzyść dla mieszkańców, którzy dzięki przebudowie mostu będą częściej korzystali z ulicy Opolskiej.

Remont tego odcinka drogi wojewódzkiej 415 kosztuje 1,9 mln złotych. Prace mają potrwać do końca grudnia. Wykonawca zapewni w czasie budowy dojazd do znajdujących się w okolicy firm i domów, jednak trzeba się będzie liczyć ze sporymi utrudnieniami.
Bartłomiej Horaczuk
Maciej Sonik

Gospodarka

2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Czas przetargów. Opolskie starostwo czeka na rozstrzygnięcia i rozpoczęcie prac na dwóch odcinkach dróg Starostwo Powiatowe w Opolu przygotowuje się do remontu dwóch dróg. Jeden zostanie przeprowadzony w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin, drugi w miejscowości W ... » więcej 2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:36 Strefa gospodarcza w Olszowej ma bazować na zielonej energii Strefa gospodarcza w Olszowej ma być samodzielna energetycznie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i gmina Ujazd chcą prowadzić nowatorski projekt ekologi ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »