Radio Opole » Gospodarka
2019-09-11, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Gmina Olszanka konsekwentnie stawia na drogi transportu rolnego. W tym roku kolej Jankowic Wielkich

Droga transportu rolnego. [fot.Łukasz Jastrzębski]
Droga transportu rolnego. [fot.Łukasz Jastrzębski]
Aneta Rabczewska [fot. Paula Hołubowicz]
Aneta Rabczewska [fot. Paula Hołubowicz]
Pół miliona złotych kosztuje budowa drogi transportu rolnego w Jankowicach Wielkich w gminie Olszanka.
Magistrat postawił sobie za cel wybudowanie asfaltowej drogi transportu rolnego w każdej miejscowości - w tym roku przyszła kolej na szóstą z dziesięciu wsi.

Droga w Jankowicach Wielkich to przedsięwzięcie kosztowniejsze od poprzednich, a to z powodu słupów energetycznych, które trzeba przestawić.

- Prace trwają, a ich finał przewidziano na koniec września - mówi Aneta Rabczewska, wójt gminy Olszanka.

- Te drogi przede wszystkim ułatwiają rolnikom komunikację oraz dostanie się do swoich pól, ale one najczęściej okalają nasze miejscowości. Z racji tego zauważyliśmy, że one są bardzo często wykorzystywane przez mieszkańców do aktywności fizycznej. Mam na myśli rolki, wrotki, hulajnogi czy ewentualnie nordic walking. Widać tę aktywność na drogach między polami.

Dodajmy, że gminie Olszanka udało się pozyskać na tę inwestycję 200 tysięcy złotych dotacji z budżetu województwa opolskiego. Chodzi o Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych.
Aneta Rabczewska

Gospodarka

2020-07-15, godz. 11:00 Komprachcicka "szóstka" nie jest zagrożona. Najważniejsze inwestycje zostaną przeprowadzone Komprachcice, mimo strat spowodowanych pandemią koronawirusa, nie rezygnują z inwestycji. Gmina zapowiada realizację najważniejszych zadań, które zostały zapowiedziane… » więcej 2020-07-14, godz. 10:00 Po inwestycjach w Oleszce i Jasionej cała gmina Zdzieszowice będzie skanalizowana Dwie ostatnie miejscowości w gminie Zdzieszowice doczekają się budowy sieci kanalizacyjnej. W tym roku rozpoczną się prace w Oleszce, w przyszłym powinna ruszyć… » więcej 2020-07-12, godz. 17:00 Przez całą gminę na rowerze? Ozimek chce mieć ścieżki łączące granice gminy Od Chrząstowic do Grodźca. Ozimek planuje stworzyć rowerową trasę, która będzie przebiegała przez całą gminę. » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 41. Startup Mixer Siesta w nowej odsłonie, ale założenia te same. Opolscy biznesmeni podzielą się swoim doświadczeniem Startup Mixer, czyli spotkania młodych opolskich przedsiębiorców z doświadczonymi biznesmenami, powraca w nowej, letniej odsłonie. Tym razem jako „siesta” na scenie… » więcej 2020-07-11, godz. 10:30 NFZ zachęca placówki medyczne do przywracania normalnego trybu leczenia pacjentów. Argumentem są dodatkowe pieniądze Są dodatkowe pieniądze dla opolskich placówek medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2020-07-11, godz. 10:00 Dlaczego dane wrażliwe wyciekają z różnych firm? Czasami przedsiębiorczy nawet nie wiedzą, że dane wrażliwe dotyczące ich firmy wyciekły - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »