Radio Opole » Gospodarka
2019-09-11, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Gmina Olszanka konsekwentnie stawia na drogi transportu rolnego. W tym roku kolej Jankowic Wielkich

Droga transportu rolnego. [fot.Łukasz Jastrzębski]
Droga transportu rolnego. [fot.Łukasz Jastrzębski]
Aneta Rabczewska [fot. Paula Hołubowicz]
Aneta Rabczewska [fot. Paula Hołubowicz]
Pół miliona złotych kosztuje budowa drogi transportu rolnego w Jankowicach Wielkich w gminie Olszanka.
Magistrat postawił sobie za cel wybudowanie asfaltowej drogi transportu rolnego w każdej miejscowości - w tym roku przyszła kolej na szóstą z dziesięciu wsi.

Droga w Jankowicach Wielkich to przedsięwzięcie kosztowniejsze od poprzednich, a to z powodu słupów energetycznych, które trzeba przestawić.

- Prace trwają, a ich finał przewidziano na koniec września - mówi Aneta Rabczewska, wójt gminy Olszanka.

- Te drogi przede wszystkim ułatwiają rolnikom komunikację oraz dostanie się do swoich pól, ale one najczęściej okalają nasze miejscowości. Z racji tego zauważyliśmy, że one są bardzo często wykorzystywane przez mieszkańców do aktywności fizycznej. Mam na myśli rolki, wrotki, hulajnogi czy ewentualnie nordic walking. Widać tę aktywność na drogach między polami.

Dodajmy, że gminie Olszanka udało się pozyskać na tę inwestycję 200 tysięcy złotych dotacji z budżetu województwa opolskiego. Chodzi o Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych.
Aneta Rabczewska

Gospodarka

2019-09-19, godz. 14:00 Zmniejszyła się produkcja karpia na Opolszczyźnie. Przyczyną jest mała ilość opadów W 2018 roku produkcja karpia na Opolszczyźnie była niższa niż w innych województwach. » więcej 2019-09-19, godz. 10:28 Sprzęt na miarę XXI wieku otrzymał prudnicki Zakład Usług Komunalnych Nowoczesna zamiatarka marki HAKO daje możliwość wjazdu w wąskie uliczki oraz chodniki. Dodatkowym atutem zamiatarki jest to, że może być ona używana również d ... » więcej 2019-09-18, godz. 13:45 Gmina sprzeda działki, ale tylko jeśli inwestor postawi na nich szeregowce Osiedle niskich bloków szeregowych może powstać w Zawadzkiem. Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania, który teraz dopuszcza taką zabudowę. Wyznaczon ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:02 Jest pozwolenie, za dwa tygodnie zacznie się przebudowa mostu kolejowego w Krapkowicach Jest już pozwolenie na przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Za dwa tygodnie rozpoczną się prace, które mają potrwać ponad 1,5 roku. Po ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:30 Employer branding, czyli chwyty na znalezienie pracownika Jak pozyskać pracowników i jak na funkcjonowanie firm wpłynie podwyższenie pensji minimalnej - to tematy poruszone podczas 'Śniadania na czasie', na które zap ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:00 Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Eur ... » więcej 2019-09-17, godz. 15:15 W gminie Izbicko będzie sieć gazowa W przyszłym roku w Izbicku ma powstać sieć gazowa. W planie jest podłączenie budynków należących do samorządu i zmiana ich systemu ogrzewania na bardziej ekol ... » więcej 2019-09-17, godz. 13:30 Położyli asfalt na jednej drodze, skorzystali mieszkańcy dwóch miejscowości Kolejna droga w gminie Strzeleczki doczekała się asfaltu. Na ukończeniu jest budowa ulicy Granicznej między Dziedzicami i Racławiczkami. Inwestycja kosztowała ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Opolski urząd pracy oferuje dotacje na założenie własnej firmy. Rusza nabór do projektu „Pomysł na starcie kluczem do ... Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu oraz samorząd województwa opolskiego wspiera nowych przedsiębiorców. W 4 naborach może udzielić ponad 5 mln zł. dotacji na zało ... » więcej 2019-09-15, godz. 19:27 Na 24.Targach Przedsiębiorczości i Rzemiosła w Prudniku doceniono najlepszych wystawców i producentów Tłumy Polaków i Czechów odwiedziły tegoroczne 24. Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród” w Prudniku. Od piątku (13.09) ponad 100 wyst ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »