Radio Opole » Gospodarka
2019-09-08, 17:44 Autor: Mariusz Chałupnik

Rozwój infrastruktury turystycznej w Chrząstowicach. Skorzystają również mieszkańcy.

Jeden z wyremontowanych placów w Chrząstowicach [fot. Mariusz Chałupnik]
Jeden z wyremontowanych placów w Chrząstowicach [fot. Mariusz Chałupnik]
Chrząstowice inwestują w infrastrukturę turystyczną i wypoczynkową dla mieszkańców. Przy sieci ścieżek rowerowych w gminie powstają place zabaw, parkingi, czy zewnętrzne siłownie.
Kilka inwestycji zostało już zakończonych.

- Widzimy, że jest duże zainteresowanie, ponieważ w naszej gminie ruch rowerowy jest naprawdę duży - mówi Florian Ciecior, wójt Chrząstowic. - Ci, którzy korzystają z tych ścieżek, to nie są tylko mieszkańcy Chrząstowic. Korzystają z nich również mieszkańcy Opola i okolicznych gmin. Widzieliśmy, że była potrzeba, żeby stworzyć miejsca, gdzie będą mogli usiąść, odpocząć, czy się posilić.

Uzupełniono również sprzęt w siłowniach zewnętrznych w Chrząstowicach, Niwkach i Dębskiej Kuźni.

- W Dębskiej Kuźni trwają kolejne prace na placu przy dworcu PKP - dodaje Ciecior. - Będzie postawione nowe oświetlenie. Dodatkowo zrobimy ławki i urządzenia dla dzieci. Chcemy, żeby mieszkańcy, mamy z dziećmi, mieli możliwość, żeby tam przyjść odpocząć, czy mieć miejsce na zabawę.

Gmina na budowę infrastruktury wokół ścieżek rowerowych wyda pół miliona złotych. Dofinansowanie na poziomie 65 proc. Chrząstowice pozyskały z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Florian Ciecior
Florian Ciecior

Gospodarka

2020-02-20, godz. 20:00 Drugi przetarg "śmieciowy" w Turawie. Na razie mieszkańcy płacą według stawek z 2019 roku Turawa unieważniła styczniowy przetarg na wywóz odpadów i czeka na rozstrzygnięcie kolejnego. Powodem takiej decyzji są zbyt wysokie stawki, które zaproponowała… » więcej 2020-02-20, godz. 19:16 Nowe tereny szansą rozwoju. Baborów szykuje działki pod zabudowę jednorodzinną Utworzenie miejsc pod zabudowę jednorodzinną - to jeden z pomysłów władz Baborowa na zatrzymanie procesu wyludniania się gminy. Taki teren wydzielono przy ulicy… » więcej 2020-02-20, godz. 15:05 Remont kędzierzyńsko-kozielskich śluz na Kanale Gliwickim za półmetkiem. Już można korzystać ze zmodernizowanych komór Już ponad połowa zaplanowanych prac budowlanych została zrealizowana podczas remontu śluz Sławięcice i Nowa Wieś na Kanale Gliwickim na terenie Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2020-02-20, godz. 12:14 Uwaga oszuści! Tym razem podają się za kuriera z urzędu marszałkowskiego Próba wyłudzenia pieniędzy na.. urząd marszałkowski - ostrzegają służby marszałka województwa. Pracownik kancelarii urzędu odebrał dziś (20.02) telefon od mieszkanki… » więcej 2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 21:00 Na początku marca zamkną odcinek trasy z Opola do Namysłowa 2 marca drogowcy zamkną odcinek drogi wojewódzkiej 454 Opole - Namysłów. Zmiana organizacji ruchu związana jest z robotami drogowymi między Pokojem a Ładzą. Arkadiusz… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Za miesiąc rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 462 w Janowie W ostatnim tygodniu marca rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 462 w Janowie w gminie Olszanka. To trasa, która łączy drogę krajową 94 w okolicy Łosiowa z autostradą… » więcej 2020-02-19, godz. 16:00 Trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. Prawie gotowe są olbrzymie osadniki Niemal rok temu rozpoczęła się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. Zaawansowanie prac jest na poziomie 15%, ale wykonano już największe elementy… » więcej 2020-02-19, godz. 09:03 Ostatnia szansa na dotacje. Kietrzański LGD "Płaskowyż Dobrej Ziemi" ogłosi osiem naborów Na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na wyposażenia obiektów pełniących funkcje społeczne, turystyczne lub rekreacyjne i miejsce związane z zagospodarowaniem… » więcej 2020-02-18, godz. 21:00 Rolnicy spodziewają się suszy, dlatego chcą zmian w szacowaniu strat Rolnicy chcą zmiany przepisów dotyczących obliczania strat związanych z suszą. Po doświadczeniach z ubiegłego roku część czuła się pokrzywdzona, ponieważ na polach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »