Radio Opole » Gospodarka
2019-09-08, 17:44 Autor: Mariusz Chałupnik

Rozwój infrastruktury turystycznej w Chrząstowicach. Skorzystają również mieszkańcy.

Jeden z wyremontowanych placów w Chrząstowicach [fot. Mariusz Chałupnik]
Jeden z wyremontowanych placów w Chrząstowicach [fot. Mariusz Chałupnik]
Chrząstowice inwestują w infrastrukturę turystyczną i wypoczynkową dla mieszkańców. Przy sieci ścieżek rowerowych w gminie powstają place zabaw, parkingi, czy zewnętrzne siłownie.
Kilka inwestycji zostało już zakończonych.

- Widzimy, że jest duże zainteresowanie, ponieważ w naszej gminie ruch rowerowy jest naprawdę duży - mówi Florian Ciecior, wójt Chrząstowic. - Ci, którzy korzystają z tych ścieżek, to nie są tylko mieszkańcy Chrząstowic. Korzystają z nich również mieszkańcy Opola i okolicznych gmin. Widzieliśmy, że była potrzeba, żeby stworzyć miejsca, gdzie będą mogli usiąść, odpocząć, czy się posilić.

Uzupełniono również sprzęt w siłowniach zewnętrznych w Chrząstowicach, Niwkach i Dębskiej Kuźni.

- W Dębskiej Kuźni trwają kolejne prace na placu przy dworcu PKP - dodaje Ciecior. - Będzie postawione nowe oświetlenie. Dodatkowo zrobimy ławki i urządzenia dla dzieci. Chcemy, żeby mieszkańcy, mamy z dziećmi, mieli możliwość, żeby tam przyjść odpocząć, czy mieć miejsce na zabawę.

Gmina na budowę infrastruktury wokół ścieżek rowerowych wyda pół miliona złotych. Dofinansowanie na poziomie 65 proc. Chrząstowice pozyskały z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Florian Ciecior
Florian Ciecior

Gospodarka

2019-09-19, godz. 14:00 Zmniejszyła się produkcja karpia na Opolszczyźnie. Przyczyną jest mała ilość opadów W 2018 roku produkcja karpia na Opolszczyźnie była niższa niż w innych województwach. » więcej 2019-09-19, godz. 10:28 Sprzęt na miarę XXI wieku otrzymał prudnicki Zakład Usług Komunalnych Nowoczesna zamiatarka marki HAKO daje możliwość wjazdu w wąskie uliczki oraz chodniki. Dodatkowym atutem zamiatarki jest to, że może być ona używana również d ... » więcej 2019-09-18, godz. 13:45 Gmina sprzeda działki, ale tylko jeśli inwestor postawi na nich szeregowce Osiedle niskich bloków szeregowych może powstać w Zawadzkiem. Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania, który teraz dopuszcza taką zabudowę. Wyznaczon ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:02 Jest pozwolenie, za dwa tygodnie zacznie się przebudowa mostu kolejowego w Krapkowicach Jest już pozwolenie na przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Za dwa tygodnie rozpoczną się prace, które mają potrwać ponad 1,5 roku. Po ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:30 Employer branding, czyli chwyty na znalezienie pracownika Jak pozyskać pracowników i jak na funkcjonowanie firm wpłynie podwyższenie pensji minimalnej - to tematy poruszone podczas 'Śniadania na czasie', na które zap ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:00 Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Eur ... » więcej 2019-09-17, godz. 15:15 W gminie Izbicko będzie sieć gazowa W przyszłym roku w Izbicku ma powstać sieć gazowa. W planie jest podłączenie budynków należących do samorządu i zmiana ich systemu ogrzewania na bardziej ekol ... » więcej 2019-09-17, godz. 13:30 Położyli asfalt na jednej drodze, skorzystali mieszkańcy dwóch miejscowości Kolejna droga w gminie Strzeleczki doczekała się asfaltu. Na ukończeniu jest budowa ulicy Granicznej między Dziedzicami i Racławiczkami. Inwestycja kosztowała ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Opolski urząd pracy oferuje dotacje na założenie własnej firmy. Rusza nabór do projektu „Pomysł na starcie kluczem do ... Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu oraz samorząd województwa opolskiego wspiera nowych przedsiębiorców. W 4 naborach może udzielić ponad 5 mln zł. dotacji na zało ... » więcej 2019-09-15, godz. 19:27 Na 24.Targach Przedsiębiorczości i Rzemiosła w Prudniku doceniono najlepszych wystawców i producentów Tłumy Polaków i Czechów odwiedziły tegoroczne 24. Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród” w Prudniku. Od piątku (13.09) ponad 100 wyst ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »