Radio Opole » Gospodarka
2019-08-21, 18:16 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Kędzierzyn-Koźle: wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego już oddany do użytku

Wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Oddanie do użytku wyremontowanego odcinka ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Oddanie do użytku wyremontowanego odcinka ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu [fot. A. Pospiszyl]
Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany fragment ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku realizowana była przebudowa 3 odcinka tej drogi, od komendy policji do wiaduktów nad torami kolejowymi. Przy prawie kilometrowym odcinku powstała odsunięta od jezdni ścieżka rowerowa.
- Inwestycje drogowe są bardzo drogie – mówi wicewojewoda Violetta Porowska. - Nawet ta inwestycja, to jest 908 metrów, niecały kilometr, a kosztowało to 1,5 miliona złotych. Dofinansowanie wyniosło 772 tysiące ze strony Funduszu Dróg Samorządowych. To są właśnie takie koszty i stąd ten pomysł dofinansowania, żeby mieszkańcy mogli się cieszyć dobrym stanem dróg.

Oddany do użytku odcinek był trzecim z wyremontowanych na tej trasie. Od początku roku trwają przygotowania do kolejnego etapu.

- Sprawa nie jest taka prosta – przyznaje Arkadiusz Kryś, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu. - Dalej planujemy przebudowę tych wiaduktów. Mamy problem z uzgodnieniem dokumentacji. Ona jest już gotowa, ale w PKP trochę to trwa. Chcemy to zrobić to w przyszłym roku. Również w przyszłym roku będziemy składali wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Kolejną drogą, którą powiat chce remontować, jest ul. Bolesława Krzywoustego. Jeszcze w tym tygodniu urzędnicy złożą wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z rządowego programu dotacyjnego.
Violetta Porowska
Arkadiusz Kryś

Gospodarka

2019-09-20, godz. 15:30 Rok 2019 to łącznie 26 milionów złotych na inwestycje dla samorządów. Wojewoda opolski w Radiu Opole 180 inwestycji drogowych o wartości około 300 milionów złotych udało się zrealizować w regionie w latach 2015 -2018. Wsparcie rządowe tych zadań to ponad 150 ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:15 Starostwo powiatowe w Prudniku po raz kolejny ogłosiło przetarg na remont drogi Trzebina-Skrzypiec Na tę inwestycję drogową prudnickie starostwo otrzymało spore dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Droga Trzebin ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Strzeleczki: powstanie kolejny odcinek ścieżki przy drodze wojewódzkiej w kierunku Mosznej Zarówno turyści jak i mieszkańcy będą mogli już za kilka miesięcy skorzystać z nowej ścieżki rowerowej, która połączy miejscowości Zielina i Moszna. To już ko ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Remontują drogę w centrum osiedla. W końcu będzie chodnik i pas zieleni Łagodny początek jesieni sprzyja drogowcom. Spore prace trwają na drogach gminy Polska Cerekiew. Remontowane są głównie trasy dojazdowe do pól, ale największą ... » więcej 2019-09-19, godz. 14:00 Zmniejszyła się produkcja karpia na Opolszczyźnie. Przyczyną jest mała ilość opadów W 2018 roku produkcja karpia na Opolszczyźnie była niższa niż w innych województwach. » więcej 2019-09-19, godz. 10:28 Sprzęt na miarę XXI wieku otrzymał prudnicki Zakład Usług Komunalnych Nowoczesna zamiatarka marki HAKO daje możliwość wjazdu w wąskie uliczki oraz chodniki. Dodatkowym atutem zamiatarki jest to, że może być ona używana również d ... » więcej 2019-09-18, godz. 13:45 Gmina sprzeda działki, ale tylko jeśli inwestor postawi na nich szeregowce Osiedle niskich bloków szeregowych może powstać w Zawadzkiem. Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania, który teraz dopuszcza taką zabudowę. Wyznaczon ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:02 Jest pozwolenie, za dwa tygodnie zacznie się przebudowa mostu kolejowego w Krapkowicach Jest już pozwolenie na przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Za dwa tygodnie rozpoczną się prace, które mają potrwać ponad 1,5 roku. Po ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:30 Employer branding, czyli chwyty na znalezienie pracownika Jak pozyskać pracowników i jak na funkcjonowanie firm wpłynie podwyższenie pensji minimalnej - to tematy poruszone podczas 'Śniadania na czasie', na które zap ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:00 Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Eur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »