Radio Opole » Gospodarka
2019-08-11, 07:46 Autor: Katarzyna Doros

Rusza remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Inwestycja pochłonie 22 mln zł

Wizualizacje remont Teatru im. Jana Kochanowskiego [mat. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu] w Opolu
Wizualizacje remont Teatru im. Jana Kochanowskiego [mat. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu] w Opolu
Wizualizacje remont Teatru im. Jana Kochanowskiego [mat. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu] w Opolu
Wizualizacje remont Teatru im. Jana Kochanowskiego [mat. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu] w Opolu
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zyska nowe życie i "oddech". Dyrekcja teatru podpisała umowę z wykonawcą (08.08) na realizację inwestycji na kwotę blisko 22 milionów złotych. W planach jest m.in. przebudowanie fasady głównej z otoczeniem teatru i systemu wentylacji i klimatyzacji w budynku. Dodatkowo zostanie utworzone również Centrum Edukacji Kulturalnej, które ma być nowoczesną bazą działań artystycznych dostosowaną do potrzeb współczesnego twórcy i odbiorcy kultury.
- 80% tej inwestycji, to polepszenie jakości odbioru widza. Projekt również obejmuje modernizację systemu elektroakustycznego. Na deser jest elewacja, która musi spełniać normy klimatyzacji i wentylacji - mówi Norbert Rakowski, dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. - Ona jest najbardziej spektakularna. Zmienią się wejścia do teatru. Od pl. Jana Pawła II będą dwa główne wejścia i przestrzenie otwarte dla widzów, wtedy tylko, kiedy pozwoli na to pogoda, z tarasami, które nie tylko będą estetyczne i piękne, ale pozwolą na relaks w każdej chwili. Na pewno w czasie remontu, kiedy będzie funkcjonować modelatornia musimy utworzyć specjalne wejście dla widzów węższymi korytarzami, więc to są utrudnienia zdecydowane.

- To po modernizacji Filharmonii Opolskiej największa inwestycja w kulturze patrząc przez pryzmat samorządu województwa. W końcu otworzymy się na zrewitalizowany pl. Jana Pawła II - dodaje Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

Remont Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu planowo ma zakończyć się 24 sierpnia 2020 roku. - Zawsze łatwiej się buduje, niż remontuje. Obiekt ma już blisko 40 lat. Teatr w czasie remontu będzie funkcjonować w ograniczonym zakresie, ale jest to dla nas wyzwanie - mówi Dawid Woś, prezes zarządu firmy TECHBUD, wykonawca inwestycji. - Zgodnie ze specyfikacją przetargową prace pełną parą mają ruszyć w styczniu. Będziemy rozmawiać, żeby pewne elementy wykonać wcześniej, żeby móc sobie przygotować plan robót i przyspieszyć realizację zadania.

Inwestycja warta blisko 22 miliony złotych będzie możliwa dzięki dofinansowaniu ponad 14 milionów złotych z funduszy unijnych. Brakująca część zostanie pokryta z budżetu województwa opolskiego.
Norbert Rakowski, Zbigniew Kubalańca
Dawid Woś

Gospodarka

2019-08-18, godz. 14:29 W końcu jest zielone światło dla budowy remizy OSP Fosowskie Pomimo pieniędzy w budżecie gminy, strażacy z Fosowskiego w gminie Kolonowskie ponad dwa lata musieli czekać na rozpoczęcie budowy ich remizy. Problemem były ... » więcej 2019-08-18, godz. 07:55 Budują drogę, żeby przyciągnąć chętnych do kupna działek W Olszowej kładą asfalt na drodze polnej. Nie ma to ułatwić rolnikom dojazdu do pól, ale ściągnąć przyszłych mieszkańców. Władze gminy chcą wzmocnić atrakcyjn ... » więcej 2019-08-17, godz. 12:01 Szykuje się remont świetlicy w Dobieszowicach Wykorzystywana okazjonalnie, ma się zmienić w centrum życia wsi. Świetlica w Dobieszowicach w gminie Walce będzie wyremontowana. Dzięki temu w jej wnętrzach b ... » więcej 2019-08-16, godz. 12:30 Kończy się budowa kanalizacji w Brożcu, następna będzie w Dobieszowicach Na ostatniej prostej jest budowa kanalizacji w Brożcu, w gminie Walce. Po ich zakończeniu władzom gminy pozostanie jeszcze uporanie się z dwoma odcinkami siec ... » więcej 2019-08-16, godz. 10:00 Można zgłaszać pomysły, na co wydać pieniądze z funduszu sołeckiego Przyszłoroczny budżet sołecki w gminie Reńska Wieś będzie znacznie większy od tegorocznego. W sumie na działania w sołectwach przeznaczonych będzie 332 tysiąc ... » więcej 2019-08-15, godz. 21:11 Inwestycja za 2 mln zł. Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej między Zawadzkiem a Kolonowskiem Jeszcze dwa tygodnie potrwają utrudnienia na drodze wojewódzkiej 463 pomiędzy Zawadzkiem a Kolonowskiem. Na pięciokilometrowym odcinku przez las wymieniany je ... » więcej 2019-08-15, godz. 17:30 Są pieniądze na kolejny etap remontu zabytkowego pałacyku myśliwskiego. Skorzystają niepełnosprawni 40 tysięcy złotych powiat strzelecki przekazał na termomodernizację DPS-u w Zawadzkiem. Chodzi o zabytkowy zameczek, malowniczo położony w środku lasu, nieopo ... » więcej 2019-08-15, godz. 12:32 Drogi polne asfaltowe. Gmina Walce realizuje kolejne inwestycje W gminie Walce systematycznie utwardzane są kolejne drogi polne. To rolnicy wskazują, gdzie asfalt jest najbardziej potrzebny, ale z nowych nawierzchni korzys ... » więcej 2019-08-14, godz. 17:00 Dzięki nowej inwestycji w strefie w Olszowej będą mogły lokować się firmy, które potrzebują bardzo dużo prądu Tauron buduje w strefie gospodarczej w Olszowej tzw. główny punkt zasilania. To trzecia tego typu inwestycja na Opolszczyźnie. Dzięki temu w strefie będą mogł ... » więcej 2019-08-14, godz. 10:30 "To duża inwestycja, ale ciekawa". Obwodnica Dobrodzienia ma rozładować ruch w ścisłym centrum - W przyszłym roku będzie gotowa obwodnica Dobrodzienia - potwierdził w rozmowie 'W cztery oczy' wicemarszałek regionu Szymon Ogłaza. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »