Radio Opole » Gospodarka
2019-07-30, 09:00 Autor: Daniel Klimczak

Kolejne miejscowości w powiecie namysłowskim doczekają się budowy gazociągu. "Inwestycja rusza lada dzień"

Budowa gazociągu [fot. archiwum GAZ-SYSTEM]
Budowa gazociągu [fot. archiwum GAZ-SYSTEM]
Błękitne paliwo popłynie do kolejnych mieszkańców powiatu namysłowskiego. Oprócz niektórych miejscowości w gminie Namysłów, gazociąg ma wkrótce dotrzeć także do części gmin wiejskich.
W gazyfikacji ma pomóc rozbudowa sieci w kierunku jednostki wojskowej w Jastrzębiu. Jak wyjaśnia burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, samorząd otrzymał od władz Polskiej Spółki Gazownictwa zapewnienie, że prace te ruszą już niebawem.

- Jest już pozwolenie na budowę, czyli lada dzień będzie ruszała inwestycja, ona przez kilka miejscowości przejdzie, między innymi Kamienna, Łączany, Ziemiełowice, bo ona będzie szła od strony Kępna. W drugą stronę gazociąg też idzie w stronę miejscowości Ligotka - wymienia.

Ponadto, sieć gazownicza zostanie rozbudowana między innymi o ulicę Staromiejską w Namysłowie, gdzie dziś jedynie część budynków posiada do niej podłączenie. Dzięki wpisaniu inwestycji do "Planu Morawieckiego", gaz pojawi się też w gminach Wilków i Domaszowice, o co Stawiarski zabiegał jeszcze w czasach pracy jako parlamentarzysta.

Dodajmy, że mieszkańcy wymienionych miejscowości, którzy chcą skorzystać z podłączenia do sieci, powinni złożyć odpowiednią deklarację w Oddziale Zakładu Gazowniczego w Opolu.
Bartłomiej Stawiarski

Gospodarka

2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej 2019-10-14, godz. 12:46 O pracy i współpracy z BGK. PPP to przyszłość Nadchodzące lata będą wyzwaniem dla inwestycji samorządowych, a kluczową rolę w ich realizacji ma odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. » więcej 2019-10-13, godz. 09:00 Parkowanie wokół kluczborskiego rynku znów będzie płatne Po siedmiu latach wraca strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2019-10-12, godz. 21:00 Ulica Kamienna w Gogolinie doczeka się remontu W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont ulicy Kamiennej w Gogolinie. Będzie to ostatni etap prac związanych z nowym układem komunikacyjnym wokół tej mie ... » więcej 2019-10-12, godz. 18:44 Zniknie stacja benzynowa. Rynek w Ujeździe przejdzie lifting Gmina wygrała proces z właścicielem stacji benzynowej zlokalizowanej na Rynku w Ujeździe. Nic już nie stoi na przeszkodzie rewitalizacji centrum miejscowości. ... » więcej 2019-10-12, godz. 09:47 Skończyli remontować drogi, teraz rozbudują szkołę i postawią remizę W gminie Kolonowskie wraz z końcem sezonu letniego zakończono prace przy remontach dróg, ale nie oznacza to końca inwestycji. Na tapecie są dwa działania budo ... » więcej 2019-10-11, godz. 22:00 Ponad 150 milionów złotych pomocy suszowej trafiło do pierwszych rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce wypłaciła już ponad 150 milionów złotych pomocy dla rolników, którzy w tym roku ponieśli stra ... » więcej 2019-10-11, godz. 19:00 W Opolu dyskutują o przemyśle energetycznym W stolicy regionu trwa XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki, którego tematem przewodnim jest “Infrastruktura przyszłości w gospodarce o obiegu zamkniętym”. ... » więcej 2019-10-11, godz. 17:00 Oleski dworzec kolejowy doczeka się rewitalizacji. Zaawansowane prace potrwają do końca 2021 roku Jest decyzja o gruntownej modernizacji dworca kolejowego w Oleśnie. Wiadomo, że inwestycja finansowana z budżetu państwa będzie kosztować kilka milionów złoty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »