Radio Opole » Gospodarka
2019-07-04, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Grodków planuje dalszą termomodernizację budynków użyteczności publicznej

Szkoła w Kolnicy przejdzie termomodernizację [fot. Daniel Klimczak]
Szkoła w Kolnicy przejdzie termomodernizację [fot. Daniel Klimczak]
Grodków chce wykonać termomodernizacje kolejnych budynków użyteczności publicznej. W pierwszej kolejności, ocieplony ma zostać budynek szkoły podstawowej w Kolnicy, natomiast dalsze plany zakładają podobne prace w siedzibie grodkowskiego domu kultury.
Pieniądze na ten cel mają pochodzić ze środków Subregionu Południowego, który na podobne zadania chce przeznaczyć w tym roku około 5 milionów złotych.

- Przystępujemy do grupowego projektu z kilkunastoma gminami. Składamy na razie jeden projekt, przygotowujemy też drugi, ale on ze względu na małą ilość środków, które są w tej chwili w subregionie, nie może wejść teraz - wyjaśnia burmistrz Grodkowa, Marek Antoniewicz.

Jednocześnie władze gminy zapewniają, że ciągle poszukują środków na jak najszybsze rozpoczęcie prac w budynku domu kultury. Oprócz ocieplenia, obiekt ma doczekać się także nowej sceny, widowni i klimatyzacji.

Dodajmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Grodków sięga po pieniądze na termomodernizację. W ubiegłym roku, także dzięki dofinansowaniu z Subregionu Południowego, udało się przeprowadzić podobne prace w świetlicy w Goli Grodkowskiej oraz remizie strażackiej w Gałązczycach.
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2020-05-25, godz. 19:15 Łączenie trzech opolskich spółek skarbu państwa. Która z nich uzyska dominującą pozycję? Pytania wzbudza połączenie rolniczych spółek państwowych z Opolszczyzny. Chodzi o Stadninę Koni w Prudniku, Ośrodek Hodowli Zarodowej „Głogówek” oraz spółkę „Widawa”… » więcej 2020-05-25, godz. 16:40 Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Opolskiem ponownie przyjmują rolników ARiMR ponownie przyjmuje petentów. To kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanym z pandemią. W biurach powiatowych rolnicy mogą załatwić sprawy paszportowe i… » więcej 2020-05-25, godz. 14:00 Kolejna pomoc finansowa dla opolskich przedsiębiorców Przedsiębiorcy z Opolszczyzny mogą starać się o pół miliona złotych pożyczki na ratowanie firmy. Pieniądze firma możne przeznaczyć między innymi na pensje pracowników… » więcej 2020-05-25, godz. 12:23 Urząd marszałkowski otrzymał pieniądze na poprawę jakości powietrza Trzy miliony złotych otrzymał urząd marszałkowski od Komisji Europejskiej na poprawę jakość powietrza w naszym regionie. Województwo opolskie, jako jedyne w kraju… » więcej 2020-05-25, godz. 07:00 Będzie remont najbardziej zniszczonego odcinka obwodnicy Kluczborka. Prace potrwają do końca sierpnia Blisko 2 miliony złotych z Funduszu Dróg Samorządowych przyznano gminie Kluczbork na remont części obwodnicy miasta. » więcej 2020-05-24, godz. 08:30 Oszczędzą blisko pół miliona. Niemodlin rozstrzygnął przetarg na dwie drogi transportu rolnego Wyremontują dwie drogi, a dodatkowo zaoszczędzą. Gmina Niemodlin zrealizuje dwie inwestycje w Rogach, gdzie odnowione zostaną dwie trasy transportu rolnego. » więcej 2020-05-23, godz. 19:00 W Ozimku plan na przebudowę ciepłowni i zmianę paliwa na gaz Ma być taniej i bardziej ekologicznie. Ozimek chce postawić na gaz. Gmina rozważa zmianę sposobu ogrzewania miasta z węglowego i koksowego na gazowe. W związku… » więcej 2020-05-23, godz. 13:30 Szósta transza postojowego wypłacona przez ZUS. Przelano blisko 4 miliony złotych Ponad 3 miliony 800 tysięcy złotych - opolski ZUS przesyła kolejne pieniądze w ramach postojowego dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą bądź… » więcej 2020-05-23, godz. 11:00 Jak zabezpieczyć finanse firmy przed drugą falą epidemii? Radzi ekspert z WSB w Opolu Jak ustrzec się kłopotów gospodarczych podczas ewentualnej drugiej fali epidemii koronawirusa? Pomocą dla mikroprzedsiębiorców może być ubezpieczenie dochodu. » więcej 2020-05-23, godz. 09:00 Wystarczyło zmienić projekt. Nie będzie wielkiej wycinki drzew w Kotorzu Małym Miało zostać wyciętych 200 drzew, skończy się na góra 30. Turawa wyłoniła nowego projektanta ścieżki pieszo-rowerowej. Ten od nowa przygotował dokumentację dotyczącą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »