Radio Opole » Gospodarka
2019-06-22, 10:52 Autor: Jan Poniatyszyn

W Górach Opawskich rozpoczęły się „żniwa” dla branży turystycznej

Ośrodek wypoczynkowy Ziemowit w Jarnołtówku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Ośrodek wypoczynkowy Ziemowit w Jarnołtówku [zdj. Jan Poniatyszyn]
Na brak urlopowych klientów nie narzekają ośrodki wczasowe w Górach Opawskich. Sezon wakacyjny to również najlepsze miesiące dla branży turystycznej w tej części Opolszczyzny. Na letni wypoczynek ten przygraniczny region chętnie wybierają także turyści z innych województw.
- Zainteresowanie pobytem u nas jest duże - mówi Agnieszka Żurakowska, właściciel hotelu Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej. – Rezerwacje spływają na bieżąco. Dużo osób przyjeżdża spoza naszego województwa np. z Warszawy i Poznania.

- Mamy gości z całego kraju i nie tylko – powiedziała Magdalena Pik z ośrodka Ziemowit w Jarnołtówku. – Są jeszcze wolne pokoje, ale jest to już ostatnia chwila na rezerwacje. Kopa Biskupia to największa atrakcja i najwięcej gości przyjeżdża, żeby zdobyć ten szczyt.

- Na naszym kempingu najwięcej gości jest w lipcu i sierpniu - mówi Jarosław Okrągły, prowadzący działalność turystyczną w Pokrzywnej. – Mamy coraz więcej gości z zagranicy. Jesteśmy stowarzyszeni w międzynarodowej, europejskiej organizacji ACSI.

W sezonie letnim, w Górach Opawskich jest blisko cztery tysiące miejsc noclegowych. Wynajęcie pokoju na sześciodniowy pobyt kosztuje średnio tysiąc złotych.
Agnieszka Żurakowska
Magdalena Pik
Jarosław Okrągły

Gospodarka

2019-08-22, godz. 09:16 Unijna dotacja na wymianę źródeł ciepła trafi m.in. do Olesna Ponad sto osób w gminie Olesno skorzysta z unijnej dotacji na wymianę źródeł ciepła. Wczoraj w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę w tej sprawie. » więcej 2019-08-22, godz. 07:00 PKS wraca do Tułowic. Od września mieszkańcy dojadą do Korfantowa i Niemodlina Tułowice odzyskują kluczowe połączenia autobusowe. Od 2. września mieszkańcy będą mogli dzięki komunikacji zbiorowej dostać się do pobliskich - Niemodlina i K ... » więcej 2019-08-21, godz. 21:00 Opole czeka na nowe autobusy - 51 nowych autobusów z ostatniego projektu 'Czyta komunikacja publiczna' jeździ już po Opolu. Czekamy na kolejnych 10. Przetarg jest rozstrzygnięty - powiedz ... » więcej 2019-08-21, godz. 18:16 Kędzierzyn-Koźle: wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego już oddany do użytku Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany fragment ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku realizowana była przebudowa 3 odcinka tej drogi, od k ... » więcej 2019-08-21, godz. 17:25 Remontują drogi, żeby zdążyć przed zimą Koniec wakacji, to czas prowadzenia intensywnych prac drogowych w gminie Gogolin. Na ukończeniu jest największa inwestycja, czyli przebudowa skrzyżowania w Ch ... » więcej 2019-08-21, godz. 10:30 Elektryczny Ixar z Nysy ładuje się w Otmuchowie Elektryczny samochód z Nysy wyjechał na drogi. Stworzony przez Pawła Dytko elektryczny prototyp mini samochodu Ixar przemierza pierwsze testowe kilometry. Hom ... » więcej 2019-08-20, godz. 19:00 Problemy z wyłonieniem wykonawcy przebudowy dworca PKS w Prudniku Samorząd Prudnika unieważnił przetarg na przebudowę dworca autobusowego. Dotychczasowa koncepcja zakładała wyburzenie obiektu dawnego PKS i wybudowanie tam ce ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:00 Dobiega końca remont rynku w Kietrzu. Inwestycja warta jest 4,5 mln złotych Modernizacja rynku w Kietrzu ma zakończyć się we wrześniu. Inwestycja współfinansowana z pieniędzy gminy i Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opol ... » więcej 2019-08-20, godz. 10:12 Dobiega końca etap uzgodnień Klastra Energii Powiatu Głubczyckiego Dobiega końca etap uzgodnień Klastra Energii Powiatu Głubczyckiego. Przedsięwzięcie to ma na celu ograniczenie niskiej emisji na terenie członków klastra, mię ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:00 Głogówek: dzięki cudzoziemcom rośnie liczba mieszkańców gminy Mieszkańców z obcymi paszportami przybywa w Głogówku. Ma to związek z rozwojem tamtejszych firm. Przedsiębiorcy z powodu deficytu miejscowych pracowników, mus ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »