Radio Opole » Gospodarka
2019-05-12, 08:10 Autor: Katarzyna Doros

Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Prym wiedzie sprzedaż internetowa

Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
W kasach Narodowego Centrum Polskiej Piosenki ruszyła sprzedaż biletów na 56. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Komitet kolejkowy, który stali bywalcy pamiętają z poprzednich lat, odszedł do lamusa, bowiem przed kasami NCPP pojawiło się pięć osób chętnych po bilety.
Największym zainteresowaniem cieszy się m.in. niedzielny koncert z udziałem Dawida Kwiatkowskiego zaplanowany na 16 czerwca.

- Przyjechałyśmy z Prudnika. Musiałyśmy wstać o 6:40, przed 9:00 byłyśmy tu na miejscu. Myślałyśmy, że będzie wielka kolejka, że będzie ciężko z najlepszymi miejscami w amfiteatrze. To nasz pierwszy festiwal. Jesteśmy po bilety na koncert niedzielny, szczególnie dla Dawida Kwiatkowskiego i oczywiście Michała Szpaka, którego jesteśmy wielkimi fankami - mówią Karolina i Wiktoria.

- Myślałem, że będzie jakaś większa kolejka niż w tej chwili, gdy jest tylko parę osób. My, osoby starsze, jesteśmy przyzwyczajeni do tych kolejek, to jakaś taka tradycja, że kolejki powinny być. Biorę kilka biletów na piątkowy koncert - dodaje pan Zygmunt.

Internetowa sprzedaż biletów na opolski festiwal ruszyła wczoraj (10.05) w południe. W puli na każdy koncert było około 1100 biletów.

- Z roku na rok jest taki trend, że coraz sprawniej idzie sprzedaż przez internet, przez co te kolejki się zmniejszają. W porównaniu do poprzednich lat można powiedzieć, że jeszcze około kilkuset sztuk na każdy dzień festiwalu jest. Znaczna część puli jest wyczerpana, ale na pewno jest jeszcze szansa, żeby je dostać - dodaje Michał Baran z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Festiwal odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca. Na pierwszy dzień zaplanowano koncert Debiuty oraz „Od Opola do Opola”. W sobotę 15 czerwca zobaczymy tradycyjne „Premiery” i koncert pt. "Walizki moje pełne snów” czyli podróż poety.

Z kolei 16 czerwca w niedzielę usłyszymy koncert pt. „Nie pytaj o Polskę – 30 lat wolności”. W czwarty dzień festiwalu, 17 czerwca, zaprezentują się artyści sceny alternatywnej.
Karolina, Wiktoria, pan Zygmunt
Michał Baran

Gospodarka

2020-04-05, godz. 15:15 Postawią nowe lampy tam, gdzie do tej pory było ciemno Po intensywnych remontach ulic w gminie Kolonowskie, przyszedł czas na ich oświetlenie. To element prowadzonego od kilku lat programu zwiększania bezpieczeństwa… » więcej 2020-04-05, godz. 11:21 Będzie wsparcie oleskiego samorządu dla przedsiębiorców - zwolnienie z czynszu i podatku Gmina Olesno przygotowała pakiet pomocowy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa. Chodzi między innymi o wsparcie osób najmujących miejskie lokale… » więcej 2020-04-04, godz. 13:00 Komprachcice powiększają pulę pieniędzy na drogi Dodatkowe pół miliona złotych przeznaczą w tym roku Komprachcice na remonty dróg. Pieniądze pochodzą z ubiegłorocznej rezerwy budżetowej i zostaną wykorzystane… » więcej 2020-04-04, godz. 10:29 Zmiana oznakowania na obwodnicy Kluczborka. Przez dwa dni nie wszystkie ciężarówki mogły tamtędy jechać Pierwsze zmiany na otwartym kilka dni temu ostatnim odcinku obwodnicy Kluczborka. » więcej 2020-04-04, godz. 07:00 Aby przeciwdziałać suszy leśnicy budują zbiorniki małej retencji Dwa zbiorniki do retencjonowania wody opadowej powstają w przygranicznym leśnictwie Dębowiec. Każdy z nich będzie miał po 60 arów. Przedsięwzięcie to sprzyjać… » więcej 2020-04-03, godz. 14:00 Handlowcy z Cytruska w Opolu zwolnieni z opłat za wynajem stanowisk Z opolskiego targowiska 'Cytrusek' w Opolu zniknęła 1/3 handlujących a ci, którzy pozostali na straganach notują straty. W związku z pandemią koronawirusa Zakład… » więcej 2020-04-03, godz. 12:00 Najważniejsza ochrona miejsc pracy. Ozimek wdraża plan na pomoc przedsiębiorcom Ozimek ma plan, jak pomóc firmom działającym w gminie, które odczuwają kryzys związany z pandemią koronawirusa. Do magistratu wpływają bowiem pierwsze prośby od… » więcej 2020-04-03, godz. 10:00 Reńska Wieś: urząd zamknięty, ale urzędnicy pracują Choć z powodu epidemii mieszkańcy Reńskiej Wsi mają ograniczone możliwości załatwiania spraw w urzędzie gminy, to nie znaczy, że urzędnicy mają wolne. Zaplanowane… » więcej 2020-04-02, godz. 14:30 100 tysięcy złotych na sprzęt dla opolskich szpitali - to wsparcie WiK w Opolu Sprzęt oraz środki ochrony osobistej przekaże opolskim szpitalom spółka Wodociągi i Kanalizacja. Wartość pomocy wynieść ma 100 tysięcy złotych. Taką decyzję w… » więcej 2020-04-02, godz. 12:38 Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców. WUP przyjmuje już wnioski Wojewódzki Urząd Pracy przyjmuje już wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników zakładów, które z powodu epidemii musiały wstrzymać, bądź znacząco ograniczyć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »