Radio Opole » Gospodarka
2019-05-12, 08:10 Autor: Katarzyna Doros

Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Prym wiedzie sprzedaż internetowa

Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
W kasach Narodowego Centrum Polskiej Piosenki ruszyła sprzedaż biletów na 56. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Komitet kolejkowy, który stali bywalcy pamiętają z poprzednich lat, odszedł do lamusa, bowiem przed kasami NCPP pojawiło się pięć osób chętnych po bilety.
Największym zainteresowaniem cieszy się m.in. niedzielny koncert z udziałem Dawida Kwiatkowskiego zaplanowany na 16 czerwca.

- Przyjechałyśmy z Prudnika. Musiałyśmy wstać o 6:40, przed 9:00 byłyśmy tu na miejscu. Myślałyśmy, że będzie wielka kolejka, że będzie ciężko z najlepszymi miejscami w amfiteatrze. To nasz pierwszy festiwal. Jesteśmy po bilety na koncert niedzielny, szczególnie dla Dawida Kwiatkowskiego i oczywiście Michała Szpaka, którego jesteśmy wielkimi fankami - mówią Karolina i Wiktoria.

- Myślałem, że będzie jakaś większa kolejka niż w tej chwili, gdy jest tylko parę osób. My, osoby starsze, jesteśmy przyzwyczajeni do tych kolejek, to jakaś taka tradycja, że kolejki powinny być. Biorę kilka biletów na piątkowy koncert - dodaje pan Zygmunt.

Internetowa sprzedaż biletów na opolski festiwal ruszyła wczoraj (10.05) w południe. W puli na każdy koncert było około 1100 biletów.

- Z roku na rok jest taki trend, że coraz sprawniej idzie sprzedaż przez internet, przez co te kolejki się zmniejszają. W porównaniu do poprzednich lat można powiedzieć, że jeszcze około kilkuset sztuk na każdy dzień festiwalu jest. Znaczna część puli jest wyczerpana, ale na pewno jest jeszcze szansa, żeby je dostać - dodaje Michał Baran z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Festiwal odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca. Na pierwszy dzień zaplanowano koncert Debiuty oraz „Od Opola do Opola”. W sobotę 15 czerwca zobaczymy tradycyjne „Premiery” i koncert pt. "Walizki moje pełne snów” czyli podróż poety.

Z kolei 16 czerwca w niedzielę usłyszymy koncert pt. „Nie pytaj o Polskę – 30 lat wolności”. W czwarty dzień festiwalu, 17 czerwca, zaprezentują się artyści sceny alternatywnej.
Karolina, Wiktoria, pan Zygmunt
Michał Baran

Gospodarka

2019-09-21, godz. 17:57 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 104 nowe lokale powstają w Nysie z rządowego programu "Mieszkanie plus". Symbolicznie cegły dołożyli politycy i samorz ... U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Dzięki inwestycji w ramach rządowego programu 'Mieszkanie plus' p ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Rok 2019 to łącznie 26 milionów złotych na inwestycje dla samorządów. Wojewoda opolski w Radiu Opole 180 inwestycji drogowych o wartości około 300 milionów złotych udało się zrealizować w regionie w latach 2015 -2018. Wsparcie rządowe tych zadań to ponad 150 ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:15 Starostwo powiatowe w Prudniku po raz kolejny ogłosiło przetarg na remont drogi Trzebina-Skrzypiec Na tę inwestycję drogową prudnickie starostwo otrzymało spore dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Droga Trzebin ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Strzeleczki: powstanie kolejny odcinek ścieżki przy drodze wojewódzkiej w kierunku Mosznej Zarówno turyści jak i mieszkańcy będą mogli już za kilka miesięcy skorzystać z nowej ścieżki rowerowej, która połączy miejscowości Zielina i Moszna. To już ko ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Remontują drogę w centrum osiedla. W końcu będzie chodnik i pas zieleni Łagodny początek jesieni sprzyja drogowcom. Spore prace trwają na drogach gminy Polska Cerekiew. Remontowane są głównie trasy dojazdowe do pól, ale największą ... » więcej 2019-09-19, godz. 14:00 Zmniejszyła się produkcja karpia na Opolszczyźnie. Przyczyną jest mała ilość opadów W 2018 roku produkcja karpia na Opolszczyźnie była niższa niż w innych województwach. » więcej 2019-09-19, godz. 10:28 Sprzęt na miarę XXI wieku otrzymał prudnicki Zakład Usług Komunalnych Nowoczesna zamiatarka marki HAKO daje możliwość wjazdu w wąskie uliczki oraz chodniki. Dodatkowym atutem zamiatarki jest to, że może być ona używana również d ... » więcej 2019-09-18, godz. 13:45 Gmina sprzeda działki, ale tylko jeśli inwestor postawi na nich szeregowce Osiedle niskich bloków szeregowych może powstać w Zawadzkiem. Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania, który teraz dopuszcza taką zabudowę. Wyznaczon ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:02 Jest pozwolenie, za dwa tygodnie zacznie się przebudowa mostu kolejowego w Krapkowicach Jest już pozwolenie na przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Za dwa tygodnie rozpoczną się prace, które mają potrwać ponad 1,5 roku. Po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »