Radio Opole » Gospodarka
2019-05-12, 08:10 Autor: Katarzyna Doros

Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Prym wiedzie sprzedaż internetowa

Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
Pustki przed kasami po bilety na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Kolejki odeszły do lamusa, prym wiedzie sprzedaż internetowa [fot. Katarzyna Doros]
W kasach Narodowego Centrum Polskiej Piosenki ruszyła sprzedaż biletów na 56. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Komitet kolejkowy, który stali bywalcy pamiętają z poprzednich lat, odszedł do lamusa, bowiem przed kasami NCPP pojawiło się pięć osób chętnych po bilety.
Największym zainteresowaniem cieszy się m.in. niedzielny koncert z udziałem Dawida Kwiatkowskiego zaplanowany na 16 czerwca.

- Przyjechałyśmy z Prudnika. Musiałyśmy wstać o 6:40, przed 9:00 byłyśmy tu na miejscu. Myślałyśmy, że będzie wielka kolejka, że będzie ciężko z najlepszymi miejscami w amfiteatrze. To nasz pierwszy festiwal. Jesteśmy po bilety na koncert niedzielny, szczególnie dla Dawida Kwiatkowskiego i oczywiście Michała Szpaka, którego jesteśmy wielkimi fankami - mówią Karolina i Wiktoria.

- Myślałem, że będzie jakaś większa kolejka niż w tej chwili, gdy jest tylko parę osób. My, osoby starsze, jesteśmy przyzwyczajeni do tych kolejek, to jakaś taka tradycja, że kolejki powinny być. Biorę kilka biletów na piątkowy koncert - dodaje pan Zygmunt.

Internetowa sprzedaż biletów na opolski festiwal ruszyła wczoraj (10.05) w południe. W puli na każdy koncert było około 1100 biletów.

- Z roku na rok jest taki trend, że coraz sprawniej idzie sprzedaż przez internet, przez co te kolejki się zmniejszają. W porównaniu do poprzednich lat można powiedzieć, że jeszcze około kilkuset sztuk na każdy dzień festiwalu jest. Znaczna część puli jest wyczerpana, ale na pewno jest jeszcze szansa, żeby je dostać - dodaje Michał Baran z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Festiwal odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca. Na pierwszy dzień zaplanowano koncert Debiuty oraz „Od Opola do Opola”. W sobotę 15 czerwca zobaczymy tradycyjne „Premiery” i koncert pt. "Walizki moje pełne snów” czyli podróż poety.

Z kolei 16 czerwca w niedzielę usłyszymy koncert pt. „Nie pytaj o Polskę – 30 lat wolności”. W czwarty dzień festiwalu, 17 czerwca, zaprezentują się artyści sceny alternatywnej.
Karolina, Wiktoria, pan Zygmunt
Michał Baran

Gospodarka

2020-10-27, godz. 06:00 Dwie nowe ulice w Byczynie prawie gotowe. W realizacji pomogły dotacje z budżetu państwa Dobiega końca budowa ulic: Lazara i Kwiasowskiego w Byczynie dzięki rządowym dotacjom. » więcej 2020-10-26, godz. 22:00 "Zostaliśmy zamknięci z dnia na dzień, bez szans na przygotowanie się do tej sytuacji". Opolscy restauratorzy o nowych… „Nowe obostrzenia mogą mieć dla nas bardzo poważne konsekwencje” - twierdzą właściciele lokali gastronomicznych. Od soboty (24.10) w związku z utrzymującym… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Obywatele Ukrainy to wciąż największa grupa cudzoziemców pracujących w regionie Obywatele Ukrainy to 87 procent wszystkich legalnie pracujących cudzoziemców w regionie. Opolskie placówki ZUS mają w rejestrach 18 837 cudzoziemców. To nieco… » więcej 2020-10-26, godz. 16:45 Są pieniądze na wsparcie niepełnosprawnych. Wnioski o dotacje należy składać do 6 listopada Opolski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca organizacje pozarządowe do udziału w konkursie „Pokonamy bariery'. » więcej 2020-10-26, godz. 12:15 Gazociąg Tworóg - Kędzierzyn po końcowym odbiorze Wykonawca inwestycji - firma IDS-BUD S.A. - zakończył prace związane z budową gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg - Kędzierzyn. Inwestorem projektu… » więcej 2020-10-26, godz. 09:42 Krapkowice: ostatni dzień konsultacji społecznych Dzisiaj (26.10) mija termin zgłaszania uwag i propozycji do projektu 'Programu współpracy Gminy Krapkowice w 2021 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi… » więcej 2020-10-25, godz. 11:00 W przyszłym roku w Prószkowie ma ruszyć budowa dwóch ścieżek pieszo-rowerowych. W planach jest również trzecia Prószków szykuje się do budowy trzech tras pieszo-rowerowych. Najbliżej realizacji są te, które połączą Pomologię ze Złotnikami i Zimnice Małe z Zimnicami… » więcej 2020-10-24, godz. 17:24 Prof. Królczyk z Politechniki Opolskiej jest w 4-osobowym prezydium ogólnopolskiego Kolegium Prorektorów Politechnika Opolska ma przedstawiciela w prezydium Kolegium Prorektorów do spraw Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych w Polsce. Prof. Grzegorz… » więcej 2020-10-24, godz. 14:45 To ma być jeden z impulsów do rozwoju gminy. Ozimek przygotował nowy plan zagospodarowania przestrzennego Przede wszystkim tereny pod przemysł i mieszkalnictwo. Radni gminy Ozimek przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy on czterech miejscowości… » więcej 2020-10-24, godz. 10:00 Ruszają prace na DW 385 Kopice - Grodków. Będzie też remont "414" W poniedziałek (26.10) kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze między Kopicami a Grodkowem w powiecie brzeskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***