Radio Opole » Gospodarka
2019-03-24, 09:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Więcej ścieżek rowerowych będzie w Tułowicach

Ścieżka pieszo-rowerowa [fot. Monika Pawłowska]
Ścieżka pieszo-rowerowa [fot. Monika Pawłowska]
Od Małych Tułowic i Ligoty Tułowickiej do samego centrum gminy, czyli dworca kolejowego. Tułowice rozbudowują swoją sieć ścieżek pieszo-rowerowych.
Część infrastruktury będzie nowa, a część - już istniejąca - zostanie zmodernizowana.

- Chodzi tu przede wszystkim o oświetlenie, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób poruszających się po tych ścieżkach - mówi Andrzej Wesołowski, burmistrz Tułowic. - Odcinek Tułowice-Małe Tułowice ma istniejące oświetlenie. zastanawiamy się, czy być może nie wymienić je na bardziej oszczędne, czyli LED-owe. Natomiast za kościołem w kierunku ulic Brzoskwiniowej i Morelowej tam pojawi się zupełnie nowe oświetlenie. Przebieg przez pozostałe drogi, czyli Dworcowa, Kościelna, to one mają oświetlenie. Ewentualnie tam wymagane będą doświetlenia newralgicznych skrzyżowań.

Władze Tułowic chcą, aby cały teren gminy został połączony siecią takich ścieżek. To może być zrealizowane w kolejnej perspektywie unijnej.

- Widać na spotkaniach sołeckich, że zainteresowanie tym tematem jest bardzo duże - przekonuje Wesołowski. - Od Goszczowic, przez Ligotę do Tułowic, Szydłów, Skarbiszowice, Tułowice Małe. Byłoby to fantastyczne. Uważam, że warto mieć marzenia. Być może za kilka lat to marzenie uda się spełnić. Tereny są bardzo fajne. Gmina to 70 proc. samych lasów. Jest więc czym oddychać i gdzie jeździć.

Wartość budowanych ścieżek to 1,8 miliona złotych. Prace mają się zakończyć jesienią.
Andrzej Wesołowski
Andrzej Wesołowski

Gospodarka

2020-02-23, godz. 10:00 Ujazd: dopłacają do pieców, chcą też dopłacić do paneli słonecznych W Ujeździe gminny program dofinansowań do wymiany pieców przyjął się bardzo dobrze. W ubiegłym roku dzięki niemu zlikwidowano 40 kopciuchów i zastąpiono je nowymi… » więcej 2020-02-21, godz. 19:26 Gmina chce wybudować dwie nowe drogi w Otmicach Otmice to miejscowość w gminie Izbicko, w której powstaje bardzo dużo nowych domów. W miarę pojawiania się nowych mieszkańców, konieczne jest budowanie przez samorząd… » więcej 2020-02-21, godz. 13:40 Wybudowali centrum przesiadkowe, ale po terminie. Gmina nałożyła prawie 900 tysięcy kary Miało być gotowe w lipcu 2018 roku, jednak dopiero teraz zostało oddane do użytku - mowa o centrum przesiadkowym w Zawadzkiem. Choć wykonawca wywiązał się z umowy… » więcej 2020-02-20, godz. 20:00 Drugi przetarg "śmieciowy" w Turawie. Na razie mieszkańcy płacą według stawek z 2019 roku Turawa unieważniła styczniowy przetarg na wywóz odpadów i czeka na rozstrzygnięcie kolejnego. Powodem takiej decyzji są zbyt wysokie stawki, które zaproponowała… » więcej 2020-02-20, godz. 19:16 Nowe tereny szansą rozwoju. Baborów szykuje działki pod zabudowę jednorodzinną Utworzenie miejsc pod zabudowę jednorodzinną - to jeden z pomysłów władz Baborowa na zatrzymanie procesu wyludniania się gminy. Taki teren wydzielono przy ulicy… » więcej 2020-02-20, godz. 15:05 Remont kędzierzyńsko-kozielskich śluz na Kanale Gliwickim za półmetkiem. Już można korzystać ze zmodernizowanych komór Już ponad połowa zaplanowanych prac budowlanych została zrealizowana podczas remontu śluz Sławięcice i Nowa Wieś na Kanale Gliwickim na terenie Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2020-02-20, godz. 12:14 Uwaga oszuści! Tym razem podają się za kuriera z urzędu marszałkowskiego Próba wyłudzenia pieniędzy na.. urząd marszałkowski - ostrzegają służby marszałka województwa. Pracownik kancelarii urzędu odebrał dziś (20.02) telefon od mieszkanki… » więcej 2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 21:00 Na początku marca zamkną odcinek trasy z Opola do Namysłowa 2 marca drogowcy zamkną odcinek drogi wojewódzkiej 454 Opole - Namysłów. Zmiana organizacji ruchu związana jest z robotami drogowymi między Pokojem a Ładzą. Arkadiusz… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Za miesiąc rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 462 w Janowie W ostatnim tygodniu marca rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 462 w Janowie w gminie Olszanka. To trasa, która łączy drogę krajową 94 w okolicy Łosiowa z autostradą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »