Radio Opole » Gospodarka
2019-01-29, 17:21 Autor: Mariusz Chałupnik

Chrząstowice podwoiły kwotę na wymianę źródeł ciepła. W tegorocznej puli jest 40 tysięcy złotych

[fot. Michael Pereckas/Flickr.com]
[fot. Michael Pereckas/Flickr.com]
40 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku gmina Chrząstowice na wymianę źródeł ogrzewania. Więcej - 3 tysiące złotych - będą mogli uzyskać mieszkańcy, którzy zdecydują się wymienić stare piece na ekologiczne urządzenia, takie jak pompy ciepła.
O tysiąc złotych mniej otrzymają ci, którzy nadal będą chcieli ogrzewać domy węglem, ale zdecydują się na zmianę na piec 5. generacji.

- Zachęcamy mieszkańców, ponieważ cała procedura uzyskania pożyczki jest bardzo łatwa - mówi Florian Ciecior, wójt Chrząstowic.

- Nie mamy żadnych dodatkowych wymogów. Nie trzeba robić żadnych audytów, dodatkowych projektów. Potrzebujemy tylko udokumentowania, że ten stary piec, który jest w tej chwili, zostanie zutylizowany, a nowy piec, czy nowe źródło ciepła ma odpowiednie certyfikaty. Wystarczy udokumentowanie w postaci faktury, czy umowy z firmą, która wykona zlecenie wymiany. Wówczas my tej pożyczki, bezzwrotnej udzielamy.

Jeżeli zainteresowanie mieszkańców będzie przekraczało założoną kwotę, to gmina nie wyklucza, że jeszcze ją powiększy. Chrząstowice dotacje do wymiany pieców przyznają po raz drugi. W ubiegłym roku mieszkańcy mieli do dyspozycji 20 tysięcy złotych.
Florian Ciecior

Gospodarka

2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2019-04-18, godz. 10:00 Nasypy rosną, sieci już gotowe. Front robót na obwodnicy Myśliny Dobiega końca przygotowanie nasypów drogowych na budowie obwodnicy Myśliny. Równolegle budowlańcy pracują przy obiektach mostowych, gdzie kładziona jest już i ... » więcej 2019-04-17, godz. 17:35 Panie mogą się starać o ponowne wyliczenie emerytury. Na złożenie wniosku pozostał niecały tydzień Do 23 kwietnia kobiety, które urodziły się w 1953 roku mają czas, aby korzystnie przeliczyć emeryturę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może ustalić nową wysoko ... » więcej 2019-04-17, godz. 15:00 Ruszyła III edycja Dragons Den, czyli w biznesie potrzebne jest doświadczenie Najlepiej uczyć się na cudzych błędach - taka idea przyświeca Programowi Mentoringu Biznesowego. Pomysł organizacji biznesowych w naszym regionie polega na ty ... » więcej 2019-04-16, godz. 21:30 Spada bezrobocie na Opolszczyźnie. 22,5 tysiąca osób pozostaje bez pracy, co stanowi połowę liczby bezrobotnych sprzed ... - Od kilku lat mamy w regionie systematyczny spadek bezrobocia, a obecnie parametr nie przekracza 6,3 procent - podkreślił w Loży Radiowej Piotr Wach, radny s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »