Radio Opole » Gospodarka
2019-01-28, 20:00 Autor: Maciej Stępień

W Brzegu przybędzie mieszkań socjalnych. Potrzeby są bardzo duże

Nowo otwarte mieszkania socjalne przy ulicy Grobli [fot. UM Brzeg]
Nowo otwarte mieszkania socjalne przy ulicy Grobli [fot. UM Brzeg]
Do końca stycznia zostanie zasiedlony odrestaurowany budynek przy ulicy Grobli. Do kamienicy wprowadzi się sześć rodzin, na które nie wpływały żadne skargi odnośnie niewłaściwego zachowania w poprzednim miejscu zamieszkania – czytamy w oficjalnym komunikacie dyrekcji Zarządu Nieruchomości Miejskich w Brzegu. Kolejnych lokali socjalnych będzie przybywać, ale lista oczekujących na taki przydział jest zdecydowanie większa.
Remont budynku przy ulicy Grobli kosztował blisko 800 tysięcy złotych. Władze Brzegu chcą modernizować kolejne budynki i umieszczać w lokalach kolejne rodziny. Niebawem ruszy restauracja zabytkowej kamienicy przy Piastowskiej.

- Przyszła do nas informacja, że otrzymaliśmy ponad milion złotych wsparcia, dlatego ruszamy z przetargiem na przebudowę tego budynku. Dzięki temu remontowi powstanie w kamienicy 12 nowych mieszkań socjalnych - mówi Radiu Opole Bartłomiej Kostrzewa, wiceburmistrz Brzegu.

Okazuje się jednak, że potrzeby budowy lokali socjalnych są ogromne. Marek Sidor, szef brzeskiej komunalki podkreśla, że na takie mieszkanie czeka dziś około 60 rodzin.

- Natomiast mamy też listę osób, które oczekują na eksmisję z naszego wniosku. Takich rodzin mamy około dwustu. I gdybyśmy mieli tyle samo mieszkań, może i nawet trzysta takich lokali socjalnych, to moglibyśmy zaspokoić i potrzeby gminy, jak również potrzeby osób, które oczekują na przydział mieszkania komunalnego – podsumowuje Sidor.

Dodajmy, że w planach samorządu są adaptacje kolejnych budynków na lokale socjalne.
Bartłomiej Kostrzewa i Marek Sidor

Gospodarka

2019-07-15, godz. 21:00 W prudnickim pośredniaku kończą się pieniądze na walkę z bezrobociem Krucho jest z funduszami na aktywne zwalczenie bezrobocia w powiecie prudnickim. Na ten cel miejscowy pośredniak otrzymał o jedną trzecią mniej pieniędzy niż ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:59 Powrót kolei do Głubczyc jest możliwy? "Inwestycję trzeba by przeprowadzić od zera" Gość Loży Radiowej poseł PiS Jerzy Naszkiewicz w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od ... » więcej 2019-07-15, godz. 08:30 Otmuchów znalazł wykonawcę remontu domu kultury. Obiekt ma stać się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Po półrocznych próbach, władze Otmuchowa znalazły wykonawcę prac remontowych miejskiego domu kultury. » więcej 2019-07-14, godz. 18:30 W 2018 w Opolskiem oddano do użytku blisko 2400 mieszkań Rośnie liczba nowych mieszkań w regionie - wynika z danych urzędu statystycznego, który podsumował 2018 w temacie inwestycji w mieszkalnictwo. » więcej 2019-07-14, godz. 16:45 Nowa jakość na trasie Trawniki - Mierzęcin Zakończył się remont trasy Trawniki - Mierzęcin, w gminie Pawłowiczki. To droga prowadząca do największego zakładu pracy w okolicy. Inwestycja kosztowała mili ... » więcej 2019-07-14, godz. 14:15 25 złotych brutto na godzinę - to rekordowa stawka oferowana młodym w te wakacje Nawet 25 złotych brutto na godzinę jest w stanie zarobić młodzież, pracująca dorywczo w okresie wakacyjnym. Takie oferty trafiają do Punktu Pośrednictwa Pracy ... » więcej 2019-07-14, godz. 10:25 Popyt na inwestycje w Kluczborku. Budują rodzime firmy Nie ma już wolnych miejsc na terenach zarządzanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST PARK” w Ligocie Górnej koło Kluczborka. Z kolei na da ... » więcej 2019-07-13, godz. 16:20 ZUS w Opolu ostrzega przed zainfekowanymi mailami ZUS w Opolu ostrzega swoich petentów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z ZUS. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komp ... » więcej 2019-07-12, godz. 17:00 Japońska gra pomoże studentom Politechniki Opolskiej Politechnika Opolska, jako jedna z nielicznych w Polsce dostała licencję na wykorzystanie w celach edukacyjnych gry 'Koromo - Japoński warsztat'. » więcej 2019-07-11, godz. 18:00 Wołczyn: opóźni się utworzenie przedszkola w budynku PSP nr 2 Nie uda się do 1 września przystosować budynku szkoły podstawowej numer 2 w Wołczynie na potrzeby przedszkolaków. Włodarze gminy przeznaczyli 450 tysięcy złot ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »