Radio Opole » Gospodarka
2019-01-28, 20:00 Autor: Maciej Stępień

W Brzegu przybędzie mieszkań socjalnych. Potrzeby są bardzo duże

Nowo otwarte mieszkania socjalne przy ulicy Grobli [fot. UM Brzeg]
Nowo otwarte mieszkania socjalne przy ulicy Grobli [fot. UM Brzeg]
Do końca stycznia zostanie zasiedlony odrestaurowany budynek przy ulicy Grobli. Do kamienicy wprowadzi się sześć rodzin, na które nie wpływały żadne skargi odnośnie niewłaściwego zachowania w poprzednim miejscu zamieszkania – czytamy w oficjalnym komunikacie dyrekcji Zarządu Nieruchomości Miejskich w Brzegu. Kolejnych lokali socjalnych będzie przybywać, ale lista oczekujących na taki przydział jest zdecydowanie większa.
Remont budynku przy ulicy Grobli kosztował blisko 800 tysięcy złotych. Władze Brzegu chcą modernizować kolejne budynki i umieszczać w lokalach kolejne rodziny. Niebawem ruszy restauracja zabytkowej kamienicy przy Piastowskiej.

- Przyszła do nas informacja, że otrzymaliśmy ponad milion złotych wsparcia, dlatego ruszamy z przetargiem na przebudowę tego budynku. Dzięki temu remontowi powstanie w kamienicy 12 nowych mieszkań socjalnych - mówi Radiu Opole Bartłomiej Kostrzewa, wiceburmistrz Brzegu.

Okazuje się jednak, że potrzeby budowy lokali socjalnych są ogromne. Marek Sidor, szef brzeskiej komunalki podkreśla, że na takie mieszkanie czeka dziś około 60 rodzin.

- Natomiast mamy też listę osób, które oczekują na eksmisję z naszego wniosku. Takich rodzin mamy około dwustu. I gdybyśmy mieli tyle samo mieszkań, może i nawet trzysta takich lokali socjalnych, to moglibyśmy zaspokoić i potrzeby gminy, jak również potrzeby osób, które oczekują na przydział mieszkania komunalnego – podsumowuje Sidor.

Dodajmy, że w planach samorządu są adaptacje kolejnych budynków na lokale socjalne.
Bartłomiej Kostrzewa i Marek Sidor

Gospodarka

2020-07-12, godz. 17:00 Przez całą gminę na rowerze? Ozimek chce mieć ścieżki łączące granice gminy Od Chrząstowic do Grodźca. Ozimek planuje stworzyć rowerową trasę, która będzie przebiegała przez całą gminę. » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 41. Startup Mixer Siesta w nowej odsłonie, ale założenia te same. Opolscy biznesmeni podzielą się swoim doświadczeniem Startup Mixer, czyli spotkania młodych opolskich przedsiębiorców z doświadczonymi biznesmenami, powraca w nowej, letniej odsłonie. Tym razem jako „siesta” na scenie… » więcej 2020-07-11, godz. 10:30 NFZ zachęca placówki medyczne do przywracania normalnego trybu leczenia pacjentów. Argumentem są dodatkowe pieniądze Są dodatkowe pieniądze dla opolskich placówek medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2020-07-11, godz. 10:00 Dlaczego dane wrażliwe wyciekają z różnych firm? Czasami przedsiębiorczy nawet nie wiedzą, że dane wrażliwe dotyczące ich firmy wyciekły - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »