Radio Opole » Gospodarka
2019-01-17, 19:15 Autor: Justyna Maćkowiak

Ponad 4 miliardy złotych ulokowali w ubiegłym roku inwestorzy na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Strefa inwestycyjna w Radzikowicach [fot. UM Nysa]
Strefa inwestycyjna w Radzikowicach [fot. UM Nysa]
Krzysztof Drynda [fot. Justyna Krzyżanowska]
Krzysztof Drynda [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna okazała się bezkonkurencyjna w porównaniu z pozostałymi 14 strefami w Polsce - powiedział w "Loży Radiowej" Krzysztof Drynda, wiceprezes strefy. Chodzi o nakłady inwestycyjne, które zadeklarowali inwestorzy w 2018 roku. To ponad 4 miliardy złotych.
- W ubiegłym roku realizowaliśmy prawie 50 nowych projektów inwestycyjnych. 10 projektów będzie realizowanych już na nowych zasadach funkcjonowania stref ekonomicznych. Na 10 wydanych decyzji aż 6 dotyczy województwa opolskiego - dodaje gość Radia Opole.

Chodzi zarówno o inwestycje w Opolu, jak i Skarbimierzu - to zdecydowani liderzy.

- Cały czas przeprowadzamy audyt terenów inwestycyjnych - wyjaśnia Krzysztof Drynda. - Szukamy nowych terenów. Do tej pory było to dość proste, ponieważ mieliśmy określone administracyjnie, niejako odgórnie granice stref ekonomicznych, teraz do naszej oferty wciągamy kolejne tereny. Rozmawiamy np. z burmistrzem Paczkowa, tam jest bardzo ciekawy teren, który może być dużym potencjałem. Cały czas rozmawiamy o tym, co dzieje się w Nysie i Radzikowicach. Już w ciągu najbliższych dni czy tygodni rozpocznie się uzbrajanie tego terenu.

W tym roku ruszy także budowa fabryki Umicore na terenie strefy w Radzikowicach. Rozpoczęcie produkcji planowane jest natomiast na przyszły rok. Dzięki inwestycji za 660 mln euro prace znajdzie tam 400 osób.
Krzysztof Drynda cz. 1
Krzysztof Drynda cz. 2

Gospodarka

2019-11-13, godz. 19:30 Składowisko w Domaszkowicach chce zwiększyć wydajność. Jeszcze w tym roku może wznowić przyjmowanie bioodpadów Wysypisko w podnyskich Domaszkowicach w przyszłym roku będzie mogło zwiększyć limit przyjęć tzw. frakcji biodegradowalnej. Dzięki zmianie technologii możliwe będzie… » więcej 2019-11-13, godz. 17:36 Renty rodzinne w naszym regionie niższe niż w kraju Powyżej siedmiu tysięcy złotych wynosi najwyższa renta rodzinna w naszym regionie - wynika z wyliczeń opolskiego ZUS. Co ciekawe w kraju są świadczenia prawie… » więcej 2019-11-13, godz. 15:05 Samorządy mogą starać się o dopłaty na przewozy autobusowe Od dziś (13.11) samorządy mogą składać w urzędzie wojewódzkim wnioski o objęcie w 2020 roku dopłatą przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej… » więcej 2019-11-13, godz. 09:30 Nowe rozwiązania w walce ze smogiem w Łubnianach. "Żeby każdy miał informację, czy warto wyjść z domu" Łubniany chcą nadzorować stan powietrza. W gminie zostanie zamontowanych 10 czujników, które na bieżąco będą monitorowały stężenie pyłów. » więcej 2019-11-12, godz. 16:50 Niebawem rozpocznie się budowa drugiej części trasy pieszo-rowerowej w gminie Łubniany Rozpocznie się w Opolu-Świerklach, a zakończy w Brynicy. Gmina Łubniany rozstrzygnęła przetarg na budowę trasy pieszo-rowerowej. Będzie ona miała ponad 4 kilometry… » więcej 2019-11-11, godz. 09:00 Program Maluch+ od stycznia nie będzie dofinansowywał żłobków niepublicznych Od stycznia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie będzie dofinansowywało pobytu dzieci w żłobkach niepublicznych. Dla wielu rodziców oznacza to… » więcej 2019-11-10, godz. 15:25 Basen w Leśnicy jest już gotowy. Została budowa dróg dojazdowych Basen w Leśnicy przeszedł gruntowną modernizację. Prace budowlane w obiekcie zostały już zakończone, sprawdzono działanie pomp i szczelność niecki. Na wiosnę zaplanowano… » więcej 2019-11-10, godz. 08:22 Będzie asfalt między Steblowem a Nowym Młynem Do tej pory była zwykłą, polną drogą rozjeżdżoną przez traktory. Niedługo będzie równa i asfaltowa. Trwają prace przy budowie drogi między Steblowem a Nowym Młynem… » więcej 2019-11-09, godz. 14:58 W Walcach powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne. Jedno z czterech takich w Polsce Za trzy lata w Walcach ma zostać otwarte centrum opiekuńczo-mieszkalne. To jedna z czterech takich placówek, które powstają w kraju i jedyna na Opolszczyźnie. » więcej 2019-11-09, godz. 10:00 Kędzierzyn-Koźle proponuje WIOŚ: damy nasze pyłomierze, dodajcie detektory benzenu Zamiast jednego punktu mierzącego poziom benzenu w Kędzierzynie-Koźlu, mogłoby ich być 26. Miasto proponuje Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska wykorzystanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »