Radio Opole » Gospodarka
2019-01-02, 19:19 Autor: Daniel Klimczak

Otmuchów chce pomóc finansowo każdemu, kto zdecyduje się na wymianę pieca. "Będziemy sukcesywnie zabezpieczać środki na ten cel"

Otmuchów chce wesprzeć każdego, kto zdecyduje się na wymianę pieca [fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego]
Otmuchów chce wesprzeć każdego, kto zdecyduje się na wymianę pieca [fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego]
Otmuchów chce skuteczniej walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Władze gminy zachęcają mieszkańców do monitorowania stężenia szkodliwych pyłów, a także do wymiany przestarzałych pieców.
Rozpoczynający się rok jest drugim, kiedy w gminie działa program dopłat do wymiany źródeł ogrzewania. Jak zaznaczają władze, każdy złożony wniosek jest rozpatrywany pozytywnie.

- Na chwilę obecną jest tych wniosków kilkadziesiąt, sukcesywnie rozpatrywanych każdego miesiąca i na ten cel środki do końca roku będziemy zabezpieczać sukcesywnie do ilości złożonych wniosków, bo nie chcemy nikogo puścić bez rozstrzygnięcia pozytywnego - zapewnia burmistrz Otmuchowa, Jan Woźniak

Mieszkańcy gminy mogą liczyć na zwrot połowy poniesionych kosztów, natomiast najmniej zamożni mają szansę na darmową wymianę.

- Tam, gdzie będą newralgiczne sytuacje, tam gdzie będą rodziny naprawdę potrzebujące tejże pomocy, jeżeli będzie taka konieczność, będziemy dofinansowywali nawet do stu procent - dodaje burmistrz.

Pieniądze na wymianę pieców mają pochodzić zarówno ze środków własnych gminy, jak i programów realizowanych przez państwo. Na razie, na ten cel w budżecie Otmuchowa zapisano 50 tysięcy złotych.

Dodajmy, że od kilku miesięcy, w mieście działają trzy czujniki mierzące poziom zanieczyszczeń. Dwa kolejne umieszczono w Kałkowie i Maciejowicach. Ich odczyty można sprawdzać dzięki specjalnej zakładce, która niedawno pojawiła się na stronie internetowej gminy.
Jan Woźniak

Gospodarka

2019-02-22, godz. 13:00 Gorzów Śląski wnioskuje o dotacje na kilka celów. Chodzi między innymi o klub z programu Maluch Plus Gmina Gorzów Śląski złożyła wnioski dotyczące dofinansowań wielu projektów. Magistrat zawnioskował między innymi o rządową dotację na utworzenie klubu dziecię ... » więcej 2019-02-22, godz. 09:15 Wydadzą ponad 50 milionów na modernizację oczyszczalni ścieków Prawie 52 miliony złotych będzie kosztować modernizacja czyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. To stanowi ponad połowę wartego 97 milionów projektu rozbu ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:30 Władze czekają na inwestorów, a opozycja krytykuje działania burmistrza. Co dalej z brzeską "Zielonką"? Na dzisiejszej sesji brzescy radni dyskutowali m.in. na tematy gospodarcze. Jednym z punktów porządku obrad była informacja o zagospodarowaniu terenów inwesty ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:00 Opolski ratusz ogłosił przetarg, który wyłoni operatora systemu rowerów miejskich Miasto oczekuje, że rowery będą wyposażone w komputer pokładowy i nadajnik GPS, który pozwoli zostawiać jednoślady poza stacją. Do dyspozycji opolan będzie 20 ... » więcej 2019-02-21, godz. 13:45 Lada dzień wystartuje przetarg, który wyłoni wykonawcę mieszkań w Opolu-Winowie Inwestycja prowadzona przez Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakłada budowę pięciu trzykondygnacyjnych budynków, w których powstać ma ponad 150 mi ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 Radni Korfantowa przegłosowali zmiany w budżecie. Decyzja daje zielone światło dla budowy oczyszczalni Radni Korfantowa jednogłośnie przyjęli propozycję zmiany budżetu gminy zakładającą zwiększenie wydatków na budowę oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-02-20, godz. 15:15 Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:50 Henryk Labisz najlepszym dekarzem województwa opolskiego Henryk Labisz z podopolskich Chrząstowic został nagrodzony w miniony piątek (15.02) w Łodzi podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ. » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Cisek: Chcą wypróbować emulsję do łatania spękań w drogach Jedna z firm zajmujących się naprawą dróg, zwróciła się do samorządu gminy Cisek z ofertą nowatorskiej metody łatania spękań na asfalcie. Zamiast polewania ic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »