Radio Opole » Gospodarka
2019-01-02, 19:19 Autor: Daniel Klimczak

Otmuchów chce pomóc finansowo każdemu, kto zdecyduje się na wymianę pieca. "Będziemy sukcesywnie zabezpieczać środki na ten cel"

Otmuchów chce wesprzeć każdego, kto zdecyduje się na wymianę pieca [fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego]
Otmuchów chce wesprzeć każdego, kto zdecyduje się na wymianę pieca [fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego]
Otmuchów chce skuteczniej walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Władze gminy zachęcają mieszkańców do monitorowania stężenia szkodliwych pyłów, a także do wymiany przestarzałych pieców.
Rozpoczynający się rok jest drugim, kiedy w gminie działa program dopłat do wymiany źródeł ogrzewania. Jak zaznaczają władze, każdy złożony wniosek jest rozpatrywany pozytywnie.

- Na chwilę obecną jest tych wniosków kilkadziesiąt, sukcesywnie rozpatrywanych każdego miesiąca i na ten cel środki do końca roku będziemy zabezpieczać sukcesywnie do ilości złożonych wniosków, bo nie chcemy nikogo puścić bez rozstrzygnięcia pozytywnego - zapewnia burmistrz Otmuchowa, Jan Woźniak

Mieszkańcy gminy mogą liczyć na zwrot połowy poniesionych kosztów, natomiast najmniej zamożni mają szansę na darmową wymianę.

- Tam, gdzie będą newralgiczne sytuacje, tam gdzie będą rodziny naprawdę potrzebujące tejże pomocy, jeżeli będzie taka konieczność, będziemy dofinansowywali nawet do stu procent - dodaje burmistrz.

Pieniądze na wymianę pieców mają pochodzić zarówno ze środków własnych gminy, jak i programów realizowanych przez państwo. Na razie, na ten cel w budżecie Otmuchowa zapisano 50 tysięcy złotych.

Dodajmy, że od kilku miesięcy, w mieście działają trzy czujniki mierzące poziom zanieczyszczeń. Dwa kolejne umieszczono w Kałkowie i Maciejowicach. Ich odczyty można sprawdzać dzięki specjalnej zakładce, która niedawno pojawiła się na stronie internetowej gminy.
Jan Woźniak

Gospodarka

2020-09-23, godz. 18:30 Duże zainteresowania wymianą starych pieców w gminie Wołczyn. Rada miejska przeznaczyła dodatkowe pieniądze na d… 85 kolejnych pieców starej generacji zniknie z gminy Wołczyn. Tego roku samorząd zorganizował trzy nabory wniosków o dotację na wymianę źródeł ciepła… » więcej 2020-09-22, godz. 19:38 Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów… » więcej 2020-09-22, godz. 16:00 Powiat głubczycki podsumowuje inwestycje drogowe i planuje kolejne - Mimo pandemii prowadzimy zadania związane z poprawą stanu naszych dróg i chodników - informuje wicestarosta Anita Juchno. W Gołuszowicach na finiszu jest… » więcej 2020-09-22, godz. 11:15 Trzeci nabór wniosków do tarczy antykryzysowej w PUP w Opolu do końca września Do 30 września przedsiębiorcy mogą jeszcze składać wnioski w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. To trzeci nabór organizowany… » więcej 2020-09-22, godz. 07:00 Opolski ZUS wypłacił w pierwszym półroczu ponad 2 miliony złotych jednorazowych odszkodowań wypadkowych Od początku roku opolski ZUS wypłacił ponad 2,2 miliona złotych w ramach jednorazowych odszkodowań wypadkowych. Warunkiem otrzymania świadczenia jest odprowadzanie… » więcej 2020-09-21, godz. 19:59 "Gospodarka musi być gotowa na nową normalność. Bezrobocie będzie wzrastać". W CWK rozmawiano o rynku pracy w czasie… Praca zdalna, wzrost bezrobocia i nowa organizacja pracy to główne wyzwania, z jakimi mierzą się opolscy pracodawcy i przedsiębiorcy w dobie pandemii koronawirusa… » więcej 2020-09-20, godz. 20:00 Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa, w planach ma kolejne drobne remonty Przepust na ul. Stawowej w Jaryszowie i ulica Jaryszowska w Zimnej Wódce zostaną przebudowane. Gmina Ujazd mimo epidemii nie zwalnia tempa i realizuje zaplanowane… » więcej 2020-09-20, godz. 16:00 W listopadzie mieszkańcy gminy Strzeleczki skorzystają z nowego PSZOKU. Inwestycja czeka na odbiory techniczne PSZOK w gminie Strzeleczki już gotowy. Inwestycja czeka teraz na odbiory techniczne i niezbędne pozwolenie na użytkowanie obiektu. Do tej pory śmieci, które… » więcej 2020-09-18, godz. 20:30 Są oszczędności poprzetargowe, więc gmina Ujazd jeszcze w tym roku wyremontuje 4 drogi Blisko 600 tysięcy złotych udało się zaoszczędzić gminie Ujazd na dotychczasowych inwestycjach. Burmistrz gminy zdecydował, by te pieniądze zainwestować… » więcej 2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***