Radio Opole » Gospodarka
2019-01-02, 19:19 Autor: Daniel Klimczak

Otmuchów chce pomóc finansowo każdemu, kto zdecyduje się na wymianę pieca. "Będziemy sukcesywnie zabezpieczać środki na ten cel"

Otmuchów chce wesprzeć każdego, kto zdecyduje się na wymianę pieca [fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego]
Otmuchów chce wesprzeć każdego, kto zdecyduje się na wymianę pieca [fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego]
Otmuchów chce skuteczniej walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Władze gminy zachęcają mieszkańców do monitorowania stężenia szkodliwych pyłów, a także do wymiany przestarzałych pieców.
Rozpoczynający się rok jest drugim, kiedy w gminie działa program dopłat do wymiany źródeł ogrzewania. Jak zaznaczają władze, każdy złożony wniosek jest rozpatrywany pozytywnie.

- Na chwilę obecną jest tych wniosków kilkadziesiąt, sukcesywnie rozpatrywanych każdego miesiąca i na ten cel środki do końca roku będziemy zabezpieczać sukcesywnie do ilości złożonych wniosków, bo nie chcemy nikogo puścić bez rozstrzygnięcia pozytywnego - zapewnia burmistrz Otmuchowa, Jan Woźniak

Mieszkańcy gminy mogą liczyć na zwrot połowy poniesionych kosztów, natomiast najmniej zamożni mają szansę na darmową wymianę.

- Tam, gdzie będą newralgiczne sytuacje, tam gdzie będą rodziny naprawdę potrzebujące tejże pomocy, jeżeli będzie taka konieczność, będziemy dofinansowywali nawet do stu procent - dodaje burmistrz.

Pieniądze na wymianę pieców mają pochodzić zarówno ze środków własnych gminy, jak i programów realizowanych przez państwo. Na razie, na ten cel w budżecie Otmuchowa zapisano 50 tysięcy złotych.

Dodajmy, że od kilku miesięcy, w mieście działają trzy czujniki mierzące poziom zanieczyszczeń. Dwa kolejne umieszczono w Kałkowie i Maciejowicach. Ich odczyty można sprawdzać dzięki specjalnej zakładce, która niedawno pojawiła się na stronie internetowej gminy.
Jan Woźniak

Gospodarka

2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej 2019-10-14, godz. 12:46 O pracy i współpracy z BGK. PPP to przyszłość Nadchodzące lata będą wyzwaniem dla inwestycji samorządowych, a kluczową rolę w ich realizacji ma odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. » więcej 2019-10-13, godz. 09:00 Parkowanie wokół kluczborskiego rynku znów będzie płatne Po siedmiu latach wraca strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2019-10-12, godz. 21:00 Ulica Kamienna w Gogolinie doczeka się remontu W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont ulicy Kamiennej w Gogolinie. Będzie to ostatni etap prac związanych z nowym układem komunikacyjnym wokół tej mie ... » więcej 2019-10-12, godz. 18:44 Zniknie stacja benzynowa. Rynek w Ujeździe przejdzie lifting Gmina wygrała proces z właścicielem stacji benzynowej zlokalizowanej na Rynku w Ujeździe. Nic już nie stoi na przeszkodzie rewitalizacji centrum miejscowości. ... » więcej 2019-10-12, godz. 09:47 Skończyli remontować drogi, teraz rozbudują szkołę i postawią remizę W gminie Kolonowskie wraz z końcem sezonu letniego zakończono prace przy remontach dróg, ale nie oznacza to końca inwestycji. Na tapecie są dwa działania budo ... » więcej 2019-10-11, godz. 22:00 Ponad 150 milionów złotych pomocy suszowej trafiło do pierwszych rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce wypłaciła już ponad 150 milionów złotych pomocy dla rolników, którzy w tym roku ponieśli stra ... » więcej 2019-10-11, godz. 19:00 W Opolu dyskutują o przemyśle energetycznym W stolicy regionu trwa XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki, którego tematem przewodnim jest “Infrastruktura przyszłości w gospodarce o obiegu zamkniętym”. ... » więcej 2019-10-11, godz. 17:00 Oleski dworzec kolejowy doczeka się rewitalizacji. Zaawansowane prace potrwają do końca 2021 roku Jest decyzja o gruntownej modernizacji dworca kolejowego w Oleśnie. Wiadomo, że inwestycja finansowana z budżetu państwa będzie kosztować kilka milionów złoty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »