Radio Opole » Gospodarka
2018-12-23, 11:00 Autor: Witold Wośtak

Oświata będzie największym wydatkiem w przyszłorocznym budżecie Krapkowic

Pieniądze [fot. Pixabaya]
Pieniądze [fot. Pixabaya]
Andrzej Kasiura [fot. Marcin Skomudek]
Andrzej Kasiura [fot. Marcin Skomudek]
Jedną trzecią wydatków gminy Krapkowice stanowi oświata. W budżecie na 2019 rok założono łączne wydatki na poziomie 98 milionów złotych.
Jak mówi burmistrz Andrzej Kasiura, od momentu wprowadzenia reformy oświaty, co roku koszty związane z utrzymaniem oświaty rosną o jeden lub dwa miliony.

Do tego dochodzą wydatki związane z opieką społeczną, bieżącymi remontami dróg czy dbaniem o zieleń miejską. - Pod względem inwestycji stawiamy na zadania rozpoczęte lub współfinansowane z pieniędzy unijnych - zaznacza Kasiura.

- Przelaliśmy pierwszą pulę – prawie 2 miliony złotych – na rewitalizację mostu kolejowego w Otmęcie. 1,2 miliona złotych będzie kosztować budowa pierwszego etapu kompleksu boisk ze sztuczną nawierzchnią przy szkole podstawowej numer 4 w Otmęcie. Mamy do wykonania jeszcze kilka mniejszych zadań z budżetu obywatelskiego.

Poza tym 10 milionów złotych będzie kosztować uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Rogowie Opolskim. To zadanie jest rozłożone na dwa lata.

Burmistrz Kasiura będzie namawiać radnych, żeby wiosną zastanowić się nad hierarchią remontów dróg.

- Żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak w czasie ostatniej kadencji. Zabrakło dyskusji na komisjach, tylko widzieliśmy na sesji wrzucanie zadań drogowych, które były nie do końca przygotowane i nie do końca wyliczone pod względem kosztów. To skutkowało zatargami między radnymi a burmistrzem.

Na koniec przyszłego roku zadłużenie gminy Krapkowice będzie oscylować wokół 40 milionów złotych.
Andrzej Kasiura 1
Andrzej Kasiura 2

Gospodarka

2019-06-20, godz. 14:30 Grodkowska "cegielnia" przejdzie modernizację. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie część alejek Grodków przymierza się do kolejnego etapu rewitalizacji największego miejskiego parku. Część terenu wokół dawnej cegielni zostanie uporządkowana i doczeka się ... » więcej 2019-06-19, godz. 20:15 Obwodnica Piastowska w Opolu wykonana w około 65%. Nową trasa pojedziemy w grudniu Roboty drogowe za półmetkiem (60%), natomiast budowa mostów na poziomie 75 procent - tak stopień zaawansowania prac na Obwodnicy Piastowskiej w Opolu ocenia i ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:00 NIK przyjrzała się gospodarowaniu wodą. W naszym województwie skontrolowano gminy Nysa i Głuchołazy. Obie wypadły dobr ... Dwie skontrolowane gminy z Opolszczyzny pozytywnie wyróżniają się w raporcie Najwyższej Izby Kontroli odnośnie gospodarki wodnej. Mowa o gminie Nysa i gminie ... » więcej 2019-06-19, godz. 10:30 Umowa podpisana. W Malni rozpocznie się budowa sieci gazowej Podpisano umowę i w gminie Gogolin rozpocznie się budowa sieci gazociągu. Pierwszą miejscowością, w której pojawi się gaz będzie Malnia. Gminie udało się podp ... » więcej 2019-06-19, godz. 08:30 Dobrzeń Wielki inwestuje w drogi. Część zadań już realizuje, na część szuka pieniędzy Dobrzeń Wielki rozpoczął największą tegoroczną inwestycję drogową. To przebudowa ulicy Konopnickiej. Wymieniona zostanie podbudowa, nawierzchnia, a sama droga ... » więcej 2019-06-18, godz. 21:15 Rolnicy z całej Opolszczyzny przyjechali do Łosiowa aby poznać nowe technologie uprawy. "Dzięki temu wiemy, co stosowa ... Około 500 rolników z całej Opolszczyzny odwiedziło Łosiów, gdzie odbyła się kolejna edycja warsztatów polowych zorganizowanych przez Opolski Ośrodek Doradztwa ... » więcej 2019-06-18, godz. 19:02 Koreańska firma chemiczna zainwestuje 100 mln euro w Kędzierzynie-Koźlu. Ma wsparcie MPiT Foosung to koreańska firma chemiczna, która inwestuje w Kędzierzynie-Koźlu. W ubiegłym tygodniu kupiła prawie 20-hektarową działkę na terenach inwestycyjnych ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:15 Raport o stanie województwa opolskiego. Zarząd twierdzi, że region się bogaci a opozycja, że coś jest nie tak Mało konkretów - tak raport o stanie województwa opolskiego ocenia sejmikowa opozycja. Radni udzielili wotum zaufania (przy podziale głosów 19/9), ale członko ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:00 Opolskie chce wysłać specjalny pociąg na festiwal Pol'and'rock Województwo opolskie chce sfinansować połączenie kolejowe na festiwal Pol'and'Rock w Kostrzyniu nad Odrą. W tej chwili nie mówią ile taka ekstra usługa będzie ... » więcej 2019-06-18, godz. 15:39 Zbliża się remont dwóch kluczborskich ulic w ramach FDS. Będą utrudnienia dla kierowców Będą utrudnienia dla kierowców w Kluczborku z powodu zbliżającego się remontu ulic Powstańców Śląskich i Różanej. Według planu, prace mają rozpocząć się w pie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »