Radio Opole » Gospodarka
2018-12-16, 14:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Platforma Wirtualnych Targów, czyli dostaniesz pracę bez wychodzenia z domu

© (fot. sxc.hu)
© (fot. sxc.hu)
Platforma Wirtualnych Targów, czyli targi pracy w internecie. Pomysł, który otrzymał dotację Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki zakłada, że każdy zainteresowany wchodząc na stronę internetową na żywo będzie mógł porozmawiać z ewentualnym pracodawcą.
Pomysłodawca Ryszard Pierzchała tłumaczy, że strona tym różni się od internetowych propozycji agencji pracy, że w jednym miejscu będzie można skontaktować się z kilkudziesięcioma pracodawcami. - Polega to na tym, że będzie można porozmawiać z hostessą, a jak spodoba nam się oferta możemy złożyć swoje CV.

Zainteresowani bez wychodzenia z domu na rozmowę kwalifikacyjną dowiedzą się, czy otrzymają pracę. Jednym z projektów, który będzie realizowany na platformie ma na celu ściągnięcie do kraju Polaków, którzy wyemigrowali za pracą. W tym celu wymyślono nazwę projektu - "Powrót do niepodległej".

- Oni wchodzą na polskie strony i my tam zamieścimy reklamę tych właśnie targów. Jeśli się zainteresują a nie ukrywam, że w Polsce są w tej chwili dobre oferty pracy. Myślę, że ludzie, którzy wyjechali sprawdzili się i zatęsknili za Polską mogą się tam dowiedzieć wielu rzeczy. Na przykład przeczytać oferty a jeśli z nich skorzystają, wrócić.

Platforma Wirtualnych Targów ma oferować pracę minimum dwa razy w miesiącu. a propozycje pracodawców będą prezentowane branżowo. Wartość projektu wyniosła 560 tysięcy złotych natomiast dofinansowanie OCRG to 318 tysięcy złotych.
Ryszard Pierzchała
Ryszard Pierzchała

Gospodarka

2019-12-15, godz. 13:30 Wcześniej z kamienia, teraz asfaltowa. Prószków wyremontował ulicę Zieloną z pieniędzy FDS Wcześniej trudno było nią przejechać, a piesi musieli chodzić po trawie. Teraz już ma nową nawierzchnię, chodnik oraz zmodernizowaną kanalizację i oświetlenie… » więcej 2019-12-13, godz. 19:00 Koniec remontu DW 408. Kierowcy znów mogą przejechać między Bierawą a Korzonkiem Do użytku kierowców oddano remontowany od wiosny odcinek drogi wojewódzkiej nr 408 łączącej Kędzierzyn-Koźle z Gliwicami i autostradą A4. Przebudowano fragment… » więcej 2019-12-13, godz. 11:30 Wydatki większe od przychodów. W przyszłym roku Prószków do zbilansowania budżetu weźmie kredyt 50 milionów złotych wyniesie budżet Prószkowa w 2020 roku. Z tej puli 8,5 miliona złotych gmina chce przeznaczyć na inwestycje. W planach znalazły się zadania… » więcej 2019-12-13, godz. 08:37 Dyżur w UMWO. Tematem wpisy do BDO Sobotnie dyżury w urzędzie marszałkowskim. Pracownicy departamentu Ochrony Środowiska będą udzielać porad w temacie wpisów do bazy danych o produktach i opakowaniach… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 Studenci z LogPoint namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej Studenci namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej. Koło naukowe LogPoint zorganizowało warsztaty i wykłady dla uczniów szkół średnich z regionu… » więcej 2019-12-12, godz. 14:15 Tereny inwestycyjne w Brzegu oficjalnie w rękach nowego właściciela. "Ta transakcja da miastu wiele korzyści" Brzeska 'Zielonka' oficjalnie w rękach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Magistrat podpisał akt notarialny o sprzedaży terenu nowemu właścicielowi. » więcej 2019-12-12, godz. 12:00 Rynek startupów w Polsce rośnie - najlepszymi zarządzają magistrowie Rynek startupów w Polsce rośnie - wynika z raportu 'Polish Tech - Scene - Five Years' przygotowanego przed Fundację Startup Poland. » więcej 2019-12-12, godz. 09:58 Rusza nabór na innowacje. OCRG czeka na wnioski od 30 grudnia Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłasza ostatni w tym roku nabór na innowacje w przedsiębiorstwach. Jest skierowany do mikro, małych, średnich i dużych fi… » więcej 2019-12-11, godz. 14:00 Energetyka Cieplna Opolszczyzny stawia na odnawialne źródła energii W Opolu, Kluczborku i Strzelach Opolskich Energetyka Cieplna Opolszczyzny buduje instalacje fotowoltaiczne. Każda z nich docelowo będzie osiągać moc 24 kilowatów… » więcej 2019-12-11, godz. 10:45 OCRG proponuje dotacje na wynalazki, nawet do 1,5 miliona złotych Firmy, które pracują nad wynalazkami, mogą pozyskać od pół do półtora miliona złotych dotacji. Wnioski przyjmowane będą w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki między… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »