Radio Opole » Gospodarka
2018-12-16, 14:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Platforma Wirtualnych Targów, czyli dostaniesz pracę bez wychodzenia z domu

© (fot. sxc.hu)
© (fot. sxc.hu)
Platforma Wirtualnych Targów, czyli targi pracy w internecie. Pomysł, który otrzymał dotację Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki zakłada, że każdy zainteresowany wchodząc na stronę internetową na żywo będzie mógł porozmawiać z ewentualnym pracodawcą.
Pomysłodawca Ryszard Pierzchała tłumaczy, że strona tym różni się od internetowych propozycji agencji pracy, że w jednym miejscu będzie można skontaktować się z kilkudziesięcioma pracodawcami. - Polega to na tym, że będzie można porozmawiać z hostessą, a jak spodoba nam się oferta możemy złożyć swoje CV.

Zainteresowani bez wychodzenia z domu na rozmowę kwalifikacyjną dowiedzą się, czy otrzymają pracę. Jednym z projektów, który będzie realizowany na platformie ma na celu ściągnięcie do kraju Polaków, którzy wyemigrowali za pracą. W tym celu wymyślono nazwę projektu - "Powrót do niepodległej".

- Oni wchodzą na polskie strony i my tam zamieścimy reklamę tych właśnie targów. Jeśli się zainteresują a nie ukrywam, że w Polsce są w tej chwili dobre oferty pracy. Myślę, że ludzie, którzy wyjechali sprawdzili się i zatęsknili za Polską mogą się tam dowiedzieć wielu rzeczy. Na przykład przeczytać oferty a jeśli z nich skorzystają, wrócić.

Platforma Wirtualnych Targów ma oferować pracę minimum dwa razy w miesiącu. a propozycje pracodawców będą prezentowane branżowo. Wartość projektu wyniosła 560 tysięcy złotych natomiast dofinansowanie OCRG to 318 tysięcy złotych.
Ryszard Pierzchała
Ryszard Pierzchała

Gospodarka

2020-10-28, godz. 12:49 Oferta barów i restauracji z Opola w jednym miejscu. Ratusz uruchomił internetową bazę lokali Bazę lokali gastronomicznych oferujących jedzenie na wynos uruchomił Urząd Miasta Opola. Ofertę można znaleźć na stronie www.opole.pl. » więcej 2020-10-27, godz. 15:50 Przetarg będzie, ale później. Nowy odbiorca odpadów w gminie Ozimek zostanie wyłoniony na początku listopada Opóźni się przetarg, który ma wyłonić odbiorcę śmieci w gminie Ozimek. Oferty od dwóch firm, które wystartowały w przetargu zostaną otwarte 6 listopada… » więcej 2020-10-27, godz. 10:41 Nowe rządowe tarcze pomocowe. W planie też pomoc prawna dla przedsiębiorców Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców poszkodowanych zamknięciem biznesu w czasie pandemii. Pomoc ma dotyczyć także handlujących… » więcej 2020-10-27, godz. 09:10 GDDKiA będzie zarządcą obwodnicy Kluczborka Od nowego roku obwodnica Kluczborka trafi pod zarządzanie GDDKiA. To pokłosie podpisanego właśnie przez Ministra Infrastruktury rozporządzenia. » więcej 2020-10-27, godz. 06:00 Dwie nowe ulice w Byczynie prawie gotowe. W realizacji pomogły dotacje z budżetu państwa Dobiega końca budowa ulic: Lazara i Kwiasowskiego w Byczynie dzięki rządowym dotacjom. » więcej 2020-10-26, godz. 22:00 "Zostaliśmy zamknięci z dnia na dzień, bez szans na przygotowanie się do tej sytuacji". Opolscy restauratorzy o nowych… „Nowe obostrzenia mogą mieć dla nas bardzo poważne konsekwencje” - twierdzą właściciele lokali gastronomicznych. Od soboty (24.10) w związku z utrzymującym… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Obywatele Ukrainy to wciąż największa grupa cudzoziemców pracujących w regionie Obywatele Ukrainy to 87 procent wszystkich legalnie pracujących cudzoziemców w regionie. Opolskie placówki ZUS mają w rejestrach 18 837 cudzoziemców. To nieco… » więcej 2020-10-26, godz. 16:45 Są pieniądze na wsparcie niepełnosprawnych. Wnioski o dotacje należy składać do 6 listopada Opolski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca organizacje pozarządowe do udziału w konkursie „Pokonamy bariery'. » więcej 2020-10-26, godz. 12:15 Gazociąg Tworóg - Kędzierzyn po końcowym odbiorze Wykonawca inwestycji - firma IDS-BUD S.A. - zakończył prace związane z budową gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg - Kędzierzyn. Inwestorem projektu… » więcej 2020-10-26, godz. 09:42 Krapkowice: ostatni dzień konsultacji społecznych Dzisiaj (26.10) mija termin zgłaszania uwag i propozycji do projektu 'Programu współpracy Gminy Krapkowice w 2021 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***