Radio Opole » Gospodarka
2018-12-11, 13:45 Autor: Witold Wośtak

Burmistrz Dobrodzienia stawia na budownictwo mieszkaniowe. "Trzeba zachęcić deweloperów"

Mieszkanie [fot. Adam Niewalda]
Mieszkanie [fot. Adam Niewalda]
Andrzej Jasiński [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Jasiński [fot. Witold Wośtak]
Nowy burmistrz Dobrodzienia chce dzięki dobrej ofercie mieszkaniowej zatrzymać w mieście młodych ludzi.
Andrzej Jasiński zwraca uwagę, że mniejsze miasta nie są atrakcyjne dla deweloperów, bo nie ma tu warunków do windowania cen i dużego zysku. Chce zachęcić tę grupę inwestorów ulgami podatkowymi, a także oferując im atrakcyjny, najlepiej uzbrojony, teren.

- Mamy przykład lokalnego dewelopera, który postawił takie mieszkania i ludzie nie narzekają na wysokie ceny. Wszystkie lokale są wypełnione, a mówimy o bliźniakach, bardziej mieszkanio-domach, bo tam jest więcej pokoi. Deweloper stawia już kolejny budynek, a to oznacza, że popyt jest i da się nawet w tych warunkach.

Burmistrz dodaje, że z nowymi mieszkaniami wiąże się konieczność zapewnienia atrakcyjnych miejsc pracy. Równie duży nacisk chce więc położyć na zagospodarowanie terenów inwestycyjnych. Zaznacza, że nie chodzi tu już o branżę meblarską, z której słynie Dobrodzień.
Andrzej Jasiński

Gospodarka

2019-02-22, godz. 13:00 Gorzów Śląski wnioskuje o dotacje na kilka celów. Chodzi między innymi o klub z programu Maluch Plus Gmina Gorzów Śląski złożyła wnioski dotyczące dofinansowań wielu projektów. Magistrat zawnioskował między innymi o rządową dotację na utworzenie klubu dziecię ... » więcej 2019-02-22, godz. 09:15 Wydadzą ponad 50 milionów na modernizację oczyszczalni ścieków Prawie 52 miliony złotych będzie kosztować modernizacja czyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. To stanowi ponad połowę wartego 97 milionów projektu rozbu ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:30 Władze czekają na inwestorów, a opozycja krytykuje działania burmistrza. Co dalej z brzeską "Zielonką"? Na dzisiejszej sesji brzescy radni dyskutowali m.in. na tematy gospodarcze. Jednym z punktów porządku obrad była informacja o zagospodarowaniu terenów inwesty ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:00 Opolski ratusz ogłosił przetarg, który wyłoni operatora systemu rowerów miejskich Miasto oczekuje, że rowery będą wyposażone w komputer pokładowy i nadajnik GPS, który pozwoli zostawiać jednoślady poza stacją. Do dyspozycji opolan będzie 20 ... » więcej 2019-02-21, godz. 13:45 Lada dzień wystartuje przetarg, który wyłoni wykonawcę mieszkań w Opolu-Winowie Inwestycja prowadzona przez Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakłada budowę pięciu trzykondygnacyjnych budynków, w których powstać ma ponad 150 mi ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 Radni Korfantowa przegłosowali zmiany w budżecie. Decyzja daje zielone światło dla budowy oczyszczalni Radni Korfantowa jednogłośnie przyjęli propozycję zmiany budżetu gminy zakładającą zwiększenie wydatków na budowę oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-02-20, godz. 15:15 Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:50 Henryk Labisz najlepszym dekarzem województwa opolskiego Henryk Labisz z podopolskich Chrząstowic został nagrodzony w miniony piątek (15.02) w Łodzi podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ. » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Cisek: Chcą wypróbować emulsję do łatania spękań w drogach Jedna z firm zajmujących się naprawą dróg, zwróciła się do samorządu gminy Cisek z ofertą nowatorskiej metody łatania spękań na asfalcie. Zamiast polewania ic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »