Radio Opole » Gospodarka
2018-11-09, 11:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Branice mają wreszcie teren dla inwestorów. Gmina musi go jeszcze uzbroić

Strefa przemysłowa w Branicach powstała na ternie starej cegielni [fot. UG Branice]
Strefa przemysłowa w Branicach powstała na ternie starej cegielni [fot. UG Branice]
W Branicach powstała strefa przemysłowa. To teren o powierzchni 3,5 hektara. W przeszłości działała tu cegielnia.
Gmina blisko dwa lata starała się o taki teren. Były konsultacje i prace nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Teraz działkę jeszcze trzeba uzbroić.

- Będziemy potrzebowali na to około 1,5 miliona złotych - mówi Sebastian Baca, wójt Branic. - Nie ma innej drogi. To jest abecadło. Takimi terenami gmina musi dysponować. To powinno czekać, być przygotowane i uzbrojone pod inwestora, który powinien tylko otworzyć drzwi, wejść i zacząć budować. Nic go nie powinno interesować. Do tego dążymy w naszej polityce.

Według zapowiedzi, to pierwszy etap budowy strefy przemysłowej w Branicach. Kolejne działki dołączone do obecnej, mają dać w sumie blisko 20 hektarowy teren.

- Chcemy wykorzystać nasze doskonałe położenie - przekonuje Baca. - Nasi południowi sąsiedzi budują obwodnice Krnova. Jest już wybudowana droga ekspresowa, łącząca Opawę z Ostrawą. Średni czas przejazdu w tej chwili z Opawy do Ostravy wynosi 17 minut, czyli za 17 minut znajdujemy się na autostradzie A1. Nikt takiego położenia w naszym powiecie nie ma. Myślę, że również Opole nie jest tak dogodnie usytuowane.

Rozmowy z potencjalnymi inwestorami trwają, ale jak powiedział nam Sebastian Baca, są one niezobowiązujące.
Sebastian Baca
Sebastian Baca

Gospodarka

2018-11-17, godz. 08:30 Nowe prawo wodne wciąż pozostaje nie do końca jasne i bywa różnie interpretowane Nowe prawo wodne było jednym z tematów jesiennej konferencji Rybackiej Lokalnej Grupy Działania 'Opolszczyzna' w niemodlińskim ośrodku kultury. » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 Opolskie w krajowej czołówce hodowli karpia. Mimo najmniejszej powierzchni stawów Województwo opolskie jest liderem w Polsce pod względem wydajności hodowli karpia. Oznacza to największą liczbę kilogramów ryby na jeden hektar. » więcej 2018-11-16, godz. 14:00 Prudnik: przyszłoroczne inwestycje powiatu ograniczą m.in. rosnące wydatki na oświatę Mniejsze dochody i mniejszy zakres inwestycji niż w tym roku. Taki w ogólnym zarysie jest projekt przyszłorocznego budżetu powiatu prudnickiego. Do połowy lis ... » więcej 2018-11-16, godz. 09:29 Niebieskie pojemniki na makulaturę pojawią się za kilka miesięcy w Opolu Szykują się zmiany w segregacji odpadów w Opolu. W kwietniu przyszłego roku obok żółtych, brązowych, czy czarnych pojemników na śmieci, staną także niebieskie ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Mieszkańcy Głuchołaz korzystają z dotacji na usuwanie azbestu. "Niektórzy liczą, że gmina sfinansuje też nowy dach" Właściciele prawie 140 obiektów znajdujących się na terenie gminy Głuchołazy skorzystali jak dotąd z gminnego programu dofinansowania utylizacji azbestu. » więcej 2018-11-15, godz. 10:30 Kędzierzyn-Koźle gości przedsiębiorców i inwestorów na specjalnej konferencji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to cykl spotkań, szkoleń i prelekcji skierowanych do przedsiębiorców i inwestorów. Zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozi ... » więcej 2018-11-15, godz. 07:00 Włodarze Krapkowic chcą skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Na początek jeden lub dwa budynki Gmina Krapkowice szykuje się do udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus. We wrześniu tego roku zmieniły się zasady i teraz można korzystać z programu jed ... » więcej 2018-11-14, godz. 17:36 KRUS podsumował konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Opolszczyzna na czele Opolszczyzna ma najniższy wskaźnik wypadków w rolnictwie w kraju. Tak wynika z analiz prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. KRUS podsu ... » więcej 2018-11-14, godz. 14:02 Opole znów z rekordowym budżetem. Miasto pół miliarda złotych przeznaczy na inwestycje 1,333 miliarda złotych - to budżet Opola na 2019 rok. Oznacza to kolejny finansowy rekord miasta. Budżet 2019 względem tegorocznego będzie większy o blisko 20 ... » więcej 2018-11-14, godz. 11:00 Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości W Opolu to wydarzenie odbywa się pod hasłem 'Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »