Radio Opole » Gospodarka
2018-10-12, 09:29 Autor: Bogusław Kalisz

Opolszczyzna prezentowała swoje tereny inwestycyjne na targach w Monachium

Krzysztof Drynda [fot. Justyna Krzyżanowska]
Krzysztof Drynda [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Targi Nieruchomości i Inwestycji w Monachium to największa tego typu impreza w Europie. Szukamy różnych możliwości zaprezentowania naszych terenów w Opolu - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osady" Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
- Naszym klientem nie byli inni wystawcy, dla nas ważni byli między innymi pośrednicy w handlu gruntami czy firmy consultingowe - dodaje gość RO.

- Tysiące ludzi, którzy się tam przewijają, szukają możliwości do lokowania swojego kapitału, do rozwoju swojego biznesu. Mieliśmy okazję odbyć na prawdę wiele interesujących rozmów, które być może będą skutkować tym, że w przyszłości pojawią się nowi inwestorzy. Często jest tak, że jak się jedzie na targi to firmy, które się wystawiają na targach chcą między sobą kooperować. Naszym klientem nie byli inni wystawcy, poza nielicznymi wyjątkami - mówi Drynda.

- Podczas targów przyszli inwestorzy pytają nie tylko o ceny nieruchomości, ale także jak wygląda rynek pracy w Polsce. Często padają pytania bardzo konkretne - dodaje Drynda. Na targach w Monachium swoje tereny prezentowała z kraju tylko Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Być może dlatego, że udział w targach nie jest tani - dodaje gość Radia Opole.
Krzysztof Drynda

Gospodarka

2018-10-16, godz. 13:30 O ułatwieniach dla małych przedsiębiorców Czy Konstytucja Biznesu ułatwi życie małym przedsiębiorcom? O tym oraz o zmianach prawnych związanych z prowadzeniem firmy dyskutowali przedsiębiorcy i urzędn ... » więcej 2018-10-16, godz. 11:45 Po Opolszczyźnie będzie jeździł pociąg imienia Bohdana Stanisława Sołtysa Podpułkownik Bohdan Stanisław Sołtys został patronem pociągu POLREGIO w województwie opolskim. Spośród biogramów 100 osób, które przyczyniły się do odzyskania ... » więcej 2018-10-15, godz. 16:10 Obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla będzie gotowa w 2022 roku. W podpisaniu umowy wziął udział minister infrastruktury To już pewne - powstanie obwodnica północna dla Kędzierzyna-Koźla. Nowa droga, o długości prawie 15 kilometrów, ma być gotowa w 2022 roku. Trasa odciąży ruch ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:00 W Opolu powstaje najnowocześniejsza serwerownia w tej części kraju Budowa Budynku Wysokich Technologi IT w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu jest na półmetku. W tym obiekcie powstaje najbezpieczniejsza serwerownia w tej c ... » więcej 2018-10-13, godz. 13:30 Nyska PWSZ podpisała porozumienie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. "Mamy ambitny plan zostania doliną krzemo ... PWSZ w Nysie będzie współpracować z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Przy okazji oficjalnej inauguracji roku akademickiego podpisano umowę, porozumien ... » więcej 2018-10-12, godz. 18:19 Budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla pewna. Na podpisanie umowy przyjedzie minister infrastruktury Umowa na budowę obwodnicy Kędzierzyna-Koźla będzie podpisana w najbliższy poniedziałek, 15 października.Inwestycji wartej 220 milionów złotych podejmie się ko ... » więcej 2018-10-12, godz. 16:15 Agrofestiwal a na nim zwierzęta hodowlane, występy artystyczne i pokazy kulinarne znanych kucharzy Ponad 800 dużych i małych zwierząt hodowlanych, a poza nimi występy artystyczne, muzyczne, kabaretowe i inne. Tak zapowiada się agrofestiwal w Zakrzowie. » więcej 2018-10-12, godz. 12:49 Firma Capgemini poszukuje pracowników Trwa ogólnopolska kampania rekrutacyjna do firmy Capgemini „Open for Open Minds”. » więcej 2018-10-11, godz. 17:18 Ponad 1,5 miliona złotych dostały cztery opolskie szpitale na sprzęt do ratowania dzieci Umowy o dofinansowanie dla czterech opolskich szpitali podpisano w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Wsparcie z Ministerstwa Zdrowia trafi na szpitalne oddziały ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »