Radio Opole » Gospodarka
2018-07-28, 12:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Będzie estetyczniej i oszczędniej. Dwa budynki w Wołczynie poddane termomodernizacji

Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Sienkiewicza w Wołczynie [fot. UM w Wołczynie]
Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Sienkiewicza w Wołczynie [fot. UM w Wołczynie]
Miejsko-gminna biblioteka oraz sala gimnastyczna i świetlica Szkoły Podstawowej nr 1 - budynki tych wołczyńskich instytucji zostały poddane termomodernizacji. Pierwsza inwestycja ma być gotowa w sierpniu, druga we wrześniu.
W budynku biblioteki wymieniana jest cała instalacja na gazową. Wymienione zostaną również grzejniki, okna oraz docieplona zostanie elewacja.

- W tym gmachu swoje siedziby mają również stowarzyszenia i dwa oddziały przedszkolne, także jest on mocno eksploatowany - mówi Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna. - Jest to obiekt, który jest bardzo często wykorzystywany. Uczniowie, mieszkańcy, ale nie tylko. Tam jest siedziba Klubu Seniora, ale też innych organizacji pozarządowych, jak Związku Nauczycielstwa Polskiego, zespołu Wrzos, czy klubu karate.

Sala gimnastyczna oraz świetlica SP nr 1 są ocieplane. Wymieniany jest stropodach, pokrycie dachowe oraz okna.

- Podczas prac ujawniły się pewne rzeczy, które musieliśmy wykonać - przekonuje Wiącek. - W trakcie tejże przebudowy, odkrywaniu dach, więźby dachowej. Także będą roboty dodatkowe i będzie nieco droższa. Jednak jesteśmy umówieni z inwestorem i ta inwestycja na pewno będzie zakończona do końca września tego roku.

Obie inwestycje kosztować będą około 1 miliona 100 tysięcy złotych. 65 proc. stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
Leszek Wiącek
Leszek Wiącek

Gospodarka

2018-12-16, godz. 17:00 Kończą budowę chodnika. Chcą zdążyć przed świętami Mimo zimy drogowcy kończą jeszcze ostatnie inwestycje. W Kędzierzynie-Koźlu na finiszu jest remont chodnika przy ul. Powstańców Śląskich. Chodzi o fragment od ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Platforma Wirtualnych Targów, czyli dostaniesz pracę bez wychodzenia z domu Platforma Wirtualnych Targów, czyli targi pracy w internecie. Pomysł, który otrzymał dotację Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki zakłada, że każdy zainteres ... » więcej 2018-12-16, godz. 08:00 W listopadzie bezrobocie w powiecie głubczyckim spadło, ale minimalnie. To historyczny rezultat Niewielki, ale jednak spadek. Po raz pierwszy w historii Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach w listopadzie zmalało bezrobocie. W ubiegłym miesiącu w pośred ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:45 Wybuchowy Explomet skorzystał z pieniędzy na innowacje. Ma zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju Opolska firma Explomet uruchomiła zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju. Obiekt ma stwarzać nowe możliwości wykonywania technologii stowarzyszonych ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 "Stop szarej strefie". Pod lupą kontrolerów tym razem znalazły się kluby nocne i targowisko Mandaty na łączną kwotę 3,5 tysiąca złotych to efekt kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w klubach nocnych w po ... » więcej 2018-12-15, godz. 10:30 Budżet powiatu strzeleckiego na rok 2019: dużo inwestycji, ale pieniędzy za mało Znany jest już kształt budżetu powiatu strzeleckiego na przyszły rok. Do kasy starostwa wpłynie 90 mln zł, wydać trzeba będzie o 7 mln więcej. Dziurę budżetow ... » więcej 2018-12-14, godz. 21:00 Arriva: decyzja o rezygnacji z kursowania autobusów podtrzymana. Wicemarszałek: nie oznacza to, że transport publiczny ... Firma autobusowa Arriva 30 czerwca przyszłego roku wycofuje się z kursowania w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i prudnickim. Dzisiaj (14.12) na temat decyz ... » więcej 2018-12-14, godz. 18:30 Gdyby nie pomoc unijna, nie byłoby remontów dróg czy szkół. Jak Opolszczyzna wykorzystała pieniądze z Brukseli? Z 4 miliardów złotych, które województwo opolskie otrzymało z Unii Europejskiej, blisko 1,5 mld złotych wypłacono już samorządom i firmom, a na drugie tyle po ... » więcej 2018-12-14, godz. 15:00 Zakład UFI Filters w Opolu otwarty. Produkcja testowa ruszy w czerwcu UFI Filters otworzył nowy zakład produkujący wymienniki ciepła w samochodach. Firma wybudowała halę produkcyjną o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych na ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:47 Gmina Pokój rozwija się dzięki unijnym dotacjom Niewielka gmina Pokój posiadając mały budżet, aby rozwijać się musi sięgać po pieniądze unijne. Samorząd realizuje łącznie kilkadziesiąt projektów z dofinanso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »