Radio Opole » Gospodarka
2018-07-28, 12:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Będzie estetyczniej i oszczędniej. Dwa budynki w Wołczynie poddane termomodernizacji

Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Sienkiewicza w Wołczynie [fot. UM w Wołczynie]
Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Sienkiewicza w Wołczynie [fot. UM w Wołczynie]
Miejsko-gminna biblioteka oraz sala gimnastyczna i świetlica Szkoły Podstawowej nr 1 - budynki tych wołczyńskich instytucji zostały poddane termomodernizacji. Pierwsza inwestycja ma być gotowa w sierpniu, druga we wrześniu.
W budynku biblioteki wymieniana jest cała instalacja na gazową. Wymienione zostaną również grzejniki, okna oraz docieplona zostanie elewacja.

- W tym gmachu swoje siedziby mają również stowarzyszenia i dwa oddziały przedszkolne, także jest on mocno eksploatowany - mówi Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna. - Jest to obiekt, który jest bardzo często wykorzystywany. Uczniowie, mieszkańcy, ale nie tylko. Tam jest siedziba Klubu Seniora, ale też innych organizacji pozarządowych, jak Związku Nauczycielstwa Polskiego, zespołu Wrzos, czy klubu karate.

Sala gimnastyczna oraz świetlica SP nr 1 są ocieplane. Wymieniany jest stropodach, pokrycie dachowe oraz okna.

- Podczas prac ujawniły się pewne rzeczy, które musieliśmy wykonać - przekonuje Wiącek. - W trakcie tejże przebudowy, odkrywaniu dach, więźby dachowej. Także będą roboty dodatkowe i będzie nieco droższa. Jednak jesteśmy umówieni z inwestorem i ta inwestycja na pewno będzie zakończona do końca września tego roku.

Obie inwestycje kosztować będą około 1 miliona 100 tysięcy złotych. 65 proc. stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
Leszek Wiącek
Leszek Wiącek

Gospodarka

2020-02-15, godz. 14:00 Dwie dotacje, a trzy budynki będą wyremontowane Dzięki unijnym dotacjom trzy budynki w gminie Strzeleczki przejdą gruntowne remonty. Będą ocieplone, wymienione zostaną dachy oraz piece. Dzięki temu w przyszłości… » więcej 2020-02-15, godz. 10:30 Głubczyckie starostwo planuje w tym roku jedną inwestycję. Główne siły budżetowe skierowane na spłatę zadłużeń - Ten rok finansowo będzie ostrożny i zachowawczy - tak tegoroczne założenia budżetowe powiatu głubczyckiego określa starosta Piotr Soczyński. Jedyna zaplanowana… » więcej 2020-02-15, godz. 07:30 Kędzierzyn-Koźle: będzie remont kolejnej ważnej drogi na osiedlu Piastów Ulica Królowej Jadwigi na osiedlu Piastów w Kędzierzynie-Koźlu przejdzie solidny remont. Dzięki temu powstanie też wiele nowych miejsc parkingowych. W najbliższych… » więcej 2020-02-14, godz. 19:00 Czy Prószków stoi przed zagrożeniem skażenia środowiska? Konieczna rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków Prószków szykuje się do rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków. Inwestycja jest priorytetem z kilku względów: ekologicznych, możliwości technicznych obecnej… » więcej 2020-02-13, godz. 20:00 Mniej pieniędzy konsekwencją słabej frekwencji. Głubczyce obniżają wkład na budżet obywatelski Z 300 na 100 tysięcy złotych zmniejszona zostanie pula tegorocznego budżetu obywatelskiego w Głubczycach. Mniej pieniędzy oznacza również mniejszy wybór. » więcej 2020-02-13, godz. 16:00 Wody Polskie szukają firmy, która podejmie się rozbudowy polderu Żelazna. Otwarcie kopert jeszcze w lutym Przetarg na przebudowę polderu Żelazna ogłosiło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. » więcej 2020-02-13, godz. 15:00 Trzej nowi inwestorzy zainteresowani strefą pod Ujazdem W kwietniu ma się rozpocząć w strefie ekonomicznej pod Ujazdem budowa fabryki folii biodegradowalnych, a już kolejni inwestorzy pukają do drzwi urzędu gminy i… » więcej 2020-02-13, godz. 13:15 Ruch na Odrzańskiej Drodze Wodnej spory, ale nie ma już barek z węglem W ubiegłym roku Odrzańską Drogą Wodną nie przepłynęła ani jedna barka z węglem. Za to coraz więcej pływa statków wycieczkowych oraz mniejszych jednostek rekreacyjnych… » więcej 2020-02-12, godz. 20:09 Tym razem przetarg na budowę Pomologii ma zostać sfinalizowany. Firma musi tylko uzupełnić dokumenty Uniwersytet Opolski jest coraz bliżej wyłonienia wykonawcy budowy Centrum Badawczego w Prószkowie, zwanego potocznie Pomologią. Przetarg na budowę laboratoriów… » więcej 2020-02-12, godz. 15:29 Możliwa druga podwyżka za wywóz odpadów w Kietrzu. Kluczowy bilans stycznia 15 złotych od osoby - tyle mieszkańcy Kietrza płacą od nowego roku za odbiór segregowanych odpadów. To wzrost o pięć złotych w porównaniu do stawek z 2019 rok… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »