Radio Opole » Gospodarka
2018-07-28, 12:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Będzie estetyczniej i oszczędniej. Dwa budynki w Wołczynie poddane termomodernizacji

Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Sienkiewicza w Wołczynie [fot. UM w Wołczynie]
Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Sienkiewicza w Wołczynie [fot. UM w Wołczynie]
Miejsko-gminna biblioteka oraz sala gimnastyczna i świetlica Szkoły Podstawowej nr 1 - budynki tych wołczyńskich instytucji zostały poddane termomodernizacji. Pierwsza inwestycja ma być gotowa w sierpniu, druga we wrześniu.
W budynku biblioteki wymieniana jest cała instalacja na gazową. Wymienione zostaną również grzejniki, okna oraz docieplona zostanie elewacja.

- W tym gmachu swoje siedziby mają również stowarzyszenia i dwa oddziały przedszkolne, także jest on mocno eksploatowany - mówi Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna. - Jest to obiekt, który jest bardzo często wykorzystywany. Uczniowie, mieszkańcy, ale nie tylko. Tam jest siedziba Klubu Seniora, ale też innych organizacji pozarządowych, jak Związku Nauczycielstwa Polskiego, zespołu Wrzos, czy klubu karate.

Sala gimnastyczna oraz świetlica SP nr 1 są ocieplane. Wymieniany jest stropodach, pokrycie dachowe oraz okna.

- Podczas prac ujawniły się pewne rzeczy, które musieliśmy wykonać - przekonuje Wiącek. - W trakcie tejże przebudowy, odkrywaniu dach, więźby dachowej. Także będą roboty dodatkowe i będzie nieco droższa. Jednak jesteśmy umówieni z inwestorem i ta inwestycja na pewno będzie zakończona do końca września tego roku.

Obie inwestycje kosztować będą około 1 miliona 100 tysięcy złotych. 65 proc. stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
Leszek Wiącek
Leszek Wiącek

Gospodarka

2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Czas przetargów. Opolskie starostwo czeka na rozstrzygnięcia i rozpoczęcie prac na dwóch odcinkach dróg Starostwo Powiatowe w Opolu przygotowuje się do remontu dwóch dróg. Jeden zostanie przeprowadzony w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin, drugi w miejscowości W ... » więcej 2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »