Radio Opole » Gospodarka
2018-07-17, 11:45 Autor: Maciej Stępień

Nowy amfiteatr rośnie w oczach. Brzeg inwestuje w legendarny obiekt

Modernizacja brzeskiego amfiteatru zakończy się najpóźniej końcem września [fot. UM Brzeg]
Modernizacja brzeskiego amfiteatru zakończy się najpóźniej końcem września [fot. UM Brzeg]
Brzeski amfiteatr w latach 70 i 80 był miejscem, który przyciągał tysiące mieszkańców. Koncerty, występy artystyczne, a także telewizyjny turniej miast – to imprezy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Po kilkudziesięciu latach samorząd zdecydował się na gruntowną modernizację obiektu. Choć to wciąż plac budowy, to mieszkańcy spacerujący po Parku Chrobrego już mogą zobaczyć zarys nowych obiektów. Amfiteatr za kilka tygodni ma być gotowy.
- Zgodnie z zapisami z urzędem marszałkowskim mamy obowiązek zapłacenia ostatniej faktury pod koniec września - mówi Radiu Opole Bartłomiej Kostrzewa, wiceburmistrz Brzegu. – Wydaje się, że w tym terminie te inwestycje zostaną zrealizowane. W amfiteatrze spodziewamy się drobnych opóźnień, ale nie będą one znaczące.

Dodajmy, że inwestycja kosztuje ponad 4,5 mln złotych i jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pod koniec września w zmodernizowanym amfiteatrze ma się odbyć duża impreza plenerowa.
Bartłomiej Kostrzewa

Gospodarka

2018-11-18, godz. 18:30 NFZ ma dodatkowe pieniądze na doposażanie związane z elektronicznymi zwolnieniami lekarskimi 1,35 miliona złotych ma do rozdysponowania opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na podnoszenie kompetencji w zakresie elektronicznych zwolnień lekarski ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Promują karpia, bo chcą zachęcić do jedzenia tej ryby nie tylko w Wigilię Na promocję karpia stawia Rybacka Lokalna Grupa Działania 'Opolszczyzna' i gmina Niemodlin. Statystyki mówią jasno: 85 procent ogólnej sprzedaży tej ryby doty ... » więcej 2018-11-17, godz. 08:30 Nowe prawo wodne wciąż pozostaje nie do końca jasne i bywa różnie interpretowane Nowe prawo wodne było jednym z tematów jesiennej konferencji Rybackiej Lokalnej Grupy Działania 'Opolszczyzna' w niemodlińskim ośrodku kultury. » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 Opolskie w krajowej czołówce hodowli karpia. Mimo najmniejszej powierzchni stawów Województwo opolskie jest liderem w Polsce pod względem wydajności hodowli karpia. Oznacza to największą liczbę kilogramów ryby na jeden hektar. » więcej 2018-11-16, godz. 14:00 Prudnik: przyszłoroczne inwestycje powiatu ograniczą m.in. rosnące wydatki na oświatę Mniejsze dochody i mniejszy zakres inwestycji niż w tym roku. Taki w ogólnym zarysie jest projekt przyszłorocznego budżetu powiatu prudnickiego. Do połowy lis ... » więcej 2018-11-16, godz. 09:29 Niebieskie pojemniki na makulaturę pojawią się za kilka miesięcy w Opolu Szykują się zmiany w segregacji odpadów w Opolu. W kwietniu przyszłego roku obok żółtych, brązowych, czy czarnych pojemników na śmieci, staną także niebieskie ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Mieszkańcy Głuchołaz korzystają z dotacji na usuwanie azbestu. "Niektórzy liczą, że gmina sfinansuje też nowy dach" Właściciele prawie 140 obiektów znajdujących się na terenie gminy Głuchołazy skorzystali jak dotąd z gminnego programu dofinansowania utylizacji azbestu. » więcej 2018-11-15, godz. 10:30 Kędzierzyn-Koźle gości przedsiębiorców i inwestorów na specjalnej konferencji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to cykl spotkań, szkoleń i prelekcji skierowanych do przedsiębiorców i inwestorów. Zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozi ... » więcej 2018-11-15, godz. 07:00 Włodarze Krapkowic chcą skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Na początek jeden lub dwa budynki Gmina Krapkowice szykuje się do udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus. We wrześniu tego roku zmieniły się zasady i teraz można korzystać z programu jed ... » więcej 2018-11-14, godz. 17:36 KRUS podsumował konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Opolszczyzna na czele Opolszczyzna ma najniższy wskaźnik wypadków w rolnictwie w kraju. Tak wynika z analiz prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. KRUS podsu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »