Radio Opole » Gospodarka
2018-06-07, 20:30 Autor: Witold Wośtak

Rozkopują DW 416 w Rzepczach. Odcinek jest w fatalnym stanie, ma być bezpieczniej

DW 416 w miejscowości Rzepcze [fot. Witold Wośtak]
DW 416 w miejscowości Rzepcze [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczęcie remontu DW 416 w miejscowości Rzepcze [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczęcie remontu DW 416 w miejscowości Rzepcze [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczęcie remontu DW 416 w miejscowości Rzepcze [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczęcie remontu DW 416 w miejscowości Rzepcze [fot. Witold Wośtak]
Ruszyła rozbudowa 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 416 w miejscowości Rzepcze (gmina Głogówek). Dwuetapowa inwestycja potrwa nie dłużej niż do końca przyszłego roku.
Ruch będzie prowadzony, mimo utrudnień, ale w momencie wymiany nawierzchni drogę trzeba będzie zamknąć.

Jak mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu, droga tylko pozornie wygląda dobrze. - Prace były prowadzone tutaj na bieżąco, natomiast droga jest niestety w fatalnym stanie. Jej konstrukcja pozostaje już naruszona trwale. Poza tym są koleiny, których nie da się naprawić w inny sposób, niż budując drogę od nowa. Technicznie droga jest więc wyeksploatowana i zużyta na tyle, że zapadła decyzja o przebudowie całości.

Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, dodaje, że bardzo ważna jest poprawa bezpieczeństwa na remontowanym odcinku. - Szczerze mówiąc, z autopsji wiem, że mieszkańcy często narzekają na przebudowy, bo lepszy stan drogi skłania kierowców do większej fantazji, czyli jazdy przez miejscowość z większą prędkością. Właśnie dlatego oprócz doświetlonych przejść dla pieszych, oprócz zatok autobusowych, ciągu pieszo-rowerowego oraz chodnika, będzie również wyspa spowalniająca.

Z kolei Andrzej Kałamarz, burmistrz Głogówka, przyznaje, że mieszkańcy od lat mówili o niewystarczającym poziomie bezpieczeństwa. - Zwracali uwagę, że ta droga jest ogromnym zagrożeniem dla mieszkańców, bo na przykład nie było chodnika. Od wielu lat staraliśmy się o tę inwestycję, ale zdajemy sobie sprawę, ile jest podobnych punktów i miejscowości na Opolszczyźnie. Czekaliśmy cierpliwie, aż urząd marszałkowski pozyska odpowiednio dużo pieniędzy i zrealizuje to zadanie.

Mieszkanki cieszą się przede wszystkim z budowy 700 metrów chodnika i ścieżki rowerowej. Ich zdaniem, dotychczas brakowało bezpiecznych pasów i ich oświetlenia, aby zapewnić pieszym spokojne przejście. Uważają, że remont przyniesie korzyść dla coraz bardziej aktywnych seniorów, którzy będą mogli bezpiecznie chodzić i jeździć na rowerach.

Koszt tej inwestycji przekracza 7 milionów 250 tysięcy złotych.
Bartłomiej Horaczuk
Szymon Ogłaza
Andrzej Kałamarz
Mieszkanki

Gospodarka

2019-02-20, godz. 21:00 Radni Korfantowa przegłosowali zmiany w budżecie. Decyzja daje zielone światło dla budowy oczyszczalni Radni Korfantowa jednogłośnie przyjęli propozycję zmiany budżetu gminy zakładającą zwiększenie wydatków na budowę oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-02-20, godz. 15:15 Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:50 Henryk Labisz najlepszym dekarzem województwa opolskiego Henryk Labisz z podopolskich Chrząstowic został nagrodzony w miniony piątek (15.02) w Łodzi podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ. » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Cisek: Chcą wypróbować emulsję do łatania spękań w drogach Jedna z firm zajmujących się naprawą dróg, zwróciła się do samorządu gminy Cisek z ofertą nowatorskiej metody łatania spękań na asfalcie. Zamiast polewania ic ... » więcej 2019-02-19, godz. 14:04 Olszanka stawia na drogi. Szykują się większe i mniejsze inwestycje Po wielu latach starań mieszkańcy Janowa doczekają się gruntownej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 462. Władze Olszanki współfinansują te inwestycje. Ponadto ... » więcej 2019-02-18, godz. 16:15 Nieskanalizowane wioski stanowią problem gminy Prudnik Po kilku latach dyskusji i szukania pieniędzy ruszy budowa kanalizacji wsi Szybowice w gminie Prudnik. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 13 mln złoty ... » więcej 2019-02-18, godz. 13:00 W pierwszym półroczu gotowa będzie obwodnica Malni i Choruli Prace przy budowie obwodnicy Malni i Choruli są już bardzo zaawansowane. Mieszkańcy Gogolina dopingują drogowców, bo liczą na jak najszybsze otwarcie tej drog ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:07 Rusza budowa sieci gazowej w gminie Ujazd Rozpoczyna się proces gazyfikacji miejscowości gminy Ujazd. Najpierw sieć pojawi się w miejscowościach położonych niedaleko dróg krajowych i wojewódzkich, w n ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:25 Waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca ZUS wypłaci wyższe świadczenia Od marca najniższe emerytury wzrosną o 70 złotych i wyniosą 1100 złotych brutto. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wskaźnik waloryzac ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:30 Gmina Wołczyn stara się o koncesję na eksploatację złóż solankowych Gruby segregator dokumentów musi przygotować gmina Wołczyn, zanim wybuduje tężnię. Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przystąpiły trzy firmy i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »