Radio Opole » Gospodarka
2016-09-08, 08:00 Autor: Kamila Besz

Partnerstwo drogowe. Kietrz dofinansuje remonty dróg powiatowych i wojewódzkiej

DW 416 w Kietrzu może doczekać się remontu. [fot. Kamila Besz]
DW 416 w Kietrzu może doczekać się remontu. [fot. Kamila Besz]
Gmina Kietrz wchodzi we współpracę z powiatem głubczyckim i z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Opolu. - Będzie partycypowała w kosztach remontów dróg powiatowych i drogi wojewódzkiej, które przebiegają przez jej teren – zapowiada burmistrz Kietrza Krzysztof Łobos.
- Województwo planuje generalny remont DW 416, która jest kietrzańską bolączką - mówi Łobos. - Remont ma przebiegać od skrzyżowania ulic Długa - Niepodległości - Traugutta do granicy z województwem śląskim. To wymusza na nas pójście w kierunku kosztownej inwestycji, ale mamy nadzieję, że dzięki temu wszyscy za parę lat odetchną - dodaje.

Także drogi powiatowe zostaną ulepszone przy udziale budżetu gminy Kietrz. W tym przypadku chodzi o dwa odcinki: pierwszy od skrzyżowania Włodzienin - Branice przez Wojnowice do skrzyżowania w Nowej Cerekwi i drugi - droga Czerwonków - Kietrz.

W pierwszym przypadku chodzi inwestycję wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

- W drugim to partycypacja w kosztach od miliona do minimum kilkuset tysięcy brutto, to zależy od wyników przetargu - tłumaczy Łobos.

Burmistrz zaznaczał, że na te remonty społeczność gminy czekała od dawna. Przy remoncie drogi wojewódzkiej biegnącej ulicą Raciborską liftingu doczeka się również jej bezpośrednie otoczenie – pobocze i chodniki.
Krzysztof Łobos - cz.1
Krzysztof Łobos - cz.2

Gospodarka

2019-04-22, godz. 10:00 PWSZ w Nysie ambasadą urzędu marszałkowskiego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma wspierać urząd marszałkowski w przyciąganiu inwestorów. Według podpisanego porozumienia między Opolskim Centrum Ro ... » więcej 2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »