Radio Opole » Gospodarka
2016-02-18, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Działki budowlane w Brzegu cieszą się sporym zainteresowaniem

W ubiegłym roku ukończono częśc inwestycji drogowych na osiedlu Tivoli [fot. UM Brzeg]
W ubiegłym roku ukończono częśc inwestycji drogowych na osiedlu Tivoli [fot. UM Brzeg]
Miasto od kilku lat sprzedaje grunty w okolicach ulicy Lompy i Zielonej. Osiedle Tivoli rośnie w oczach, a nieruchomości są ciągle dozbrajane w media i nowe drogi. Do tej pory sprzedano już kilkadziesiąt działek, teraz miasto ogłasza przetarg na ostatnie pięć.
Tomasz Dragan, rzecznik miasta tłumaczy, o które grunty chodzi.

- Mówimy o terenach przy ulicy Malinowej i Jagodowej. To oczywiście ulicy nowo projektowane, ich w rzeczywistości jeszcze nie ma. To właśnie tam sprzedajemy działki pod zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą.

Urzędnicy dodają, że grunty są na bieżąco dozbrajane.

- Wodociągi tam ciągle pracują, to podstawowe uzbrojenie tych terenów. Nieruchomości mogą również liczyć na pozostałe media. Warto jednak u nas zainwestować, ponieważ to ostatnie grunty wystawiane na sprzedaż. Być może miasto w tym rejonie wytyczy kolejne działki, ale to daleka przyszłość – wyjaśnia Dragan.

Ceny działek wahają się od 7 do 10 tysięcy złotych za ar.
Tomasz Dragan

Gospodarka

2019-03-25, godz. 14:00 Rozpoczynają się konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla Ruszają konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała spotkania z mieszkańcami Lenartowi ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:45 Niemodlin rozpoczął największą drogową inwestycję w tym roku Rozpoczęła się przebudowa ulicy Lwowskiej w Niemodlinie. Na odcinku 900 metrów drogowcy wymienią nawierzchnię i zamontują oświetlenie. Dodatkowo wzdłuż ulicy ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:10 Budżet województwa wesprze finansowo organizacje społeczne, które dotychczas nie mogły pozyskiwać dofinansowania na lo ... Organizacjom pozarządowym z Opolszczyzny będzie łatwiej sięgać po unijne fundusze. Pomocne w tym będą pieniądze z budżetu samorządu województwa. Dla wielu org ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:00 Więcej ścieżek rowerowych będzie w Tułowicach Od Małych Tułowic i Ligoty Tułowickiej do samego centrum gminy, czyli dworca kolejowego. Tułowice rozbudowują swoją sieć ścieżek pieszo-rowerowych. » więcej 2019-03-22, godz. 12:28 W Walcach powstanie pierwszy w gminie żłobek Milion złotych ma kosztować budowa żłobka z Walcach. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. 640 tysięcy samorząd otrzymał z programu rządowego Maluch Plus ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:41 Wody w Polsce będzie coraz mniej. W pierwszej kolejności wpłynie to na uprawy 0,6% wody na naszej planecie nadaje się do picia. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody, a eksperci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie alar ... » więcej 2019-03-22, godz. 08:53 17 tysięcy złotych co miesiąc - to najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Najniższa to 40 groszy Ponad 17 tysięcy złotych emerytury otrzymuje każdego miesiąca jeden z mieszkańców Opola z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta suma plasuje go na podium zestaw ... » więcej 2019-03-21, godz. 18:00 Otmuchów stawia na LEDy. W przyszłym roku z ulic wszystkich miejscowości w gminie znikną lampy sodowe Otmuchów chce zmodernizować uliczne oświetlenie. Do połowy przyszłego roku, wszystkie lampy sodowe na przydrożnych latarniach w gminie, mają zostać zastąpione ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:00 Nie ma wstępu do kluczborskiego Parku Dzierżona. Rewitalizacja potrwa do września Kluczborski Park Dzierżona zamienił się w plac budowy na czas rewitalizacji. Teren przy ulicy Byczyńskiej został zabezpieczony i ogrodzony siatką. » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o pona ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »