Radio Opole » Sport i turystyka
2019-09-26, 19:23 Autor: Jan Poniatyszyn

Jarnołtówek: miejscowe stowarzyszenie wybudowało szkole wielofunkcyjne boisko

Boisko Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek [zdj. Jan Poniatyszyn]
Boisko Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek [zdj. Jan Poniatyszyn]
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców wioski i wsparciu finansowemu gminy powstało szkolne boisko w Jarnołtówku. Jego budowa zajęła kilka lat i prowadzona była etapami. M.in. dwa lata trwała batalia z Tauronem o przesunięcie słupa sieci energetycznej.
- Zwieńczeniem tej inwestycji była budowa ogrodzenia wokół boiska - mówi Józef Śmigla, dyrektor szkoły w Jarnołtówku. – Nasze boisko jest wielofunkcyjne. Uczniowie mogą grać tutaj w piłkę nożną, siatkową i koszykówkę. Nawierzchnia jest z takiej specjalnej gumy poliuretanowej, która zabezpiecza stawy skokowe. Sport uprawia się bezpiecznie. Od strony rzeki założone są czterometrowe piłkołapy. Także dzieci mają pełny komfort.

- To boisko pozwala nam się wybiegać i uprawiać różne sporty. Jest to dla nas radość, bo mamy miejsce, gdzie możemy razem aktywnie spędzać czas. Boisko jest czymś fajnym. Mogę tutaj z kolegami pograć w piłkę – zachwalają uczniowie szkoły.

Tamtejszą podstawówkę prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jarnołtówek. Na budowę boiska zgromadziło 137 tysięcy złotych. Dofinansowanie z programu inicjatyw lokalnych gminy Głuchołazy wyniosło 43 tysiące złotych.
Józef Śmigla
Uczniowie z Jarnołtówka

Sport i turystyka

2019-12-12, godz. 20:00 Kolejarz Opole z licencją na sezon 2020 Główna Komisja Sportu Żużlowego przyznała ligowe licencje na przyszły rok. Przepustkę na starty z centrali otrzymał Kolejarz Opole. » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Pierwszoklasiści z Opola przeszli testy sprawności. W styczniu poznamy wyniki Opole sprawdza kondycję pierwszoklasistów. Samorząd w erze smartfonów i gier komputerowych zlecił testy, które maja pokazać, czy dziś dzieci są sprawniejsze od… » więcej 2019-12-12, godz. 17:30 Wspomnienia, odznaczenia i planowanie. Taki był jubileusz 20-lecia Oddziału PTTK Śląska Opolskiego 20-lecie świętuje Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Śląska Opolskiego. To moment podsumowań, snucia dalszych planów i wręczenia Odznak Honorowych… » więcej 2019-12-11, godz. 21:45 Gwardia Opole przegrała na wyjeździe z SPR Tarnów. Czwarta porażka z rzędu W ekstraklasie piłkarzy ręcznych miejscowy SPR pokonał Gwardię 31-26. Spotkanie do połowy było niezwykle wyrównane. » więcej 2019-12-11, godz. 20:30 Jerzy Brzęczek odwiedził mieszkańców Gogolina. "Spotkanie z mistrzem" Opowiadał o swojej futbolowej drodze na szczyt, udzielał wskazówek młodym zawodnikom i dał się poznać z wielu perspektyw. Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Opole: uczniowie szkół specjalnych zagrali w Stegu Arenie 'Mini Turniej w Maksi Sprawie' - tak nazwano turniej halowej piłki nożnej, w którym zagrała młodzież ze szkół specjalnych. Na parkiecie Stegu Areny w Opolu pojawiło… » więcej 2019-12-11, godz. 13:00 Szczypiorniści opolskiej Gwardii będą szukać ligowych punktów w Tarnowie Gwardia Opole w meczu 16. kolejki rozgrywek PGNiG Superligi zagra dziś (11.12) na wyjeździe z Grupą Azoty Tarnów. Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze ręczni… » więcej 2019-12-10, godz. 22:06 ZAKSA na fali wznoszącej. Nasza drużyna rozbiła Roeselare w Lidze Mistrzów Drugi mecz i drugie zwycięstwo siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trójkolorowi w bardzo dobrym stylu pokonali na wyjeździe… » więcej 2019-12-10, godz. 22:00 Opole posiada basen o wymiarach olimpijskich, ale opolscy pływacy przed zawodami trenowali w Dębicy Mimo, że Opole posiada basen o wymiarach olimpijskich, to zawodnicy opolskiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego musieli trenować na basenie w Dębicy. Z takim… » więcej 2019-12-10, godz. 19:00 Stowarzyszenie przekazało wszystko miastu. Coraz bliżej Odry Opole Spółka Akcyjna Kolejny krok do utworzenia Odry Opole Spółka Akcyjna zrobiony. Członkowie Stowarzyszenia, które od 10 lat sprawuje władzę w klubie, przekazali na ręce miasta materialne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »