Radio Opole » Sport i turystyka
2019-06-27, 10:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Głogówek: Spór o nazwę kobiecego klubu piłkarskiego

Konferencja prasowa w głogóweckim magistracie. Burmistrz Piotr Bujak i działacze LKS Rolnik B. Głogówek [zdj. Jan Poniatyszyn]
Konferencja prasowa w głogóweckim magistracie. Burmistrz Piotr Bujak i działacze LKS Rolnik B. Głogówek [zdj. Jan Poniatyszyn]
Ambicjonalny spór samorządowców wywołała propozycja zmiany nazwy klubu sportowego Rolnik Biedrzychowice Głogówek. Jego zawodniczki awansowały do piłkarskiej ekstraklasy kobiet, co jest ogromnym sukcesem. Problemem tego klubu jest zdobycie 400 tysięcy złotych na start w ligowych rozgrywkach.
- Po tym awansie uznaliśmy, że drużynę należy wzmocnić, ale też z Głogówka dobiegały niepokojące sygnały - mówi starosta prudnicki Radosław Roszkowski. - Żeńska drużyna piłki nożnej nie jest w tym mieście jakoś mile widziana. Czołowi dla tego klubu działacze tracą pracę w instytucjach miejskich. Burmistrz zmniejszył dofinansowanie gminy dla klubu. Jednym z pomysłów jest połączenie go z Uczniowskim Klubem Sportowym Pogoń Prudnik. Gra on w żeńskich rozgrywkach piłkarskich. Połączone kluby występowałyby pod nazwą Pogoń Rolnik Ziemia Prudnicka.

Ta fuzja zdaniem prudnickiego starosty pomogłaby pozyskać sponsorów. Według Roszkowskiego, rozmowy na temat zmian organizacyjnych i nowej nazwy klubu z Głogówka trwały już od kilku miesięcy. W tym tygodniu upublicznił to w Internecie.

Informacja ta zbulwersowała burmistrza Głogówka Piotra Bujaka, który zwołał konferencję prasową: - Z władzami gminy starosta nie konsultował ewentualnej możliwości zmiany nazwy kluby. My też nie patrzymy z przychylnością na to, żeby z nazwy klubu usuwać Głogówek, Rolnik stawiać na drugim miejscu, a Pogoń na pierwszym. Tradycje tego klubu, jego miejsce znajdują się w Głogówku. Tutaj ta drużyna działa z powodzeniem od wielu lat.

Przeciw zmianie nazwy tego klubu są jego działacze. W Rolniku B. Głogówek trenuje 130 zawodniczek w siedmiu kategoriach wiekowych. Żaden z dziewięciu trenerów nie ma w tym klubie etatu. Wszyscy pracują tam społecznie.
Radosław Roszkowski
Piotr Bujak

Sport i turystyka

2020-04-04, godz. 08:00 Więcej grania w tym sezonie nie będzie. Olimp kończy rozgrywki na 8. miejscu Po zakończeniu zmagań Superligi piłkarzy ręcznych przyszedł czas na koniec rywalizacji w niższych klasach rozgrywkowych. UKS Olimp Grodków w 1. lidze został sklasyfikowany… » więcej 2020-04-03, godz. 16:00 Kryzys nie ominie nikogo, ale największy wpływ będzie miał na kluby zawodowe. T. Garbowski, prezes OZPN, o sytuacji klubów… - Kryzys związany z koronawirusem dotknie najbardziej kluby duże, zawodowe - nie ma wątpliwości prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski. Wiele… » więcej 2020-04-02, godz. 20:34 Trudne rozmowy z zawodnikami. Odra Opole chce obniżek wynagrodzeń w związku z pandemią Na obniżkę zgodzili się już trenerzy i pracownicy administracji, trwają jeszcze negocjacje z zawodnikami. W związku ze stratami finansowymi spowodowanymi pandemią… » więcej 2020-04-01, godz. 19:15 Parki nie będą zagrodzone, ale nad jezioro nie można pójść Nowe obostrzenia wprowadzone decyzją rządu wskazują, że nie wolno korzystać z parków, bulwarów czy zieleńców. Samorządy nie są w stanie ogrodzić i zamknąć wszystkich… » więcej 2020-04-01, godz. 16:02 Żużel po wakacjach? Są nowe decyzje co do startu ligowego sezonu 2020 Najpóźniej we wrześniu mają wystartować rozgrywki 2. Ligi Żużlowej. Takie są ustalenia prezesów klubów z przedstawicielami Głównej Komisji Sportu Żużlowego. » więcej 2020-04-01, godz. 13:45 Olesno: miejsca rekreacyjne zamknięte. Policja patroluje teren Dwa parki miejskie, tereny wokół miejskich fontann i promenada. To tylko niektóre miejsce rekreacyjne, które od dzisiaj (01.04) zostały zamknięte. Funkcjonariusze… » więcej 2020-04-01, godz. 11:30 "Festiwalowy" odwołany. Opolski rajd przegrał z pandemią Rajd Festiwalowy został odwołany. Taką decyzję podjął organizator imprezy - Automobilklub Opolski. Powodem odwołania 51. edycji rajdu jest pandemia koronawiru… » więcej 2020-03-28, godz. 20:00 Opolskie żeglarstwo w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia działalności. Z tej okazji został ogłoszony konkurs fotogra… Jak czytamy w komunikacie organizatora, którym jest Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod żagli, ideą konkursu jest zaprezentowanie jak najwięcej liczby zdjęć związanych… » więcej 2020-03-26, godz. 21:00 „Żałujemy, że nie jesteśmy mistrzami, ale teraz ważniejsze są inne rzeczy”. Sebastian Świderski o decyzji PLS Polska Liga Siatkówki zakończyła przedwcześnie sezon 2019/2020 w Pluslidze. Siatkarskie władze postanowiły, że w tym roku nie zostanie wyłoniony mistrz kraju. » więcej 2020-03-26, godz. 17:00 Nie szukajmy wymówek i dbajmy o kondycje nawet będąc w domu „#zostańwdomu”, ale dbaj o swoją kondycję i dietę - apelują specjaliści. Od blisko dwóch tygodni nasza aktywność ogranicza się właściwie do jednej przestrzeni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »