Radio Opole » Sport i turystyka
2019-02-13, 15:45 Autor: Witold Wośtak

Ratusz podzielił pieniądze dla klubów sportowych z Opola

P. Zych, A. Wiśniewski i T. Lisiński [fot. Witold Wośtak]
P. Zych, A. Wiśniewski i T. Lisiński [fot. Witold Wośtak]
6 milionów złotych na działania trzyletnie oraz 3 miliony na ten rok. Urząd Miasta Opola przyznał dotacje klubom sportowym.
Sumując pieniądze z ratusza i od spółek miejskich w ciągu trzech lat Odra Opole może liczyć na blisko 10 milionów złotych. Gwardia Opole zyska w tym czasie 7,5 miliona, a Kolejarz 1,5 miliona.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski podkreśla, że niewiele samorządów przyznaje dotacje na kilka lat.

- To daje możliwość zawierania wieloletnich kontraktów i pozwala prowadzić długofalową politykę finansową. Podstawą była decyzja rady miasta, więc radni wskazują kluby mogące ubiegać się o dotację wieloletnią. Takie działania bardzo stabilizują sytuację opolskiego sportu, co przekłada się później na wyniki sportowe - nie sposób przeoczyć, że kluby objęte dotacjami często rywalizują w najwyższych ligach.

Wiceprezydent Przemysław Zych dodaje, że projekty kompleksowe mogły liczyć na większą dotację.

- One dają nam poczucie, że zaangażowani są nie tylko seniorzy, ale też dzieci i młodzież. Fantastycznie rozwija się na przykład projekt dotyczący siatkówki żeńskiej czy koszykówki. Mamy też propozycje i pomysły tworzenia klas sportowych w szkołach średnich w zakresie piłki ręcznej i piłki nożnej.

Tomasz Lisiński, naczelnik Wydziału Sportu, zwraca uwagę, że są też pieniądze na zadania okazjonalne, czyli sztandarowe imprezy miasta.

- Triatlon, maraton, Rajd Festiwalowy czy Bieg Opolski. Przeznaczamy pieniądze na te imprezy, bo uważamy, że one świetnie wpasowały się w tkankę miejską. Ludzie potrzebują tych przedsięwzięć i oczekują ich. W tym roku planujemy też dodatkowe wydarzenia sportowe, o których poinformujemy w swoim czasie.

Dodajmy, że na zajęcia pozalekcyjne przeznaczono 400 tysięcy złotych w skali roku.
Arkadiusz Wiśniewski
Przemysław Zych
Tomasz Lisiński

Sport i turystyka

2019-12-11, godz. 21:45 Gwardia Opole przegrała na wyjeździe z SPR Tarnów. Czwarta porażka z rzędu W ekstraklasie piłkarzy ręcznych miejscowy SPR pokonał Gwardię 31-26. Spotkanie do połowy było niezwykle wyrównane. » więcej 2019-12-11, godz. 20:30 Jerzy Brzęczek odwiedził mieszkańców Gogolina. "Spotkanie z mistrzem" Opowiadał o swojej futbolowej drodze na szczyt, udzielał wskazówek młodym zawodnikom i dał się poznać z wielu perspektyw. Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Opole: uczniowie szkół specjalnych zagrali w Stegu Arenie 'Mini Turniej w Maksi Sprawie' - tak nazwano turniej halowej piłki nożnej, w którym zagrała młodzież ze szkół specjalnych. Na parkiecie Stegu Areny w Opolu pojawiło… » więcej 2019-12-11, godz. 13:00 Szczypiorniści opolskiej Gwardii będą szukać ligowych punktów w Tarnowie Gwardia Opole w meczu 16. kolejki rozgrywek PGNiG Superligi zagra dziś (11.12) na wyjeździe z Grupą Azoty Tarnów. Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze ręczni… » więcej 2019-12-10, godz. 22:06 ZAKSA na fali wznoszącej. Nasza drużyna rozbiła Roeselare w Lidze Mistrzów Drugi mecz i drugie zwycięstwo siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trójkolorowi w bardzo dobrym stylu pokonali na wyjeździe… » więcej 2019-12-10, godz. 22:00 Opole posiada basen o wymiarach olimpijskich, ale opolscy pływacy przed zawodami trenowali w Dębicy Mimo, że Opole posiada basen o wymiarach olimpijskich, to zawodnicy opolskiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego musieli trenować na basenie w Dębicy. Z takim… » więcej 2019-12-10, godz. 19:00 Stowarzyszenie przekazało wszystko miastu. Coraz bliżej Odry Opole Spółka Akcyjna Kolejny krok do utworzenia Odry Opole Spółka Akcyjna zrobiony. Członkowie Stowarzyszenia, które od 10 lat sprawuje władzę w klubie, przekazali na ręce miasta materialne… » więcej 2019-12-10, godz. 17:00 Opolscy futsalowcy nie zwalniają tempa Futsal: Kolejne wygrane opolskich zespołów występujących na zapleczu ekstraklasy. Trzy punkty ponownie dołożyły do swego dorobku FT Brzeg i Berland Komprachci… » więcej 2019-12-10, godz. 15:15 Politechnika Opolska: rozpoczęła się VI Opolska Doba Sportu W Opolu trwa Opolska Doba Sportu. Organizatorzy akcji chcą promować wszelką aktywność fizyczną i sport, który można uprawiać niezależnie od wieku i płci. Jest… » więcej 2019-12-10, godz. 13:59 Głośne kibicowanie i rywalizacja. Taki był Mikołajkowy Turniej Przedszkolaka w Stegu Arena Kilkuletnie dzieci wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Przedszkolaka. W Stegu Arena 15 przedszkoli z Opola rywalizowało w konkurencjach ogólnorozwojowych z piłkami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »