Radio Opole » Sport i turystyka
2019-02-06, 21:30 Autor: Mariusz Chałupnik

ZAKSA nie traci rytmu. Kolejna ligowa wygrana wicemistrzów Polski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [fot: Maciej Kozina]
15 spotkań i 15 wygranych. To ligowy bilans siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski nadal są niepokonani. W 18. kolejce Plusligi ZAKSA wygrała 3:1 z AZS-em Olsztyn.
Mecz w hali Azoty rozpoczął się zgodnie z planem. Pierwszego seta ZAKSA wygrała wysoko 25:18. W drugim niespodziewanie lepsi byli goście z Olsztyna. Akademicy po zaciętej końcówce wygrali 35:33 i w całym spotkaniu doprowadzili do remisu 1:1.

W trzecim secie znów bezpieczna przewaga ZAKSY. Kędzierzynianie kontrolowali przebieg seta i wygrali 25:20. Nerwowo było w czwartej partii. Miejscowi roztrwonili przewagę, ale najważniejsze piłki ponownie należały do nich. ZAKSA wygrała czwartego seta 25:22, a cały mecz 3:1.

Wicemistrzowie Polski zapisali na swoim koncie kolejną wygraną i kolejny komplet punktów. Tym samym umocnili się na czele tabeli Plusligi.

Sport i turystyka

2020-08-03, godz. 18:00 Piłka ręczna: jedna porażka, jedna wygrana. Gwardia rozegrała dwa springi Szczypiorniści Gwardii Opole mają za sobą dwa sparingi. Na razie bilans gier kontrolnych jest remisowy. » więcej 2020-08-03, godz. 13:15 Z opolskiego Rynku wystartują kolarze Tour de Pologne. W czwartek spore zmiany w organizacji ruchu Gwiazdy światowego kolarstwa niemal na wyciągnięcie ręki. Taka nie lada gratka czeka fanów sportu na Opolszczyźnie już w czwartek 6 sierpnia. Drogami naszego… » więcej 2020-08-02, godz. 14:15 Wielkie tradycje podtrzymane. Start Szczepanowice wznowił działalność W sobotnie (01.08) popołudnie na odnowionych obiektach klubu odbyło się oficjalne otwarcie. W mateczniku szczepanowickiego Startu przy ul. Stawowej 10, gdzie… » więcej 2020-08-01, godz. 20:27 III liga piłki nożnej: Inauguracyjna porażka Polonii Nysa. Pozostałe opolskie kluby z punktami Ruszył sezon III ligi piłki nożnej. Na inaugurację z opolskich zespołów bez punktów został jedynie beniaminek Polonia Nysa, która uległa na własnym… » więcej 2020-08-01, godz. 18:02 Opolscy koszykarze z licencjami Pogoń Prudnik i Weegree AZS Politechnika Opolska otrzymały przepustki do gry w I lidze w sezonie 2020/2021. Koszykarskie władze łącznie przyznały licencje… » więcej 2020-08-01, godz. 17:06 Odra Opole z drugim wzmocnieniem. To kolejny piłkarz z regionu Jakub Czajkowski został nowym piłkarzem opolskiej Odry. To drugi gracz, który dołączył do kadry I-ligowca pomiędzy sezonami. » więcej 2020-08-01, godz. 10:57 Start Szczepanowice wznawia działalność. Dzisiaj dzień otwarty na odnowionych obiektach klubu Ten niezwykle zasłużony dla regionu klub po wielu latach niebytu oficjalnie wraca na sportową mapę Opolszczyzny. Dzisiaj (01.08) na odnowionych obiektach klubowych… » więcej 2020-07-31, godz. 19:20 Blamaż Kolejarza Opole na początek sezonu 2020 Żużlowcy Kolejarza Opole ponieśli kompromitującą porażkę w 1. kolejce 2. Ligi Żużlowej. Opolanie przegrali w Rzeszowie z miejscowym RTŻ-em 31:59. » więcej 2020-07-31, godz. 14:00 III liga piłka nożnej: W MKS-ie cele wyznaczą po jesieni MKS Kluczbork szykuje się do trzeciego sezonu w III lidze. Po ubiegłym sezonie, w którym MKS zajął czwartą pozycję, w klubie do kolejnej kampanii podchodzą… » więcej 2020-07-31, godz. 10:30 Rusza 2. Liga Żużlowa. Na początek RzTŻ Rzeszów kontra Kolejarz Opole! W pierwszej kolejce sezonu 2020 żużlowcy Kolejarza Opole zmierzą się na wyjeździe z RzTŻ-em Rzeszów. Opolanie stawiani są w gronie faworytów rozgrywek… » więcej