Radio Opole » Sport i turystyka
2018-05-15, 22:39 Autor: Kacper Śnigórski

Sensacja w Opolu! Gwardia wygrała z Wisłą 33:32 w półfinale mistrzostw Polski

Sensacja w Opolu! Gwardia wygrała z Wisłą 33:32 w półfinale mistrzostw Polski [fot. KPR Gwardia Opole]
Skazywana na pożarcie KPR Gwardia Opole pokazała ogromny pazur i sensacyjnie wygrała z SPR Wisłą Płock 33:32 w półfinale mistrzostw Polski. Gwardziści przez niemal całe spotkanie prowadzili z 7-krotnym mistrzem i 16-krotnym wicemistrzem Polski. Mimo, że w sobotnim rewanżu nie będziemy faworytem, to z taką grą Gwardia może zdziałać cuda.
Od początku było widać, że gwardziści nie mają zamiaru przejść obok tego spotkania, tak jak to było w ligowej rywalizacji z SPR Wisłą Płock. Przypomnijmy w lidze Gwardia, u siebie przegrała 20:32, a na wyjeździe 16:29.

SPR Wisła Płock wyszła po kilkunastu minutach na prowadzenie 7:5, ale gwardziści wykorzystali swojego murarza - Adama Malchera, który bronił rzut za rzutem wicemistrza Polski. Swoje trafienia dołożyli Łangowski i Zadura, i gwardziści wyszli na prowadzenie 9:7. Po pierwszej połowie opolanie prowadzili 16:14.

Przez niemal całą drugą połowę rywalizacja ciągnęła się w systemie bramka za bramkę. Nie ma sensu wymienianie poszczególnych nazwisk w szeregach opolan, ponieważ cała drużyna rozegrała jeden z najlepszych meczów od lat. Wspomnieć warto o rewelacyjnej dyspozycji byłego "wiślaka" Kamila Mokrzkiego. Ostatecznie Gwardia Opole wygrała 33:32 i absolutnie nie jest faworytem w spotkaniu rewanżowym, ale pokazała pazur, którego etatowy wicemistrz Polski będzie musiał się obawiać u siebie. Rewanż w Płocku w najbliższą sobotę.

Sport i turystyka

2018-09-19, godz. 14:57 Mickiewicz Kluczbork przygotowuje się do ligi. Bilans sparingów Trzy wygrane i trzy porażki. To bilans spotkań towarzyskich siatkarzy Mickiewicza Kluczbork. Beniaminek I ligi przygotowuje się do rozgrywek w turniejach oraz ... » więcej 2018-09-19, godz. 11:00 Zawodniczki Akademii Tańca Ramada Mistrzyniami Europy! Tytuły Mistrzów Europy zdobył zawodniczki Akademii Tańca 'Ramada' z Opola. Tancerki, wchodzące w skład kadry narodowej, rywalizowały w Trenczynie na Słowacji. » więcej 2018-09-19, godz. 09:00 Podtrzymać dobrą serię. Odra jedzie do Katowic. Relacja w Radiu Opole 2 Odra Opole odrobi dziś (19.09) zaległości z 9. kolejki. Opolanie zagrają w Katowicach z GKS-em. » więcej 2018-09-18, godz. 22:00 Orlik po dogrywce wygrywa z Kadrą PZHL do lat 23 Dopiero w dogrywce rozstrzygnęły się losy spotkania pomiędzy Orlikiem Opole a Kadrą PZHL U23. Opolanie przewagę roztrwonili w końcówce trzeciej tercji. » więcej 2018-09-18, godz. 09:44 Przed nami pierwszy mecz Orlika przed własną publicznością Kadra Polskiego Związku Hokeja na Lodzie złożona z zawodników do lat 23. będzie rywalem Orlika Opole w pierwszym pojedynku sezonu w Toropolu. Opolanie są zdec ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:44 Odkryte kąpielisko powstanie w Brzegu? Na razie są plany i wizualizacja O budowie kąpieliska mówi się od kilku lat. Nowe centrum rekreacji mogłoby powstać w bliskim sąsiedztwie akwenu przy ulicy Korfantego. Pierwsze plany zagospod ... » więcej 2018-09-16, godz. 16:00 Biegali w Kędzierzynie-Koźlu. Każdy mógł wystartować „Gaz system na piątkę” to impreza biegowa, która w niedzielę (16.09) przez kilka godzin odbywała się w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2018-09-16, godz. 11:00 Mundurowi i cywile ścigali się w Głuchołazach Ponad 200 zawodników i zawodniczek stanęło w sobotę (15.09) na starcie Biegu Przyjaźni i Biegu Służb Mundurowych. Te połączone imprezy odbyły się w Głuchołaza ... » więcej 2018-09-16, godz. 07:00 Niedziela dla biegaczy - taką propozycję mają w Kędzierzynie-Koźlu Miłośnicy biegania w niedzielne przedpołudnie (16.09) będą rywalizować o zwycięstwo w imprezie „Gaz System na piątkę” odbywającej się w Kędzierzynie-Koźlu. Za ... » więcej 2018-09-15, godz. 21:01 Gwardia przegrała... wygrany mecz. Piotrkowianin zwycięża w Opolu Gdy po pierwszej połowie Gwardia Opole prowadziła z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 16:10, mało kto spodziewał się, że goście będą w stanie opolanom zagr ... » więcej