Radio Opole » Sport i turystyka
2018-01-22, 12:05 Autor: Jacek Rudnik

Wiśniewski o nowym stadionie Odry Opole: rozważamy różne warianty, niewykluczone, że decyzja w środę

Odra Opole [fot. Mariusz Materlik]
Odra Opole [fot. Mariusz Materlik]
- Żeby gościć w Opolu najlepsze zespoły piłkarskie w kraju, trzeba mieć bardzo dobrą infrastrukturę sportową - przypomniał w porannej rozmowie "W cztery oczy" prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, pytany o nowy stadion Odry Opole . Cały czas rozmawiamy, jest szansa, że ustalenia zapadną w środę. Jakie warianty są brane pod uwagę?
- Oczywiście jest też sentyment do stadionu przy ul. Oleskiej, sam ten sentyment mocno czuję, bo na ten stadion chodziłem, ale trzeba też zadbać o to, żeby taki stadion miał swoją przyszłość, odpowiednie gabaryty - argumentował prezydent Wiśniewski. - Stadion przy ul. Oleskiej jest bardzo blisko zabudowań mieszkalnych, torów kolejowych, jest stadionem ciasnym. Powtórzenie tej lokalizacji dla nowoczesnego stadionu byłoby bardzo trudne - dodał gość rozmowy w cztery oczy.

- Trwa dyskusja o kosztach budowy takiego obiektu, by przygotować optymalny finansowo plan jego budowy. Tak, by posłużył klubowi i Opolanom całe lata - powiedział Wiśniewski.

Dziś stadion Odry Opole nawet do rozgrywek w pierwszej lidze jest dopuszczony warunkowo, a nie spełnia wymogów między innymi w zakresie oświetlenia, które jest obecnie modernizowane.

- Padła też propozycja - myślę, że bardzo realna - budowy stadionu przy ulicy Północnej, przy strefie ekonomicznej, zaraz za CH Karolinka, druga też ważna rzecz w takim przypadku to boiska treningowe , które już znajdują się przy Północnej, a nowoczesne stadiony często są właśnie obok boisk, co sprawia, że te obiekty 'żyją' 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, bo są zawody młodzików, juniorów, a stadion służy nie tylko pierwszej drużynie - przekonywał prezydent Opola.

- Stadion Odry Opole przy ul. Oleskiej jest obecnie w dziesiątce najgorzej przygotowanych obiektów w kraju - przypomniał prezydent Wiśniewski.

Trwa modernizacja oświetlenia, które poprawi częściowo standard obiektu, na którym występuje pierwszoligowa Odra.

W opinii prezydenta Opola markę miasta buduje się bardzo skutecznie między innymi właśnie przez markę sportową - wyniki drużyny piłkarskiej, a w Opolu mamy przecież znakomite tradycje.

Zdaniem Tomasza Garbowskiego, prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej, nazwę nowego obiektu powinno się wyłonić w jakiejś sondzie, by tych godnych rozważenia propozycji było jak najwięcej.

Doradzający prezydentowi "zespół stadionowy", w skład którego wchodzi jako przedstawiciel OZPN Tomasz Garbowski, zdecydowanie popiera pomysł budowy nowoczesnego obiektu w stolicy regionu.

- My w stu procentach popieramy tę ideę, bo to jest stadion dla naszego regionu. Dzisiaj, jak popatrzymy na zachód, wschód czy półno , na naszych sąsiadów wojewódzkich, to mamy piękne stadiony na Dolnym Śląsku, są obiekty w Legnicy, Głogowie, Gliwicach, Zabrzu i w Tychach. Musimy odbudować tu infrastrukturę sportową, żeby nie tylko nasza drużyna grała w ekstraklasie bądź w pierwszej lidze, ale żebyśmy mogli także ściągać reprezentacje młodzieżowe - argumentował na antenie Radia Opole prezes Garbowski.

Zdaniem Garbowskiego taki obiekt piłkarski powinien generować jak najmniejsze koszty.

W Opolu rozważa się budowę kompleksu dla około 12 tysięcy kibiców.

Odra Opole jest obecnie na drugim miejscu pierwszej ligi, gdyby udało się drużynie zakończyć rundę wiosenną na tym miejscu, to opolanie awansowaliby do ekstraklasy, ale mecze musieliby rozgrywać na stadionach wynajmowanych we Wrocławiu albo w Gliwicach.

Kolejne rozmowy w sprawie lokalizacji nowego stadionu Odry Opole w środę ( 24.01).
Arkadiusz Wiśniewski 01
Arkadiusz Wiśniewski 02
Tomasz Garbowski

Sport i turystyka

2020-05-24, godz. 09:49 Sebastian Świderski: Stal Nysa blisko Plusligi Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będziemy świadkami derbów Opolszczyzny w siatkarskiej Pluslidze. Sebastian Świderski, prezes Grupy Azoty ZAKSY… » więcej 2020-05-23, godz. 11:30 Gwardia Opole wznowiła treningi. "Wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa" Szczypiorniści opolskiej Gwardii rozpoczęli grupowe treningi. To pierwszy etap przygotowań do kolejnego sezonu. » więcej 2020-05-23, godz. 09:00 Baborów rozwija swoją ofertę rekreacyjno-turystyczną o... strzelnicę Baborów chce wybudować strzelnicę. Jak zapewniają władze gminy, to ma być unikatowe miejsce nie tylko na mapie Opolszczyzny, ale również i Śląska. » więcej 2020-05-22, godz. 19:45 Historyczny moment. Dwie opolskie drużyny zagrają w Ekstraklasie Futsalu! Gredar Brzeg i Berland Komprachcice w przyszłym sezonie będą rywalizowały na parkietach futsalowej ekstraklasy. Decyzję o promocji obu opolskich zespołów podjął… » więcej 2020-05-22, godz. 13:30 ZAKSA negocjuje kontrakty i zaczyna przygotowania do następnego sezonu David Smith przedłużył kontrakt z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. 35-letni amerykański środkowy będzie bronił barw „trójkolorowych” przynajmniej jeszcze przez… » więcej 2020-05-21, godz. 18:35 Czunkiewicz i Krzysiek odchodzą ze Stali. Niebawem poznamy wzmocnienia na PlusLigę Libero Mateusz Czunkiewicz i atakujący Bartosz Krzysiek - to gracze, którzy kończą swoją przygodę z siatkarską Stalą Nysa. Kandydat do PlusLigi aktualnie informuje… » więcej 2020-05-21, godz. 11:45 Zapaśnicy z Opolszczyzny mogą trenować i uczyć się w Raciborzu Młodzi zapaśnicy stylu klasycznego z klubów z Opolszczyzny, między innymi z UKS-u Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle od kilku lat mają możliwość rozwijać swój talent… » więcej 2020-05-21, godz. 09:53 Ruszył kolejny etap odmrażania opolskiego sportu, można trenować na coraz większej liczbie obiektów Miasto wykorzystuje także czas pandemii na niezbędne modernizacje infrastruktury sportowej. » więcej 2020-05-19, godz. 16:30 Futsal: kto do ekstraklasy? Opolskie zespoły czekają na decyzje PZPN Choć prowadzą w tabeli, mają lepszy bilans spotkań bezpośrednich, to ich awans wcale nie jest pewny. Opolskie I-ligowe zespoły futsalu - Gredar Brzeg i Berland… » więcej 2020-05-19, godz. 14:00 Oficjalnie: 2. Liga Żużlowa ruszy w połowie sierpnia Na 15 sierpnia wyznaczono pierwszą kolejkę 2. Ligi Żużlowej. Taką decyzję podjęli prezesi klubów po konsultacjach z Główną Komisją Sportu Żużlowego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »